مقام یمنی: مجبور به تمدید آتش‌بس با وجود ادامه رنج مردم نیستیم

جلال الرویشان معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن سه‌شنبه شب گفت که تا زمانی که رنج مردم ادامه دارد، مجبور نیستیم آتش‌بس را تمدید کنیم.

به گزارش مشرق از المسیره، الرویشان افزود: کشورهای متجاوز در اجرای مفاد آتش بس که بر سر آن توافق صورت گرفت، پایبند نبودند.

معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن اضافه کرد: بیشتر از اجرای آتش بس درباره خود آتش بس و تمدید آن صحبت شده است.

وی در ادامه گفت: موارد نقض آتش بس از سوی کشورهای متجاوز به هزاران مورد رسیده و نماینده سازمان ملل به صورت مکتوب از تک تک آنها مطلع شده است.

پیش تر «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله در توییتی تاکید کرده بود که ائتلاف سعودی به مفاد آتش‌بس یمن پایبند نبوده است.

همچنین شورای عالی سیاسی یمن در نشستی به ریاست مهدی المشاط اعلام کرده بود که تمدید آتش‌بس در گرو ارزیابی مرحله فعلی است.

شورای عالی سیاسی یمن در این نشست خواسته بود که میزان پایبندی ائتلاف متجاوز به مفاد آتش بس فعلی که دوم ژوئن (۱۲ خرداد) به پایان می‌رسد و مواردی که در این آتش بس برای کاهش دردها و رنج‌های مردم یمن آمده مانند گشایش راه‌های مواصلاتی در استان تعز و سایر استان‌ها در نظر گرفته شود.

«هانس گروندبرگ» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن هم پیش تر در سخنانی بدون اشاره به تداوم سلسله تجاوزات متجاوزان سعودی علیه یمن مدعی تلاش برای تمدید آتش بس شده بود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس