تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت

با دستور رئیس کل دادگستری استان تهران و رسیدگی فوری به گزارش مردمی در کمتر از ۴۸ ساعت، ویلای غیر قانونی در منطقه صعب‌العبور رودخانه آهار تخریب شد.

به گزارش مشرق، در پی گزارش مردمی یک شهروند از منطقه رودبار و قصران خطاب به رئیس قوه قضائیه و انتشار این گزارش در فضای مجازی، با دستور رئیس دادگستری استان تهران، ویلایی که در منطقه صعب‌العبور روخانه آهار در حال ساخت بود تخریب شد.

روز جمعه بود که فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ویلاسازی در یک منطقه صعب العبور در مجاورت رودخانه آهار در منطقه رودبار و قصران و درخواست از قوه قضائیه جهت برخورد با این ویلاسازی غیرمجاز موضوع منتشر شد.

این موضوع بلافاصله با پیگیری‌های رئیس کل دادگستری استان تهران در دستور کار حوزه قضائی رودبار و قصران قرار گرفت و مشخص شد که فردی بدون اخذ مجوزهای قانونی با کوه‌خواری و تجاوز به بستر حریم روخانه اقدام به ساخت و ساز ویلا کرده است.

تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت +عکس و فیلم

نکته قابل توجه صعب‌العبور بودن موقعیت مکانی ویلای مذکور است که به گفته شاهدان و اهالی محلی، این فرد با استفاده از حیوانات و بار زدن مصالح ساختمانی و انتقال آن به صورت خرد، اقدام به ساخت و ساز ویلا کرده بود.

پس از انجام روال قانونی و در کمتر از ۴۸ ساعت، صبح امروز با حضور رئیس حوزه قضائی رودبار و قصران، این سازه غیر مجاز تخریب شد.

تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت +عکس و فیلم

مجید عزیزیانی رئیس حوزه قضائی رودبار قصران که در محل ویلا حاضر شده بود، درباره جزئیات ساخت و ساز ویلای مذکور و تخریب آن، بیان کرد: حسب گزارش مردمی و دریافت خبری مبنی بر دخل و تصرف، ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه و اراضی ملی متعلق به دولت، پس از دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، موضوع در حوزه قضائی رودبار قصران مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های تکمیلی دستورات فوری قضائی لازم به اداره منابع آب، محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان شمیرانات صادر شد.

تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت +عکس و فیلم

رئیس حوزه قضائی رودبار قصران تصریح کرد: پس از حضور بازرسان در محل مذکور مشخص شد که فرد متخلف در حریم رودخانه و اراضی ملی متعلق به دولت که دارای سند تک برگ هستند، اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز یک باب ویلا کرده است.

تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت +عکس و فیلم

تخریب ویلای غیر مجاز در کمتر از ۴۸ ساعت +عکس و فیلم

وی افزود: با توجه به اینکه محل صعب‌العبور بود و امکان استفاده از ماشین آلات در محل وجود نداشت، از همه امکانات وادوات استفاده شد و براساس مقررات مندرج در تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و تبصره ۱ اصلاحی ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، روند قلع و قمع ویلای ساخته شده غیرمجاز و بازگشت محیط به حالت قبل از ساخت و ساز آن کمتر از ۲۴ ساعت، اجرا شد تا عبرتی برای کسانی شود که قصد دست اندازی به بیت‌المال را دارند.

عزیزیانی اظهار کرد: دستگاه قضائی در مواجهه با تصرفاتی که منجر به تضیع بیت‌المال و اراضی ملی و همچنین حریم و بستر رودخانه می‌شود، بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

عزیزیانی ضمن تشکر از گزارش مردمی و مسئولیت اجتماعی اشخاصی که احساس مسئولیت لازم را دارند از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین ساخت و سازهایی دستگاه قضائی را در جریان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • حسين DE ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  16 0
  اون فرد كوه خوار را با عكس و تفصيلات به افكار عمومى معرفى كنيد تا مردم با چهره غارتگران و زمين خواران،جنگل خواران،ساحل خواران،كوه خواران و همه چيز خواران آشنا شوند،در ضمن آيا شهردارى اون منطقه از عمليات ساختمانى هيچگونه اطلاعى نداشته؟
  • از استرالیا AU ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   1 0
   حسین آقا کاملاُ درست گفتن باید «اون فرد كوه خوار را با عكس و تفصيلات به افكار عمومى معرفى كنيد» و نیز عکس و مشخصات همه افراد و یا مسؤلی که در این کار خلاف با نادیده‌گرفتن این کوه خواری بهش کمک کردن.
  • سعید IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   1 0
   البته مهمتر مسئولین منطقه ای می باشند که اجازه ساخت و ساز می دهند البته نه مجانی؟؟؟
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  4 0
  شاید ۷۰ درصد مناطق اوشان و فشم زاگون شمشک و..... یا خلاف است یا خلاف با همیاری قانون های محلی کذایی کوه تراشی در شمال و جنوب مسیر در ارتفاع بالای ۱۰ طبقه یا کنار رودخانه تخریب تمام این اماکن که دیگر ممکن نیست منتها میتوان به جدیت قانون را بدون لحاظ ساختمان های موجود دوباره وضع کرد و کثیری از ابنیه که جزئ طرح میافتند را طرح ۵۰ ساله اعلام کرد که دیگر کسی از این به بعد نسازد و ساخته های قبلی ۵۰ سال مهلت تخریب داشته باشند که چوب خطای مدیران و سازندگان خلاف کار قبلی را یکجا مالکین فعلی ندهند و تمام اجازه دهندگان این مجوز ها هم باز خواست شوند این کار را در شمال مشور و اطراف تمام شهرها و ییلاقات مشابه میتوان اجرا نمود در کل باید کل دهیاریها و بخشداریها را از جواز دادن منع کرد جواز فقط از طریق مراکز شهرها و استان ها
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  19 1
  اگر اسمش رو می گفتن قول می دهم از اراذل و اوباش دولت های لیبرال است
 • IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  4 0
  برای خرابی چنین جایی دردامنه کوه یعنی کوه خواری بایستی با دینامیت خراب شوندتاهزینه خرابی ویا حوادثی برای کارگران تخریب بنابه وجودنیاد
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  4 0
  اینهم بفرض چند میلیارد ضرر کرده باشه-حالا میره جایی دیگه تلافیشو درمیآورد-موضوع اینه که باید رد وضبط مال واعدام بشه که دیگه این کارهارو تکرار نکنه(تا مثل کره شمالی چین ژاپن روسبه المان فرانسه... این مفسدان وخائنین بجای مردم معترض که کشتار میشوند، دست جمعی اعدام نشوند-هیچ اتفاقی نمی افتد
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  4 0
  اینکارها فایده نداره-چند میلیارد تومان طرف هسارت میبینه ومیره یکجا دیگه اعلم میکنه-ایک بام وچند هوا نمیشه-حکومت باید تصمیم قاطع ونهائیشو درمورد زور قدرت وثروت مفسدان خودی بگیرد(یا رد وضبط مال واعدام مفسدان زور وتزوبر قدرت وثروت خودیها یا کشتارمردم معترض)(یا جنگ ونابودی وهابیها وصهیونیسم یا عارت ونابودی بیشتر منطقه وایران)
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  3 0
  چند کیلو تی ان تی میبردید ستونها رو منفجر میکردید در کسری از ثانیه میریخت. دیگه اونجا ساختمانی نیست که بخواد خسارت ببینه
  • IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   4 0
   علاوه برکارگذاری وانفجاربوسیله (تی ان تی)قبلش هم باید تمام بانیان اینکار را به ستونها میبستند تا باهم منفجر میشدنند(البته بابد قبلش همشون رد وضبط مال شوند)
 • US ۰۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
  0 0
  اینها ایرانخوار هستند و باید استخوانهایشان هم در زندان بپوسد
 • فرهنگی IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
  0 0
  نمی دانم چه سریه قوه قضائیه محترم وپا در رکاب یک ویلای غیر مجاز را در پیچ وخم وداخل کوهها ودور از چشم خلایق خراب می کنه ویدیو آن هم پخش می شود دستش هم درد نکند کار خیلی خوبیه.ولی هفت سنگان قزوین در زمین کشاورزی ویلاهای غیر مجازمسئول وغیرمسئول وابسته از دستگاهای زورمند قضایی تا آب ونون دار اجرایی علیرغم خواست چند ساله مردم وامام جمعه محترم قزوین در روز روشن زیر سیبلی رد می شود تلویزیون هم بارها تصاویر این خلاف بین قانون را هم در برنامه ثریا پخش کرده است.قانون شکنی مگر فرق می کند ،اگر بده همه جا بده اگر اینجا راتخریب کردید واراضی کشاورزی را برگرداندید حسابه.اگر حرفی دارید در نماز جمعه وتلویزیون ورسانه ها مردم را از پشت تریبون اقناع کنیدیا قانون را برای همه یکسان اجرا کنید.امام جمعه و عده ای جوان را تحت فشار گذاشتن یک بام ودو هوا نیست!با برچسب تشویش اذهان عمومی به افراد و وارونه خوانی قصه وطلبکارکردن خلافکاران وفشار برای دنبال نکردن اجرای قانون وعدالت وبشکل بی بو وبی خاصیت سروته قضیه را هم آوردن، سرمایه اجتماعی برنمی گردد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس