پیروانی: بین دو نیمه گفتند عالیشاه کرنر نزند؛ چگونه برخی به جای شرمندگی مدعی هستند؟

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به حوادث ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز و دیدار نیمه‌تمام و پرحاشیه این تیم برابر تراکتور و اظهارنظرهای مطرح شده، واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، افشین پیروانی در ارتباط با اتفاقاتی که در بازی روز پنجشنبه در ورزشگاه یادگار امام رخ داد، اظهار داشت: با توجه به این که هیچ مقام مسئولی به خاطر آن مسائل از باشگاه پرسپولیس و از مردم عذرخواهی نکرد، من از بینندگان تلویزیونی و هواداران عذرخواهی می‌کنم که آن اتفاقات رقم خورد و شرایط و امنیت برای ادامه مسابقه فراهم نبود. این مسائل همیشه باعث تاسف است چون قرار است از فوتبال لذت ببریم.

وی ادامه داد: پرسپولیس همه جا هوادار دارد. ما حتی چند روز قبل برای میزبانی در شهر بی‌طرف، تبریز را در نظر داشتیم، چون در استان آذربایجان شرقی طرفداران بسیاری داریم. انتخاب ما، احساسی که نسبت به تبریز و مردم آن داریم را به خوبی نشان می‌دهد. امیدواریم آخرین باری باشد که چنین صحنه‌هایی دیده می‌شود.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارنظرهای عجیب، غیرکارشناسی و خلاف واقع که بعضی مسئولان شهری و استانی داشته‌اند به نظر باید نکاتی را از باب یادآوری و آموزش مطرح کنیم. قبل از بازی، جلسه هماهنگی مدیران انجام می‌شود و درباره همه مسائل مربوط به مسابقه تصمیم‌گیری و موارد مصوب صورتجلسه می‌شود. در جلسه قبل از این بازی نیز نمایندگان همه نهادهای دخیل در برگزاری مسابقه حضور داشتند و استثنائا این بار ناظر داوری هم بود. آیا مصوبات این جلسه، دستورالعمل ستاد کرونا و مقررات سازمان لیگ در این مسابقه اجرا شد؟

وی گفت: در دوره کرونا گفتند در هر بازی ۶ نفر از تیم میزبان و ۴ نفر از تیم میهمان می‌توانند در ورزشگاه حضور یابند. بعد که واکسیناسیون انجام شد و کرونا فروکش کرد، ستاد کرونا گفت ورزشگاه‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت به روی تماشاگران باز شود. توجه کنید که ۳۰ درصد؛ ورزشگاه یادگار امام ۶۶ هزار نفری است و به این ترتیب فقط باید ۱۹ هزار و ۸۰۰ بلیت فروخته می‌شد و همین تعداد باید در ورزشگاه حضور پیدا می‌کرد. آیا این کار به درستی اجرا شد؟ آیا قانون، مصوبه ستاد کرونا، جلسه هماهنگی و سازمان لیگ فوتبال اجرا شد؟

پیروانی تصریح کرد: البته مساله ما این نیست. به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران که همه جای ایران طرفدار داریم مشتاق حضور پرتعداد تماشاگران در ورزشگاه هستیم. فوتبال به تماشاگر زنده است ولی بحث ما عدم اجرای قانون است. دوم این که حالا این جمعیت آمده است چرا به درستی مدیریت نشد و امنیت از قبل شروع مسابقه تا لحظه لحظه انجام آن برقرار نبود؟ با این اوصاف چرا بعد از عدم اجرای قانون، می‌آیند اظهار نظر می‌کنند و تقصیر را به گردن این و آن می‌اندازند.

پیروانی گفت: راستی چه می‌شود که همین چند روز قبل در حساس‌ترین هفته لیگ، ما در سیرجان نمی‌توانستیم تماشاگر داشته باشیم ولی برای این بازی خارج از ظرفیت تماشاگر می‌آید؟ این ها را سازمان لیگ باید توضیح بدهد. سازمان لیگ مسوول فراهم آوردن شرایط یکسان و برابر برای همه تیم‌ها است. این مسئولیت را به عنوان برگزار کننده قبول کرده است.

وی‌ گفت: ما همچنین می‌خواهیم ببینیم مسئول تامین امنیت جانی بازیکنان و هرکس که در ورزشگاه بود، کدام مجموعه است. بازیکنان تراکتور که کنار بازیکنان ما قرار می‌گرفتند هم امنیت جانی نداشتند. همین حالا که دارم صحبت می‌کنم به شدت ناراحت هستم و تمرین دیروز تیم ما تحت تاثیر آن اتفاقات بود. بازیکنان می‌گفتند اگر یکی از آن سنگ‌ها سر کسی را می‌شکست و چشمی را کور می‌کرد، تکلیف چه بود؟ فقط بحث بازیکنان ما نیست که بیش از همه در معرض خطر بودند. توپ‌جمع‌کن‌ها، عوامل برگزاری مسابقه، داوران، عکاسان، ماموران انتظامی و حتی خود تماشاگران در خطر بودند. حتی به مربی و کاپیتان خودشان که کنار مربی ما قرار می‌گرفتند تا به آن‌ها سنگ زده نشود، رحم نمی‌کردند که البته جا دارد از همین جا از ساغلام و مهدی کیانی، سرمربی و کاپیتان تراکتور به خاطر رفتار جوانمردانه‌ای که داشتند تشکر کنم.

وی اضافه کرد: متاسفانه این روزها از بعضی مسئولان شهری آن جا اظهارنظرهای عجیبی می‌شنویم که نشان می‌دهد نه تنها از مسایل فوتبالی بلکه از حوزه‌ای که مسئولیت آن را برعهده دارند، هیچ شناخت و آگاهی ندارند. این بازی را هم تریبونی برای اظهارنظر خود یافته‌اند. در حالی که سواد لازم درباره موضوعی که درباره آن صحبت می‌کنند و کاری که انجام می‌دهند را ندارند. قبل از اظهار نظر ابتدا با توجه به مسئولیت که دارند یک بار بروند آن ورزشگاه را ببینند و مسئولیت خود برای رفع مشکل را انجام بدهند. وظیفه خودشان را رها کرده‌اند و بعد درباره پرسپولیس اظهارنظر می‌کنند.

پیروانی گفت: به آن مسئول باید بگویم اگر بچه خودت در ورزشگاه بود و خدای ناکرده یکی از آن سنگ‌ها به او می‌خورد باز این طور صحبت و در انجام وظایف خودت قصور می‌کردی؟ چگونه است که با این همه کم کاری، کوتاهی، عدم انجام وظایف و اتفاقاتی که همه دیدند مدعی حق می‌شوند و پرسپولیس را محکوم می‌کنند؟ واقعا چگونه روی‌تان می‌شود این‌طور صحبت کنید؟ این چه میزبانی بود که انجام شد؟ چگونه بعضی افراد به جای شرمنده بودن مدعی هستند؟! ساده‌ترین مساله این بود که بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ نفر وارد ورزشگاه نشود. حالا که شد حداقل امنیت آن‌ها و دیگران برقرار شود. چرا امنیت و شرایط مسابقه فراهم نبود. وسط بازی آمده‌اند به ما می‌گویند، کرنرهای‌تان را امید عالیشاه نزند!! گفتم بفرمایید بین دو نیمه بیایید به تیم ما تاکتیک بدهید و تعویض‌ها را هم بگویید. بین دو نیمه که شد حتی نتوانستند شرایطی را فراهم کنند که سرمربی ما به رختکن بیاید. بعد بازی هم با اسکورت و کلاه خود نظامی نمی‌توانستند او را به تیم ملحق کنند. با این اوضاع و احوال حالا بعضی می‌آیند به همین راحتی دروغ می‌گویند.

پیروانی ادامه داد: هر کس می‌خواهد اظهار نظر کند باید جایگاه و مسئولیت خودش را ببیند. می‌خواهند همه چیز را سر پرسپولیس و یک نفر خراب کنند. پرسپولیس چگونه می‌توانست مقصر باشد وقتی الفاظ رکیک از قبل مسابقه شروع شد و از همان زمان گرم کردن، سنگ‌پراکنی‌ها هم آغاز شد؟ مگر در یک مسابقه و دو مسابقه و در همین بازی یک بار و دو بار اتفاق افتاده است؟

وی بیان کرد: بعضی هم می‌گویند چرا فقط برای پرسپولیس این‌طور می‌شود و بعد نتیجه‌گیری هم می‌کنند. خب یک دلیلش قهرمانی‌های بسیار ما است. شما نصف این افتخارات را بیاورید ببینید چه قدر روی شما حساس می‌شوند. از طرفی در تبریز و آذربایجان طرفداران بسیاری داریم هرچند اکثر آن‌ها احساس امنیت نمی‌کنند به ورزشگاه بیایند. به نظر می‌رسد این‌ مساله که آن جا هوادار زیادی داریم هم بسیاری را آزار می‌دهد.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: موضوع دیگر این است که چه کسی گفت این مسایل فقط دربازی‌ با پرسپولیس روی می‌دهد؟ در دیگر بازی‌ها هم بوده است. متاسفانه بعضی افراد، مسئولیت ضعف عملکرد خودشان را روی دیگران می‌ریزند. واقعا امیدواریم که عقلانیت و منطق جای خود را در رفتار و گفتار باز کند. همچنین گفته‌اند داور و ناظر مسابقه حاضر بودند بازی را شروع کنند ولی پرسپولیس قبول نکرد. این که می‌گویم اشراف به کار خود و حرفی که می‌زنند ندارند، همین است.

پیروانی افزود: قانون می‌گوید اگر داور شرایط را برای ادامه مسابقه مناسب ببیند، وارد زمین می‌شود. اصلا و ابدا چنین اتفاقی نیافتاد. پس آن ادعا، اصلا قابل پذیرش نیست ولی اگر غیر از این بود هم باید به شجاعت داور و ناظر آفرین گفت که در آن شرایط حاضر بودند در زمین حاضر شوند و البته مسئولیت اتفاقات برای بازیکنان دو تیم، دیگر عوامل برگزاری، عکاسان و خود تماشاگران را برعهده بگیرد و پاسخگو باشد.  

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس افزود: خواسته من این است که فرافکنی‌ها و اظهارنظرهای خلاف واقع، دیگر ادامه پیدا نکند در غیر این‌صورت اگر نیاز شود، صحبت‌های دیگری هم هست که بخواهیم مطرح کنیم و این اصلا برای آن‌ها خوب نیست. به هر حال در همین بازی اتفاقات زیادی روی داد و شعارهای زیادی سر داده و حرف‌های زیادی مطرح شد که قصد ورود به آن را نداریم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  13 1
  من و دوستانم از طریق برنامه لنز بازی را تماشا کردیم و بنده خدا گزارشگر میگفت که ای کاش کرنر نشه تا نارنجک و سنگ پرتاب نکنن. میتونید برید تماشا کنید که در نیمه دوم این حرفهارو میزد
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   5 0
   دقیقا.
 • حسین IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  13 16
  حق با اقای افشین فرشچیان هست . اخه یکی نیست بگه یک فردی که ترویج شارلاتان بازی میدهد چرا باید دم از اخلاق بزند .همه تو را میشناسند .کمتر صحبت کن
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   12 13
   همین افشین خان سرورته. در حدی نیستی که حتی اسمشو به زبون بیاری، چه برسه به اینکه در موردش حرف بزنی.
  • IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   مزخرفترین لنگی دنیا
  • IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   3 0
   قهرمانی های پی در پی بدجور سوزش ایجاد کرده ، هم پماد خوبه واست هم آب یخ رو بریز اونجات بهتر میشی ، نشدی هم به درک
  • اشتباهی یکی پایین تر کامنت دادم IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
   0 0
   تقصیر ما چیه که شما تحت فشار و سوزشی.. آدم باید منطقی باشه و کافیه یه مقدار شرف و انصاف داشته باشی اون وقت دیگه یه طرفه به قاضی نمیری و از روی دشمنی حرف نمیزنی من تمام مصاحبه رو خوندم واقعاً بیشتر حرفاشون عقلانی و منطقی بود
 • US ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  22 3
  اگر مدیرعامل تراکتورسازی یک مدیرعامل معمولی بود اینگونه حرف نمیزد. دنبال ردپای میت ترکیه در حساب بانکی مدیرعامل تراکتور باشید.
 • بشار عبدالواحد IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  8 11
  افشین پیروانی پرسپولیس را بیخیال شو داداش
  • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   7 2
   به تو چه سعودی
  • IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   3 5
   امثال اینا هستن که اصالت ۲۵۰۰ ساله ایران را زیر سوال بردن.
  • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
   1 1
   تقصیر ما چیه که شما تحت فشار و سوزشی.. آدم باید منطقی باشه و کافیه یه مقدار شرف و انصاف داشته باشی اون وقت دیگه یه طرفه به قاضی نمیری و از روی دشمنی حرف نمیزنی من تمام مصاحبه رو خوندم واقعاً بیشتر حرفاشون عقلانی و منطقی بود
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  8 0
  بازیکن به اندازه کافی استرس داره تو زمین که گلزنی کنه یا گل نخوره! حالا با این اوضاع هم بیاد کرنر نزنه ضربات ایستگاهی نزنه؛ ذخیره ها خودشون رو گرم نکنن که مبادا نارنجک بخورن.
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  9 1
  مردم باکو بالا برن پایین بیان حرف یک کلمه، هست آنها را ایرانی میدانیم عاشقاشن هستیم و رهایشان نمیکنیم
  • فرهنگ IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   3 16
   بدبخت تهران هم مال ما ترک هاست توتون خوابی حالا ادعای اینو داری که باکو هم مال ماست .خوابی
  • IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   10 1
   اقا یا خانم فرهنگ ایرانی بودن لیاقت میخواد که معلومه نداری
  • IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   3 0
   اصلا تا بحال از روستا خارج شدی' یا اینکه فقط اسم تهران رو شنیدی!
 • احمد نوری اسرمی IR ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 0
  تعداد تعویضها ودقایق تعویض رو نگفتن افشین خان؟
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  7 5
  ۳امتیاز چقدر ارزش داره که این همه دروغ میگید و اتهام میرنید؟مرد باشید وبه بازیکنهاتون ادب یاد بدهید تا مثل امید عالیشاه ولک وآقایی آبرو ریزی نکنند
  • تخت جمشید IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   5 4
   شما ابتدا از مالک و کادرفنی دروغگوی خودتون شروع کنید و بعدش برید جلوی اوباش رو بگیرید که با توپ و تانک وارد استادیوم نشن و بعدش در مورد کاپیتان و بزرگان تیم سرورتون حرف بزنید.
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   6 1
   آبرو ریزی کار شما اراذل هست که از مهمان به این شکل پذیرایی میکنید!!!!
 • US ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  12 2
  از وقتی لیر ترکیه سقوط کرد و ترکیه به مشکل اقتصادی خورد دیگه تراکتور نمیتونه خوب خرج بکنه بازیکن بخره
  • فرهنگ IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   0 6
   بدبخت ترکیه همیشه ترکیه هستش اگه باور نداری ببین همه ساله چه قدر ایرانی به ترکیه میرن و ارز آنجا جرج می کنند .فقط اینو بفهمی دیگه بسه
  • پرسپولیس کبیر IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   4 0
   بی فرهنگ تو که عاشق ترکیه هستی و فخر اونجارو به ایرانیها میفروشی؛ پس غلط میکنی در مورد تیمهای ایرانی نظر میدی. تو برو همون پوشک خردوغان رو عوض کن!! ما ایرانی هستیم. سرور تمام پانترک های عثمانی.
  • US ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   6 0
   جهان مانند کاسه آبی در دستان آریای است و شن های کف کاسه اقوام دیگر است. هر وقت اردوغان از گرفتن اس400 یا اف35 های آریایی ذوق میکند میتواندی حقارت ترکیه و قرقیز را ببینی. ----- ما آذری ها آریایی هستیم.
 • فرهنگ IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 1
  وقتی اینخودش جو ورزشگاه رو به هم می زنه وبه طرف تماشاگرها سنگ پرد می کنه وآنها را تحریک می کنه همین می شه دیگه
  • IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   آخه تو با دار و دسته ای که داری اصلا کتف چپ پرسپولیس هم میشی؟ خود تو که از فوتبال فقط یاشاسین رو یاد گرفتی و اگر بهت بگن یه سیستم بچین؛ میگی سیستم ۷ ۷ ۲. حالا اومدی داری نظرم میدی! برو آبیاری کن زمینتو که وقتش نگذره.
 • میثم IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 3
  تراکتور باید جرسمه سنگین مالی بشه و حداقل ۱۲ بازی بدون تماشاگر برگزار کنه ما بقی بازیهاش هم باید توی زمین بی طرف باشه
  • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   1 0
   عدد ۱۲ را از کجا آوردی؟
 • محمد از تهران IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  2 12
  یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور
 • محمد از تهران IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  2 4
  طبق آخرین شمارش..همین بازی ۱۵ نفر طرفدار تبم پيروزي بودند ..توهمات نزن
  • آریا IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   تو دیدی قبول نیستاصلا میدونی توپ گرده؟ یا هنوز خیال میکنی مربعه؟؟؟؟
  • علي IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   خخخخ
 • mojtaba SE ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  3 0
  در تراکتور رو ببندید تمام
 • فتح اله IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  0 3
  اصل عمل تماشاگران محکوم است اما آنکه باعث تشدید جریان شد آقای عا علیشاه بود اصلا چرا بازیهای پرسپولیس اینگونه میشود با هواداران سپاهان و حالا هم تبریز آقای پیروانی منطقی قضاوت کنید
 • سجاد IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  0 0
  ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان تو جیب مار و نزن فقط برو بازیتو هر جا خواستی برگزار کن برو مریخ مشتری لندن اصلا نیویورک که طرفدار زیاد داری مرتیکه پان با اون بازیکن دوزاری بی تربیت
 • فرهادی IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  1 0
  ببخشید اگه کسی بخاد فرش قیمتی رو برا خودش برداره و فرش کم‌ارزش‌تر رو برای مربی تیم ملی، حکمش چیه؟؟؟ بعد هرچی شارلاتان‌بازی بلدی انجام بده
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  0 3
  معلومه طرف مربی حرفه ای نیست. قبل از بازی سنگ مینداختن و فحش میدادن باید تیمت رو برمیداشتی میرفتی،متاسفانه این شخص هیچ ارزشی برای جان بازیکنان خودش قائل نشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس