کد خبر 1378283
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
تصویب کلیات طرح ساماندهی اجاره بها مسکن/ تمدید ۳ روزه برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه

جزئیات مصوبات و موضوعات بررسی شده در جلسات امروز کمیسیون‌های تخصصی مجلس را در این گزارش بخوانید.

به گزارش مشرق، کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز جلسه داشتند و با حضور میهمانان موضوعاتی را بررسی و مصوباتی نیز داشتند که دراین گزارش می‌خوانید:

*تصویب کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی به تصویب رسید

رسیدگی به طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی در دستورکار اعضای کمیسیون عمران قرار داشت که عبدالجلال ایری سخنگوی کمسیون در تشریح این جلسه گفت: پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان طرح، کلیات آن به تصویب اعضا رسید و جزئیات طرح مذکور جهت بررسی به کارگروه تخصصی ارجاع شد.

* تمدید ۳ روزه برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه

مجید انصاری سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح دستورکار جلسه عصر امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش در خصوص نحوه محاسبه و توزیع یارانه کالاهای اساسی در دهک‌های مختلف کشور و تعیین تکلیف اشخاص جامانده از دریافت یارانه پرداخت.

وی تصریح کرد: وزیر تعاون و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به تعدادی از پرسش‌های نمایندگان پیرامون دهکبندی‌ه و توزیع یارانه‌ها، پاسخ دادند، ضمن اینکه درخواست کردیم که برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه محدودیتی قائل نشوند بنابراین قرار شد سازمان هدفمندی یارانه‌ها سه روز دیگر را تمدید کند هرچند در سامانه وزارت تعاون تا چند ماه آینده نیز امکان ثبت نام وجود دارد.

*ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به موضوع تخلفات گمرکات کشور

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کارگروهی با عنوان کارگروه نظارتی گمرکات کشور به ریاست بنده تشکیل شده است.

وی در تشریح مشکلات موجود در گمرکات بیان کرد: مشکلاتی امروزه در حوزه گمرکات کشور وجود دارد و پیمانکاری که  حدود ۱۰ سال است کار را در اختیار دارد اطلاعات و دیتاها را در اختیارات گمرکات قرار نمی دهد و همچنین در جهت توسعه گام هایی تا کنون بر نداشته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:همچنین هنوز سامانه گمرک با سامانه تجارت به هم متصل نشده است از این رو مجلس در این رابطه ورود پیدا کرده است تا هم تخلفات را شناسایی کند و هم سامانه گمرک و سامانه تجارت را به هم متصل کند.

* موافقت اعضای کمیسیون انرژی با طرح اصلاح قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز

اعضای کمیسیون انرژی مجلس در جلسه امروز با طرح اصلاح قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز موافقت کردند.

*بررسی طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی  در کمیسیون آموزش

رسیدگی به جزئیات طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی در دستورکار اعضای کمسیون آموزش قرار داشت که در این جلسه ماده اول و دوم طرح رأی آورد که ماده اول به ماهیت دانشگاه آزاد و ماده دوم به ورود دیوان عدالت اداری نسبت به تصمیمات دانشگاه آزاد اسلامی در صورت شکایات بود.

* طرح اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار و نظارت بر کالاهای پایه‌ای در کمیسیون صنایع بررسی شد

در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی «طرح اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار و رویکرد توسعه، تولید و نظارت بر کالاهای پایه‌ای» با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط بررسی شد.

براساس این طرح کارگروهی از وزرای صمت، نفت، جهاد کشاورزی و... تشکیل می‌شود تا نوع کالاهایی قابل عرضه در بورس، میزان عرضه و... تعیین شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس