تصاویری از داخل ساختمان تخریب‌شده‌ی متروپل

ریزش ۴۰ درصد یک ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان مطابق آمار اولیه ۱۱ کشته و ۳۲ مجروح در پی داشته است، کار آواربرداری همچنان در حال انجام است و وزیر کشور به همراه محسن رضایی راهی منطقه شده‌اند.

به گزارش مشرق، ظهر روز دوشنبه در جریان ریزش یک ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تعدادی از مردم کشته و زخمی شدند که با توجه به در جریان بودن کار آواربرداری همچنان تعداد دقیقی از محبوسان این حادثه در دست نیست.

به دنبال ریزش بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان به تعدادی خودرو و سرنشینان آنها هم آسیب وارد شده است. طبق گفته حاضران در محل، شدت این حادثه به قدری بود که ساختمان‌های اطراف هم به شدت لرزیدند.

تعدادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس بعد از گذشت یک روز از حادثه همچنان درحال امدادرسانی به حادثه دیدگان هستند، آتش نشانان در محل حضور دارند و هنوز علت این حادثه از سوی مسئولان به طور رسمی اعلام نشده؛ هرچند که قصور سازنده و مالک پروژه مشخص است.

مدیر عامل هلال احمر خوزستان گفته است: طبق ارزیابی‌های اولیه ساختمان مجاور بنایی که ریزش کرده نیز شرایط پایداری ندارد.

شعبانی ادامه داد: تمهیداتی انجام شده و وارد فاز عملیاتی شده ایم و با توجه به اینکه خیابان منتهی به منطقه عریض نیست مردم همکاری کرده و راه را باز کنند. ساختمان مجاور طبق گزارش‌های اولیه، در حال ساخت است و از لحاظ ایمنی شرایط پایداری ندارد و تمهیداتی برای آن نیز باید اندیشیده شود.

برج تجاری، پزشکی، اداری متروپل در فضایی با بیش از ۶ هزار مترمربع در ۹ طبقه توسط هلدینگ عبدالباقی در سال در سال ۱۳۹۸ ساخته و توسط استاندار وقت خوزستان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده بود. گفته می شود علاوه بر عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز این برج دارای چند طبقه اضافه ساخت بوده است.

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

آخرین اخبار از این حادثه را در ادامه می‌خوانید:
 

۱۱ کشته و ۳۲ مصدوم / حدس می‌زنیم تعدادی در زیرزمین باشند

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مطابق آخرین آمار ۱۱ نفر در جریان حادثه آبادان کشته شدند و هم‌اکنون ۳۲ مصدوم داریم.

وی با اشاره به اینکه به همراه وزیر کشور در محل حضور پیدا کردیم، گفت: از همان ساعات اول تلاش شد ساماندهی منظمی را برای اجرای عملیات برنامه‌ریزی کنیم.

نامی ادامه داد: با دستور رئیس‌جمهوری گروه‌های امداد و نجات شهرداری تهران، اصفهان، شیراز و ایلام علاوه بر گروه‌هایی که در منطقه خوزستان بود حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه تخلیه ساختمان‌های اطراف انجام‌شده است، افزود: تلاش می‌کنیم از طریق کوچه کناری به زیرزمین برویم.

نامی ادامه داد: کسی آماری ندارد در زمینه اینکه چه تعداد مفقود یا محبوس هستند ولی حدس می‌زنیم تعدادی در زیرزمین باشند.

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مطابق آخرین آمار ۱۱ نفر در جریان حادثه آبادان کشته شدند و هم‌اکنون ۳۲ مصدوم داریم.

وی با اشاره به اینکه به همراه وزیر کشور در محل حضور پیدا کردیم، گفت: از همان ساعات اول تلاش شد ساماندهی منظمی را برای اجرای عملیات برنامه‌ریزی کنیم.

نامی ادامه داد: با دستور رئیس‌جمهوری گروه‌های امداد و نجات شهرداری تهران، اصفهان، شیراز و ایلام علاوه بر گروه‌هایی که در منطقه خوزستان بود حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه تخلیه ساختمان‌های اطراف انجام‌شده است، افزود: تلاش می‌کنیم از طریق کوچه کناری به زیرزمین برویم.

نامی ادامه داد: کسی آماری ندارد در زمینه اینکه چه تعداد مفقود یا محبوس هستند ولی حدس می‌زنیم تعدادی در زیرزمین باشند.

مالک و پیمانکار ساختمان متروپل جان خود را از دست داد

صادق جعفری چگنی در مورد جزئیات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری -تجاری متروپل آبادان اظهار کرد: بازداشت شدگان این حادثه ۱۰ نفر شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفان، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بیان کرد: همه اجساد برای تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.

جعفری چگنی تصریح کرد: با دستور دادستان کل کشور مبنی بر نظارت مستقیم بر موضوع، بلافاصله در محل حاضر و اکنون به همراه دادستان شهرستان آبادان در محل حاضر هستیم.

وی افزود: عملیات آواربرداری از ساختمان ادامه دارد و امنیت عمومی جهت حفاظت از اموال مردم در محل و فروشگاه‌های اطراف تأمین شده است.

۳۰ مفقودی در ساختمان متروپل آبادان نجات یافتند

احسان عباسپور صبح امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از ساعت‌ها تلاش، امدادگران تعداد ۳۰ مفقودی را که در زیر آوار گرفتار شده بودند، زنده از زیر آوار خارج کردند.

عباسپور بیان کرد: این ۳۰ نفر که دچار آسیب دیدگی شده بودند برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

وی یادآور شد: تعداد جان باختگان حادثه ریزش ساختمان مترو پل این شهرستان به ۱۰ نفر رسید.

هدف امدادگران هلال احمر رسیدن به زیر زمین متروپل است

پیرحسین کولیوند صبح امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبق متروپل در آبادان اظهار کرد: تقسیم کار مناسبی بین امدادگران صورت گرفته و هم اکنون تلاش برای یافتن افرادی که احتمالاً هنوز زیر آوار مانده‌اند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: اکنون کار امداد رسانی با ساماندهی بهتری دنبال می‌شود و کار سرعتی خوبی به خود گرفته است.

کولیوند با اشاره به اینکه تعداد نیروهای هلال احمر موجود در محل به اندازه کافی هستند، بیان کرد: هدف ما رسیدن به زیر زمین ساختمان است تا اگر افرادی را که در این منطقه گیر کرده‌اند بتوانیم آنها را نجات دهیم ولی در حال حاضر برداشت آوار ساختمان اولویت دارد.

وی همچنین گفت: تاکنون هفت نفر توسط سگ‌های زنده یاب از زیر آوار بیرون کشیده شدند.

۱۰ نفر در حادثه ریزش ساختمان متروپل دستگیر شدند/ دستگیری ۳ شهردار

دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از مقصران حادثه ساختمان ۱۰ طبقه متروپل دستگیر شدند که شهردار فعلی آبادان نیز در میان دستگیر شدگان هست.

صادق جعفری چگنی صبح امروز سه شنبه در گفتگویی رسانه‌ای اظهار کرد: حسین حمیدپور شهردار فعلی و دو شهردار قبلی در بین افراد دستگیر شده هستند.

جعفری چگنی افزود: شناسایی سایر عوامل مقصر در حادثه ریزش برج متروپل آبادان ادامه دارد.

جان باختن ۱۰ نفر در حادثه متروپل / ۳۹ نفر از زیر آوار بیرون آمدند

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت حادثه مترو پل آبادان گفت: تدابیر مناسبی برای با نظر و دستور وزیر کشور کشور انجام شده است.

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: ۳۹ نفر از زیر آوار بیرون آمدند اما متأسفانه این حادثه تاکنون ۱۰ نفر جان باخته داشته است؛ همچنان در حال تلاش هستیم تا بتوانیم به زیرزمین متروپل هم دسترسی داشته باشیم که اگر کسی هم آن جا مانده باشد بتوانیم او را نجات دهیم؛ عملیات جستجو و نجات را انجام دهیم و اگر فردی اگر در آنجا باشد نجات دهیم.

کولیوند اظهار کرد: مشکل اینجاست که احتمال ریزش ساختمان کناری متروپل هم وجود دارد و مخاطرات بیشتری ممکن است به وقوع بپیوندد. در حال تلاش هستیم تا اقداماتی برای پایدارسازی شرایط انجام شود تا بتوانیم امدادرسانی را با سرعت بیشتری انجام دهیم؛ امکانات و ادواتی که وجود دارد در حال انجام مأموریت‌ها هستند و حفاری خیلی خوبی در منطقه در حال انجام است.

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به مصدومان حادثه متروپل

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، خواستار آمادگی مراکز درمانی بیمارستان‌های خوزستان و بسیج همه امکانات برای پذیرش مصدومان حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان شد.

وی تاکید کرد: ارائه سریع خدمات درمانی مطلوب به مصدومان حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان در بیمارستان‌های این شهرستان و در صورت نیاز در مراکز درمانی اهواز انجام گیرد.

در این تماس تلفنی همچنین دکتر محمدحسین سرمست رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به حضور فعال اورژانس پیش بیمارستانی و کادر درمان برای ارائه خدمات به مصدومان این حادثه، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط اورژانس و رسیدگی‌های درمانی به حادثه دیدگان، به وزیر بهداشت ارائه کرد.

محسن رضایی: مجازات متخلفان متروپل آبادان باید عبرتی برای کارشکنان باشد

محسن رضایی صبح امروز سه شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به ریزش ساختمان متروپل آبادان تاکید کرد: همه کسانی که در این حادثه دخالت داشته و مسبب وقوع آن بودند باید بدون مماشات مجازات شوند.

وی افزود: پیمانکار، شهرداری و همه ناظران و مسئولانی که به درستی بر روند ساخت ساختمان متروپل آبادان نظارت نکردند باید به نحوی مجازات شوند تا عبرت بزرگی برای همه کسانی باشند که دست به تخلف در کشور می‌زنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: اکنون با وزیر کشور به محل حادثه آمدیم و پس از بررسی حادثه نیز به زودی سازماندهی بهتری در منطقه ایجاد خواهد شد.

رضایی گفت: امکانات لازم باید بیشتر شود و باید یک فرماندهی دقیق‌تری در منطقه ایجاد شود تا تقسیم کار بهتری صورت گیرد و آوارها با سرعت بیشتری برداشته شوند.

جلسه اضطراری بامدادی مدیریت بحران با حضور وحیدی و محسن رضایی در آبادان

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

وزیر کشور به محل ریزش ساختمان متروپل آبادان رفت

احمد وحیدی نیمه شب در راستای بررسی آخرین وضعیت حادثه ساختمان متروپل آبادان به این شهر سفر کرد.

در این بازدید «محسن رضایی» معاون اقتصادی رئیس جمهور، صادق خلیلیان استاندار خوزستان و «وحیدی نژاد» مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری کشور نیز حضور داشتند.

وزیر کشور بلافاصله در محل ریزش ساختمان متروپل آبادان حضور یافت و شرایط حادثه را بررسی کرد.
 

** با پیدا شدن اجساد سه تن دیگر توسط تیم‌های جستجوی هلال احمر تعداد فوتی‌ها به ۱۰ نفر رسید

دستور دادستان کل کشور درباره حادثه ریزش ساختمانی در آبادان

دادستان کل کشور با صدور پیامی ضمن عرض تسلیت به جانباختگان حادثه ریزش ساختمانی در آبادان، بر نظارت ویژه بر پرونده و برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور با صدور پیامی خطاب به دادستان اهواز ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان، بر تسریع در رسیدگی و برخورد جدی با متخلفان تاکید نمود.

متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای جعفری چگینی دادستان محترم مرکز استان خوزستان

با سلام

حادثه ریزش ساختمانی در آبادان که موجب خسارات جانی و مالی برای عده‌ای از شهروندان عزیز شده است موجب تأسف گردید.

حسب اخبار و گزارشات، تخلفات و قصور و تقصیراتی در ساخت و ساز این بنا صورت گرفته است که ضمن عرض تسلیت این حادثه به خانواده داغدار جانباختگان با تاکید به دادستان محترم آبادان مبنی بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین، بر اساس وظایف قانونی، جنابعالی نیز بر روند تحقیقات و اقدامات صورت گرفته نظارت ویژه داشته و نتایج را به قید فوریت به دفتر اینجانب گزارش فرمائید.

بازداشتی‌های حادثه ریزش ساختمان آبادان ۸ نفر شدند

رئیس دادگستری خوزستان گفت: تعداد بازداشت شدگان حادثه فرو ریختن ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان به هشت نفر رسید. ‌

علی دهقانی افزود: تعداد بازداشت شدگان حادثه متروپل آبادان به هشت نفر رسید که به غیر از مالک و پیمانکار این طرح، ۶ نفر دیگر از نیروهای شهرداری آبادان و ناظران این طرح در بین احضار شدگان حضور دارند.

رئیس دادگستری خوزستان گفت: دادستان استان و شهرستان پیگیر چگونگی این موضوع هستند و با تمامی عواملی که ترک فعل یا نظارت ناقص داشته باشند برخورد خواهند کرد و پس از بررسی دقیق نتایج به آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

دستور قالیباف برای رسیدگی به حادثه فروریختن ساختمان در آبادان

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از وقوع حادثه غمبار فرو ریختن ساختمان اداری - تجاری متروپل در شهر آبادان، بر لزوم شناسایی متخلفین تاکید کرد و در ماموریتی از کمیسیون عمران مجلس خواست که گزارش بررسی ابعاد مختلف این حادثه را تهیه و ارائه کند.

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

اسامی آخرین کشته‌ها و مجروحان حادثه آبادان اعلام شد

دانشکده علوم پزشکی آبادان اسامی آخرین کشته‌ها و زخمی‌های حادثه فرو ریختن ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان را اعلام کرد.

تاکنون در این حادثه ۷ نفر فوت کرده‌اند و ۲۹ نفر زخمی شده‌اند.

اسامی فوت شدگان:

آواربرداری ساختمان متروپل/۱۰ کشته و ۳۵مجروح تاکنون/دستگیری۳شهردار

ماجرای خبر اشتباه دستگیری مالک متروپل چه بود؟

در پی وقوع حادثه ناگوار ریزش ساختمان تجارب متروپل در آبادان، دستگاه قضایی بلافاصله برای بررسی علل حادثه، پرونده قضایی تشکیل داد.

در همین راستا نیز دادستان کل کشور طی دستوری خطاب به دادستان اهواز بر رسیدگی سریع و برخورد قاطع با متخلفین، تاکید کرد.

اما روز گذشته یکی از خبرگزاری‌های کشور خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان با دستور دادستان آبادان دستگیر شده است، این در حالی است که دادستانی دستور دستگیری این فرد را صادر کرده بود و اظهار نظری درخصوص دستگیری مالک ساختمان نداشته است و در همان خبر آن خبرگزاری نیز صرفا در تیتر اشتباه صورت گرفته است و مراجعه به متن و محتوای همان خبر روشن میکند که در آن زمان دستور بازداشت مالک و پیمانکار صادر شده است.  

دادستان عمومی و انقلاب خوزستان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار میزان اعلام کرد: تاکنون ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان(شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران) با دستور قضایی بازداشت شده‌اند و دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی تاکید کرد: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود در جریان ریزش ساختمان جان خود را از دست داد.

بخشی از سازه متروپل فرو ریخت / مصدومیت ۳ امدادگر

وحید شعبانی اظهار کرد: امدادرسانی از ابتدای وقوع حادثه ریزش متروپل توسط تیم‌های جستجو و نجات و عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان خوزستان آغاز شد؛ تیم‌های ارزیاب، جستجوگر، زنده‌یاب و تیم‌های جستجو و نجات از ابتدا وارد صحنه شدند. امکانات لجستیکی و عوامل امدادی نیز در سطح مطلوب وجود دارد.

 وی در خصوص روند امدادرسانی و آواربرداری عنوان کرد: در خیابان کناری مجمتع متروپل که بخش عمدهای از آن فروریخته است در حال جمع‌آوری آوار هستیم تا بتوانیم به طبقه همکف و زیرزمین دسترسی پیدا کنیم زیرا عملیات جست‌وجو و امداد در طبقات فوقانی در روز اول به اتمام رسید. اکنون دغدغه اصلی ما این است که به همت عوامل امدادی به منطقه زیرزمین دسترسی پیدا کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: خدمت مردم هم‌استانی به ویژه شهروندان آبادان عرض می‌کنم که خونسردی خود را حفظ کنند و به عوامل امدادی اعتماد کنند و اجازه دهند که کار امداد ادامه پیدا کند.

شعبانی با اشاره به ریزش بخشی از سازه متروپل و زخمی شدن سه امدادگر، بیان کرد: با توجه به شرایط ناپایدار سازه، متاسفانه حدود یک ساعت پیش بخشی از سازه حین عملیات آواربرداری فرو ریخت و سه نفر از عوامل امدادی دچار جراحت شدند.

وی افزود: شرایط برای امداد مقداری سخت است و حضور مردم هم کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • محسن شریف IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  12 1
  برجهای دوقلو در نیویورک هدف قرار گرفتند و ریختن و فاجعهشد ابادان فساد متروپل را اوار کرد گل به خودی به هزینه مردم
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   4 7
   مردن به مرگ طبیعی در ایران آرزو شده
  • IR ۰۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   1 0
   خدا رحم کنه، اینا فردا دوباره آزادند، فقط ممکنه از شهر ما سر در بیارن
 • AA US ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  0 14
  طب کار پرانا بهترین مرکز تخصصی طب کار در تهران. معاینات و آزمایشات طب کار
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  16 4
  به نظرم ادعای مرگ مالک دروغه و هدف فراری آدم اوست
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   11 3
   ببین چقدر نفودی داره که سریع با سن تقلبی جزء فوتی ها نوشتن الباقی متولد ۶۰ هست نه ۶۶
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  5 0
  حسین الباقی شماره ۳۹ فوت کرده!!!
  • کارشناس IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   1 0
   شاید هم رفته کانادا
 • یک مطلع IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  3 1
  قابل توجه اعضای کمیسیون ماده صد شهرداری مخصوصا اعضای شورای شهر همه چیز رو فدای رای آوردن نکنین این هم نتیجه....
  • وطن پرست IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   6 6
   این نتیجه تلاش برای رای اوردن نیست نتیجه فساد سیستماتیک در نظام هست
 • فهیم IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  5 1
  شهر داریها خریدو فروش می شوند اسمش گذاشتیم شورای شهر...یک نفر میلیا رد هزینه می کند که عضو شورای شهر شود و ماهی ۱۰ تا ۱۵ میلیون حقوق بگیرد نتیجه اش همینه ...
 • امیر US ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  13 0
  دیروز میگفتن عبدالباقی بازداشت شده
 • ارش IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  2 13
  اقا بهتر خراب شد این ساختمان صهیونیستی .متروپل از اسمش معلومه لونه جاسوسی بوده .خدا نمیخواد اینا باشند .ولی ما امروز چند موشک به اسرائیل و فرانسه و انگلیس و امریکا میزنیم تا پوشک لازم بشن .بزنید پدرشون در بیارین .اروپا باید با خاک یکسان شود اینا صهیونیست پرور هستند .
  • FR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   8 3
   قرصاتو خوردی؟
  • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   0 0
   چی میزنی بده ما هم بزنیم
  • IR ۰۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   0 0
   آرش! بخواب پسرم
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  1 1
  ترور سقوط هوامیما فرو ریختن ساختمان در این ایام
  • IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   0 1
   قطعا علل مشترك دارند. تير اندازى از نزديك خرابكارى فنى قبل از پرواز و بالاخره ايجاد زلزله سايبرى از راه دور مرگ بر امريكا مرگ بر اسرائيل يادتون نره
  • مريم IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   0 0
   زلزله سايبرى ديگه چيه ؟ ايا واقعا امكان دارد از راه دور زلزله عمدى بوجود بياورند و برج ريزش كند ؟
 • عبدالله IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  0 0
  آيا امكان دارد ريزش متروپل بدست دشمنان ما با كنترل از راه بسيار دور سوپر الكترونيكى از كشور ديكرى صورت گرفته باشد؟ ادامه بدهم مسخره ام نميكنيد ؟
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  1 1
  شهردارهای قبلی ومسیولین فعلی خرمشهر،منطقه ازاد ابادان،پالایشگاخ فازدوم وپتروشیمی ومسیولین دیگر ابادان اصفهان وتهران وبیت وبیوت هم جز لیست عبدالباقی هستند
 • DE ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  فراریش دادن تمام ولی فرقی نمی کنه اگر یک زره انسانیت داشته باشه هرجا که باشه نباید یک شب آرامش داشته باشه با این جنایت باید دق کنه
 • IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  ساختار کل مسیولین،کارکنان لشکری کشوری ،شهرداریها،شرکت نفت پتروشیمی متطقه ازاد و....باید کلا تعدیل محاکمه ۸بس رد وضبط مال اعدام وعوض شود والا بازهم مثل گذشته تکرار ومکررات فساد خیانت جنایت عارت ... یا کلا ساختار حکومت دولت خصولتی لشکرط وکشوری از صدرتا کف عوض شودوالا غارت خیانت مذاکرات وتوافقات ننگین بتن کردن وابستگی شیفتگی وفستد خرابکاری کشتار نعترضان بی عدالتی و نابودی ومحوشدن....ادامه داشته دارد وخواهد داشت
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  اینها حتی پزشک قانونی سردخانه اطلاعات پلیس قانون ...را خریدند-هرچه زودتراین اراذل،اوباش واقازاده های عبدالباقی کل خاندان وفک فامیل دوست واشنا مسیولین وکارکنان ابادان را باید اول درابادان دستگیر محاکمه،شکنحه،اعترافگبری،رد وصبط مال واعدام کنند وجسد نحس وکثیف ونجسشونو برای همیشه ازآبادان بیرون ودرچاه فاصلابهای اصفهان بیاندازند
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  چرا دادستان حسابهای هلدینگ عبدالباقی وعبدالباقیها واسطه هاشونو کارکنان ومسئولین نمیبنند ودستور ضبط اموال وداراییهاشونو نمیده!؟
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  . پدر هلدینگ ها بسوزه که پدر مردم رو در اوردن. تمام خیابان ها شده ساختمان تجاری پول در بیارن و مراکز تفریحی تاریخی و زیست بوم ها رو نابود کنند و اینک از وضعیت محیط زیستمون.
 • س. س. IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 0
  دشمن نتوان حقير و بيچاره شمرد. با گذشت يك هفته اسرائيل به امريكا اطلاع داد كه مسؤل كشتن سرهنگ سپاه ( شهيد خدايى) بوده و حال بايد منتظر باشيم كه تا چند روز ديگر اعلام كند و بپذيرد مسؤل ريزش برج متروپل ابادان (با دهانه هاى ١٦ مترى بدون ستون ) هم بوده.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس