رییس صدا و سیما: حضور نیافتن ورزشکاران در برابر نمایندگان رژیم کودک‌کش افتخار است

رییس صدا و سیما گفت: به عزیزانی افتخار می‌کنیم که باختشان به خاطر عدم حضورشان در برابر نمایندگان رژیم کودک‌کش، چیزی جز برد و افتخار نیست.

به گزارش مشرق، پیمان جبلی چهارشنبه شب در مراسم انتخاب بهترین‌های صدسال ورزش ایران، با اشاره به این‌که ورزشکاران و مدال‌آوران عناصر هویتی ما را شکل می‌دهند، اظهار داشت: کسانی که قله‌های افتخار، ایثار، سربلندی و جوانمردی را طی کرده‌اند، ورزشکارانی هستند که در ده‌ها سال تجربه پر افتخار ملت ما، افتخار آفریدند و برای آن‌ها میدان برد و باخت میدان ارزش‌آفرینی اخلاق و جوانمردی بوده است.

وی افزود: به ورزشکاری مانند غلامرضا تختی در صفحات تاریخ کشورمان افتخار می‌کنیم که ده‌ها سال از فوت او می‌گذرد؛ کسی که باخت او در عرصه میدان، بزرگ‌ترین برد در عرصه اخلاق و جوانمردی بود.

جبلی یادآور شد: در این عرصه به عزیزانی افتخار می‌کنیم که باختشان به خاطر عدم حضورشان در برابر نمایندگان رژیم کودک‌کش، چیزی جز برد و افتخار نیست.

رییس صدا و سیما با تاکید بر این‌که برد و باخت در مرام ورزشکاران ما، اخلاق، جوانمردی و حمایت از مظلوم معنا می‌دهد، خاطرنشان کرد: این افتخارات صفحات درخشانی در تاریخ ایران هستند که وظیفه ما برجسته کردن و انعکاس این بزرگ مردی‌ها است.

وی افزود: اگر ما در رسانه ملی شعار هویت‌محوری و عدالت‌گستری را در دست گرفتیم، این ورزشکاران یکی از عناصر اصلی هویت‌آفرینی ملت ما هستند که باید به آن‌ها افتخار و از آن‌ها داستان‌ها نقل کرد. باید دستان قهرمان‌آفرینی آن‌ها را در زبان هنر متجلی کنیم. این حقی است که بر گردن ما نهادینه شده است.

جبلی با بیان این‌که ورزشکاران حاضر در این مراسم، نمایندگان نسل‌های مختلف ورزشکاران و افتخارآفرینان کشور هستند، تصریح کرد: امیدوارم که این صفحات افتخارآفرینی و این فصل‌های درخشانی که تاریخ کشور را جذاب‌تر کرده، ادامه داشته باشد. این قله‌های هویتی ما، ماحصل تمدن و فرهنگ مردم بزرگ ایران هستند. وقتی صحنه جوانمردی این عزیزان را مشاهده می‌کنیم در حقیقت نماد بزرگی ملت را در مقابل چشمان خود می‌بینیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس