کد خبر 1378787
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
تعویق مانور ارتش صهیونیستی در اطراف نوار غزه

ارتش رژیم موقت صهیونیستی گفت که مانور در منطقه شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در اطراف نوار غزه را به تعویق انداخته است، ولی علت آن را اعلام نکرد.

به گزارش مشرق، ارتش رژیم موقت صهیونیستی بعد از ظهر امروز دوشنبه خبر داد که مانور در منطقه شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در اطراف نوار غزه را به تعویق انداخته است.

خبرگزاری «سما» گزارش داد، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد که این رزمایش برای تجربه هشدار در غزه بود تا نسبت به «نفوذ افراد مسلح» هشدار داده شود.

این تعویق در حالی صورت گرفته است که هنوز علت این تعویق مشخص نیست و ارتش صهیونیستی نیز درباره علت آن، توضیحی ارائه نکرده است.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی مانور موسوم به «ارابه های آتش» را برگزار می‌کند که گفته می‌شود بزرگترین رزمایش در تاریخ این رژیم به شمار می‌رود.

این مانور یک ماه به طول می‌انجامد و یک تمرین نظامی است که سناریوهای جنگی در جبهه‌های مختلف از نظر زمینی، دریایی، هوایی و سایبری شبیه‌سازی می‌کند.

اجرای سناریوی جنگ فراگیر با چند جبهه در آن واحد و با در نظر گرفتن سقوط صدها موشک در روز بیانگر میزان نگرانی اسرائیل نسبت به تکمیل حلقه محاصره توسط مقاومت است.

به گفته برخی از کارشناسان، وقتی اسرائیل تمامی یگان‌ها و واحدهای خود را در این مانور مشارکت می‌دهد به این معنی است که این خطر حیاتی را به وضوح حس کرده و احتمال وقوع آن را بسیار زیاد می‌داند و سیاست‌گذاران این رژیم هم به این باور رسیده‌اند که جنگ آتی جنگی کاملاً متفاوت با جنگ‌های سابق اسرائیل خواهد بود.

امروز نهادهای مسئول اسرائیلی درصدد تقویت زیرساخت‌های خود برای این جنگ برآمده‌اند و تلاش دارند این کار را از نقطه‌ضعف و پاشنه آشیل خود یعنی پشت جبهه و عمق اسرائیل آغاز کنند، چنان‌که جنگ‌های قبلی ثابت کرده است اسرائیل ضربات سختی را در آنجا متحمل می‌شود.

با این حال برخی دیگر از تحلیلگران نظامی از احتمال عملیات فریب بودن این مانور هم سخن گفته و معتقدند هر آن احتمال سوءاستفاده تل‌آویو از شرایط موجود برای انجام تهاجمی علیه غزه یا لبنان یا تجاوزی بزرگ‌تر در قالب یک فرار به جلوی پیشگیرانه وجود دارد.

از همین روست که گروه‌های مقاومت اعلام آماده‌باش کرده و این آماده‌باش را به طور گسترده‌ای رسانه‌ای کرده‌اند.

به گفته این تحلیلگران، گرچه جنگ‌های اخیر، اسرائیل را مرعوب خود کرده است اما هرگز نباید واکنش‌های غیرعادی و فرار رو به جلوی طرف مرعوب را از نظر دور داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • محمدصالح چگینی قزوین خ سعدی ک شهیدنوروزی ب دوم 33 IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
    0 0
    اسراییل حتی ازتهدیدکردن درمانورهم میترسدچطورمیخواهد بجنگدپایان صهیونیسم وورق خوردن صفحه ی قدرتمند مقاومت بردرسراسرگیتی بچشم میخوردحاکمیت امریکا هم دیریازودازاین اپارتایدهابطورکامل جدامیشودصهیونیسم حتی ازکاخ سفیدوملت مستضعف امریکاسرقت اطلاعات انجام میدادولی قدرت خداان چیزی که اینهابرای تبدیل کردن دنیابه زامبی سرا میخواستندنشدنزدیکی سنا وکاخ فیدبه مباحث ضدصهیونی ازنزدیکیشان به ملت امریکایانفرت ازصهیونیسمیاتلافی ازفسادی که برسرشان صهیونیسم اورده بطورکامل نیست میدانندکه گوی اهنی که به پای حاکمیت اسراییل بسته شده است بطرف دوزخ افتاده است دیریازوداسراییل نیزپرت میشودامریکا بخاطررژیم اپارتایدضدجهانی اسراییل بازارایران سوریه عراق بخش اعظمی ازلبنان فلسطین وملتهای بسیاری درهمه جهان را راخودتحریمی کردکه العان تبدیل شدن دیترویت که بزرگترین شهرصنعتی امریکا وبقیه ی شرکتهادرامریکاواختلافات وحشتناک نژادی مالی درامریکاگواه کامل این مدعاست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس