سناتور آمریکایی: خرید سلاح در آمریکا آسانتر از حیوان خانگی است

سناتور کریس موفی عضو دموکرات سنای آمریکا اذعان کرد که در کشورش خرید سلاح آسانتر از خرید یک حیوان خانگی است.

به گزارش مشرق، این سناتور آمریکایی روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی اظهار داشت: سلامت روان  تنها دلیل  تیراندازی در مدارس در آمریکا نیست بلکه دستیابی به تفنگ تهاجمی برای انجام قتل عام بسیار آسان است

وی گفت:  ما بیش از کشورهای دیگر جهان  بیماری روانی نداریم. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بیماران روانی در اینجا بیشتر از اروپا است.

این سناتور آمریکایی تصریح کرد: تفاوت این است که وقتی مردم در  آمریکا دارای افکار قتل دیگران هستند، می توانند به خیابان رفته و به  والمارت مراجعه کنند و اسلحه تهاجمی را راحت‌تر از خرید یک گربه یا سگ تهیه کنند.  خط قرمز های بیشتری برای خرید حیوانات خانگی در آمریکا وجود دارد تا تهیه سلاح‌های تهاجمی.

وی ادامه داد: پس تفاوت در موارد بیماری روانی نیست. تفاوت این است که افرادی که در آمریکا با واقعیت فاصله دارند، می توانند سلاح های کشتار جمعی را به دست آورند.

مورفی اضافه کرد، تیرانداز تگزاس توانست به راحتی وارد مدرسه شود. تا وقتی که در مقابل هر مدرسه در آمریکا یک ارتش از افراد مسلح قرار ندهید،  تنها چند دقیقه طول می کشد تا فردی با سلاح تهاجمی ۲۰ یا ۳۰ نفر را بکشد.

به دنبال تیراندازی در روز سه شنبه به وقت محلی در یک مدرسه ابتدایی در شهر اوالد ایالت تگزاس ۱۹ دانش آموز، یک معلم و تیرانداز ۱۸ ساله این فاجعه کشته شدند.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین‌المللی که گریبانگیر دولت او است، خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در آمریکا رو به افزایش بوده و از کنترل دولت و پلیس آمریکا خارج شده است.

کارشناسان مسائل داخلی آمریکا معتقدند آنچه از منظر امنیتی، آمریکا را تهدید می‌کند، تروریست بین‌الملل و یا تهدیدهای خارجی نیست بلکه رفتارهای خشونت آمیز سفید پوستان از جمله پلیس سفید پوست آمریکا است که تهدید بالقوه علیه شهروندان این کشور به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

شمار دقیق سلاح‌هایی که در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس