به شدت نگران تحرکات نظامی چین، روسیه و کره شمالی هستیم!

سخنگوی ارشد دولت ژاپن امروز ادعا کرد که کشورش «به شدت نگران تحرکات نظامی چین، روسیه و کره شمالی است»!

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، ژاپن امروز چهارشنبه در خصوص آنچه این کشور «نمایش قدرت» چین و روسیه با اجرای گشت زنی هوای مشترک دو کشور در منطقه آسیا- پاسیفیک توصیف کرد، نگرانی عمیق خود را اعلام نمود.

به گزارش آناتولی، «هیروکازو ماتسونو» (Hirokazu Matsuno) سخنگوی ارشد دولت ژاپن امروز اعلام کرد که کشورش پیرامون «نمایش قدرت» چین، روسیه و کره شمالی «نگرانی شدیدی» دارد و آن را رسما اعلام می کند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، سخنگوی ارشد دولت ژاپن در این باره ادعا کرد: نمی توانیم در حالیکه روسیه تنش‌ ها در اوکراین را افزایش داده است، از اقداماتی که تنش‌ ها در شرق آسیا را تشدید می‌ کند، چشم‌ پوشی کنیم.

«هیروکازو ماتسونو» در این باره اضافه کرد: توکیو نگرانی خود را از گشت زنی هوایی مشترک هواپیماهای جنگی چین و روسیه اعلام کرده و آن را افزایش سطح تحریکات می داند.

وی در ادامه افزود: دولت ژاپن قاطعانه از چین می خواهد تا نقشی معقول در حفظ صلح و امنیت در جامعه جهانی ایفا کند.

در همین رابطه، «ماساهیسیا ساتو» (Masahisa Sato) رهبر حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن هم ادعا کرد که پکن با این اقدام خود را «کشوری یاغی» نشان داده است!

به ادعای وی، ژاپن در واکنش به این اقدام باید کشتی‌ های جنگی خود را برای گشت زنی به تنگه تایوان بفرستد.

سانه های خبری کره جنوبی بامداد امروز چهارشنبه از یک آزمایش موشکی جدید کره شمالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی سه فروند موشک بالستیک را به سمت ساحل شرقی خود شلیک کرده است.

پیشتر نیر سئول گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه همسایه شمالی اش در تدارک آزمایش موشک هسته‌ای در آینده ای نزدیک است، کرده بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • نیما IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  1 1
  خوب نگران باش چه غلطی میتونی بکنی ؟
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 0
  آمریکا گاو چشم بادامی پرورش می دهد ــــ آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر برطبل جنگ می کوبد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور قیمت نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی ، بایکوت ورزشی و .... مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی . سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی پیدا شد ـــــ گاوهای بولوند چشم آبی آماده شیر دهی می شوندــــ
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 0
  آمریکا گاوهای چشم بادامی پرورش می دهد
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 0
  استراتژی های آمریکا در مناطق مختلف جهان ــــ بعد از جنگ اوکراین که هدفش پرورش گاوهای بولوند چشم آبی شیرده بود حالا نوبت ایجاد تنش و جنگ در شرق آسیا به منظور پرورش گاوهای چشم بادامی شیرده شده است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس