نحوه اعتراض به قطع یارانه و قرارگیری در دهک اشتباه

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نحوه ثبت نام جامانده یارانه جدید گفت: سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها سامانه‌ای برای ثبت نام جاماندگان یارانه‌ تدارک می‌بیند.

به گزارش مشرق، داریوش ابوحمزه در گفتگویی اینستاگرامی به عمده سوالات درباره توزیع عادلانه یارانه‌ها پاسخ داد و در مورد چگونگی دریافت یارانه جدید توسط جاماندگان گفت: افرادی که پیش‌تر، از دریافت یارانه انصراف داده بودند و یا تازه ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده‌اند و یا به هر دلیلی جاماندگان دریافت یارانه هستند، نگران نباشند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها طی روزهای آتی سامانه‌ای را در این خصوص تدارک خواهد دید تا جاماندگان یارانه در آن ثبت نام کنند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بعضاً پدر خانواده به دلیل تمکن مالی از دریافت یارانه انصراف داده و اکنون فرزندان به‌طور مستقل تشکیل خانواده داده‌اند و نیازمند دریافت یارانه هستند، ادامه داد: جاماندگان یارانه می‌توانند در سامانه‌ای که به‌زودی تدارک دیده و اطلاع رسانی می‌شود مشخصات خانوار و سرپرست خانوار را ثبت کنند، اطلاعات آنان سنجیده می‌شود و اگر این افراد جز دهک ۱۰ نباشند، به آن‌ها یارانه اختصاص خواهد گرفت.

وی با اشاره به نگرانی جاماندگان از یارانه نسبت به عدم دریافت یارانه تاکید کرد: دولت حتماً این سامانه را برای ثبت نام جاماندگان تدارک خواهد دید، مردم نگران نباشند، به محض اینکه سامانه آماده شود، اطلاع رسانی خواهد شد و به کسی ظلم نمی‌شود.

ابوحمزه همچنین در پاسخ به این سوال که چرا برای برخی از افرادی که پیش‌تر یارانه ۴۵ هزار تومانی را دریافت می‌کردند اکنون یارانه جدید واریز نشده است؟ گفت: برای ۹۰ درصد افرادی که تا پیش از سیاست جدید دولت، یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت می‌کردند، یارانه جدید واریز شده است؛ مگر آنکه جز دهک ۱۰ بوده‌اند و یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت می‌کردند که اکنون یارانه جدید برایشان واریز نمی‌شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره نحوه اعتراض مردم نسبت به دهکی که در آن قرار گرفته‌اند، افزود: مردم می‌توانند از طریق شماره تماس ۶۳۶۹ و یا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و یا سایت حمایت http://hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را نسبت به اینکه اشتباهاً دهک ۱۰ تشخیص داده شده‌اند، ثبت کنند. ورود به سایت حمایت و ثبت مشخصات در آن به معنی ثبت اعتراض است و اعتراض افراد به صورت سیستمی بررسی می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که زوجینی که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند و اکنون می‌خواهند یارانه خود را جدا کنند، چه باید بکنند؟ تصریح کرد: این افراد می‌توانند با مراجعه به پلیس +۱۰ مدارک خود را ارائه و یارانه خود را جدا کنند.

ابوحمزه همچنین درباره چرایی قطع یارانه برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خاطر نشان کرد: در تصمیم اخیر دولت برای پرداخت یارانه جدید، ملاک این نبود که افراد تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد هستند یا خیر؟ ملاک این است به افرادی که جز دهک ۱۰ نیستند، یارانه تعلق گیرد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره چرایی قطع یارانه برخی معلولان تحت پوشش بهزیستی گفت: ملاک واریز یارانه جدید تحت پوشش بهزیستی بودن نبوده است بلکه وضعیت مالی خانوار ملاک بوده است. البته این افراد اگر اعتراضی دارند می‌توانند از طریق راه‌های یاد شده اعتراض خود را ثبت کنند.

وی همچنین این را هم گفت که اگر فرزند خانواده‌ای طی روزهای اخیر به دنیا آمده، طبیعی است که برای او یارانه واریز نشده باشد و اطلاعات خانوارها طی ماه‌های بعد به روز و یارانه این فرزندان که خانوار آنان جز دهک ۱۰ نیست، واریز خواهد شد.

ابوحمزه در بخش دیگر این گفت وگو و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعضاً افراد با حساب شخصی خود گردش مالی‌هایی برای خیریه و انواع کارهای اداری و حقوقی داشته‌اند و از این رو جز دهک ۱۰ محسوب شده و یارانه دریافت نکرده‌اند، گفت: در ابتدا باید گفت که نباید با حساب شخصی برای نهادهایی نظیر خیریه و یا شرکت، کارهای اداری و حقوقی انجام داد. شرکت و خیریه و… باید حساب جدا داشته باشند و کارپرداز نباید از حساب شخصی خود برای این کارهای حقوقی و اداری استفاده کند. این افراد نیز می‌توانند از راه‌های یاد شده اعتراض خود را ثبت کنند و در بازه زمانی که به این افراد اختصاص می‌دهیم، مدارک خود را ارائه دهند و این انتظار را داریم که تا آن موقع حساب‌هایشان را تفکیک و مسائل خود را حل کنند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تمام دنیا این مساله وجود دارد که مردم دهک خود را پایین‌تر از آنچه در واقعیت هست می‌پندارند و از این رو اگر به شخصی بگوییم شما جز دهک ۹ یا ۱۰ هستی تصور می‌کند جز دهک ۵ یا ۶ قرار دارد و واقعیت را باور نمی‌کند، این را هم گفت که سامانه ثبت اعتراضات مردمی به نشانی http://hemayat.mcls.gov.ir در حال به روز رسانی است و به زودی جزئیات مواردی که مردم نسبت به آن اعتراض دارند در آن درج می‌شود تا مردم مشخصاً نوع اعتراض خود درباره یارانه را در سامانه انتخاب کنند.

وی همچنین درباره نحوه پرداخت بعدی یارانه‌ها اظهار کرد: پرداخت بعدی به همین منوال و مقدار است اما ممکن است مدل آن از حالت نقدی به حالت تخفیف در خرید روی کالاها تغییر کند که اگر این سیاست اجرا شد، اطلاع رسانی می‌شود.

ابوحمزه همچنین با بیان اینکه خیلی از مردم نگران رشد قیمت‌ها هستند و از لحاظ معیشتی احساس تنگنا می‌کنند که این احساس تنگنا درست هم هست، تاکید کرد: در راستای همین نگرانی مردم، دولت یارانه قابل توجهی به حساب مردم واریز کرد که این یارانه اختصاص داده شده بر مبنای محاسبات دستگاه‌های مختلف واریز شد و مبلغ آن نسبت به تمام محاسبات انجام شده بیشتر است و این یارانه‌ها در مجموع به نفع همه است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره رفع بلوکه یارانه‌ها نیز گفت: یارانه‌ها خیلی زیاد بلوکه نمی‌ماند و علت این بلوکه ماندن به تاریخ دقیق بازنگری در یارانه‌ها باز می‌گردد و از این نظر فعلاً در حساب‌ها بلوکه است و زمانی که سیاست‌ها اجرا شود، پول‌ها نیز قابل برداشت می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  2 0
  اها پس اینطور
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   0 2
   اعتراضی نداریم. همه چیز خوب است. تشکر از مسئولان محترم
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   0 2
   ببخشند و جسارتا . پاره ای وقت ها برخی از گزارشگران توجه نمیفرمایند تا مطلب و حرف مسئول و مردم ، بخوبی درک فرمایند و پرسش بعد اگر بود سوال کنند . مثلا وزیر بخوبی با مثال توضیح میدهد که منظور از ترافیک اینترنتی که اینروزها سامانه را دچار اخلال کرده . همانند ترافیک خیابان و جاده مثل تهران شمال است . باز میبینیم با همان پیش فرض ابتدائی بدون توجه به پاسخ ،و دوباره بنوعی سوال قبل و یا ما قبل را میپرسند . استاد لطفا توجه و دقت داشته باشید . حداقل یک ملت شاهد زحمت بی وفقه شما خبرنگاران حاذق و هشیارست . به این نکات لطفا دقت بیشتری بفرمائید .
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  32 0
  سیصد هزار تومن کجا قابل توجه است وقتی قیمتها این همه افزایش داشته .بازم برد اصلی برا اون پولدار ها است چون اونقدر براشون فرق ندارد فرقش دو سه میلیون در ماه هزینش بیشتر میشه و اون کارگر بدبخت با حقوق چهار پنج میلیون در ماه بیشترین ضربه را می‌خورد ‌
 • IR ۲۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  8 0
  تخم مرغ 70 مرغ 60 . . .
 • علی IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  13 0
  بنده کارمندم بایک سواری پژو توسیستم میگه معیشتی شامل شما نمیشه جالبه همکار وهمسایه من باسابقه کاری بیشتر ۶تا خونه داره(سند بنام) زمین کشاورزی داره ۲۰۰۰متر جایگاه دامداری داره(گله دانی)۲تا سواری پژو توحیاط یکی برا خودش ویکی برا پسرش داره هفته قبل یک سواری جک دوکابینT8 بهمن موتور ثبت نام کرد ۱مغازه میوه فروشی داره ودنبال مجوز دومی هست ومعیشتی شاملش شده
  • FR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
   4 5
   به این فکر کن اصلا معیشتی نه شامل تو کارمند میشه و اون همکارت
  • IR ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   1 0
   مردم چه چیزایی دارن بعد آه و ناله میکنن
 • علی IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  7 1
  بنده کارمندم بایک سواری پژو توسیستم میگه معیشتی شامل شما نمیشه جالبه همکار وهمسایه من باسابقه کاری بیشتر ۶تا خونه داره(سند بنام) زمین کشاورزی داره ۲۰۰۰متر جایگاه دامداری داره(گله دانی)۲تا سواری پژو توحیاط یکی برا خودش ویکی برا پسرش داره هفته قبل یک سواری جک دوکابینT8 بهمن موتور ثبت نام کرد ۱مغازه میوه فروشی داره ودنبال مجوز دومی هست ومعیشتی شاملش شده
 • موسی فعالیان IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  14 0
  سلام. دولت باید اول سامانه جاماندگان را اماده می کرد بعد اقدام به ازاد سازی قیمت ها می کرد.
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  17 0
  بازنشسته فرهنگی هستم در بر قراری حقوق به مشکل خوردم ده ما حقوق نداشتم بعد که حکم برقرای زده شد کل حقوق واریز شد و بعد هم پاداش حالا بخاطر همین تراکنش‌های حز دهک ده شدم ولی خدایی اگه شما اینقدر دقیق گردش مالی رو چک می کنی چطور هزار میلیاردی اختلاس میشه !!!
  • IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   4 2
   فرهنگی الان همه دهک دهم هستن. حقوق بالای 13 میلیون و تدریس خصوصی و انواع اقسام شغلهای دیگر بخاطر اوقات فراغت زیاد
  • IR ۰۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
   0 1
   اختلاس ها در دولت قبل بود که ۱۰ ما حقوق شما رو قطع کرده بود.
 • ح م IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  2 0
  من خانمم مریض بوده با کلی وام و قرض هزینه دوا درمونو دادم ، حالا میگه کارکرد حسابت بالاست پس یارانه تعلق نمیگیره ، جالب اینه داخل سایت خودش میزان دریافت حقوقم رو زده و میدونه چقدره ،
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  3 0
  اقا من مغازه ضایعاتی دارم میگه شامل شما نمیشه چون مغازه داری . بیا یک روز وزیر بشین تو ضایعاتی من ببین دوام میاری
 • موسوی IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  با سلام ندانم کاری ونابلدی درتحلیل کشور ما را نابود کرده .متاسفانه علیرغم امیدی که مردم به سید محترم داشتن همان نابلدها واشتباه کننده های قبلی دوباره نسخه نوشتن واینبار قرار شده از جیب عده ای از مردم به عده ای دیگر یارانه داده شود.جالبه همه میدونند که دربین این گیرندگان خیلی از افراد بسیار متملتر از دهندگان هستند اما اماردهندگان وسیتمهای پیشرفته متولیان نمیدانند.اینبار تفاوت دران است که چنان گرانی وتورم به اقشار مختلف فشار اورده که من بازنشسته واقعا توان پرداخت سهمم در پرداخت یارانه به اقشار بعضا بالاتر از خودم را ندارم ونمیدونم چکار باید بکنم .فقط دعا میکنم خداوند مسببان را به همین روزگارمن دچار کند که بچشمم ببینم.
 • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  آقای قالیباف می گفت گروه 4 درصدی یعنی 96 درصد جامعه یارانه را شامل هستند چگونه سازمان هدفنمندی دهک 10راتشخیص داده با این کارتان آتش را زیر خاکستر کردید وتا دیر نشده تجدید نظر فرمایید.
 • شهپر اردبیلی IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  دهک منو اشتباه دادید دهک ۴نیستم دهک زیر صفر هستم من نه حقوق دارم نه بیمه نه ماشین نهخونه نه خرج بده نه کار چون سنم بالاس دهک منو درست کنید
 • ناشناس IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  2 0
  سلام علیکم اون مغازه دار کشی که تراکنش بالا داره چی کار کنه. مگه مثلادمنیدکه تراکنش بالاست همه رو خرید میکنم میخورم. ازین دست میگیرم میدم به ی دست دیگه. این رو چه جوری میشه ثابت کرد...
 • سید امیر IR ۰۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 1
  دانشجوی دکترا هستم و یه مغازه زپرتی اجاره کردم یه کارتخوان دارم که روزی یک و نیم فروشیه. مگه توی ماهی پنجاه میلیون فروش چقدر سوده که منو جز دهک ده زدند و میگن میزان خروج پول از حسابت میانگین پنجاه میلیون. کل فروش ما اندازه ی نصف حقوق بعضی کارمندان نورچشمی نمیشه.
 • محمدی IR ۰۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 1
  همسرم یک بازنشسته است من دوتا پراید دارم دوتاشون 100میلیون نمی ارزه دخترم مجرده کلا با ماندگی نمیکنه دوسال پیش خونه اجاره کرده و رفته الان درآمد دخترم را به پای درآمد خانوار حساب کردن من شدم دهک 10 توی زمانه ای که زن و شوهر حساب و کتاب دارن بچه ها هم کلا فرار از ازدواجن علاوه بر بار مالی کمک خرجی برای خانواده نیستن به چه دلیل باید به یک مستمری بگیر کمک معیشتی ندن ولبنیات که داروی دردش وقالب قوتش هست را 3برابر گرونتر بخره همینطور که 18سالگی بیمه رو قطع میکنین یارانه رو به قطع کنین به شخص بالغ بدین تا دریافتی مجردها رو به حساب درآمد پدررا نذارید
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  4 0
  من سرپرست خانوار 5 نفره دوتا ماشین داریم 15 سال زیر پامونه هر روز خرج داره با 18 ساعت کار و درآمد 6 تومن ما دهک 10 شدیم این عدالته مارو حذف کردین..
 • حسن IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  سلام کارگر جایگاه سوخت هستم تا دوسال پیش بعلت مشکلات بانکی وحقوقی کلیه امورات بانکی جایگاه با حساب شخصی بنده انجام می شد حالا در جواب اعتراض م نوشتند که کارکرد مالی خانوار شما در سالهای 97*98*99بالاتر از 92درصد جمیعت کشور بوده است حالا سوال اینجاست 1.سیستم بانکی کشور که با این دقت مبالغ حساب هارا رصد می کند چرا مبدا و مقصد وجوه رد وبدل شده را ملاک دهک بندی قرار نمی دهد؟ 2.در 15سال گذشته بسیاری از بنگاهها و افراد بعلت سیاست های غلط دولتها ورشکسته شده اند و افراد دخیل در انها به فلاکت افتاده اند ایا ملاک دهک بندی وضیعت مالی گذشته افراد باید باشد یا وضع فعلی و حال جاری انها باید باشد ؟
 • جبراییل IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  3 1
  با توجه به شرایط مشمولی یارانه نود درصد خانوارها ماشین دارن .حداقل پراید.پس با این وصف نود درصد خانوار ها از یارانه حذف شدند.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  2 0
  کلی آدم از این مملکت به عناوین مختلف مهاجرت کردن رفتن همین الان هم دارند یارانه میگیرن. واقعا خیلی سیستم اطلاعاتی هوشمندی داریم!
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  باسلام میخام نظر بنده ازاین طریق منعکس بشه وپیگیری کنیدوخواهشن به گوش مسئولین برسانیدبنده معلول جسمی حرکتی تحت پوشش بهزیستی مددجوی بهزیستی هستم درضمن کارمند با29سال سابقه دقیقا عین واقعیت که اگر مدارک نیاز بود ارائه میدم دوبارسکته کردم که ماهیانه فقط یک میلیون پول دارومیدم باز به غیر ازسکته به خاطرمعلولین دوتا ازدیسکهای کمرم اسیب شدید دیده که طبق نظر پزشک باید فوری عمل شود که بخدا قسم فقط به خاطر هزینه عمل نکردم هشت میلیون حقوق میگیرم پنج ونیم قسط میدم یک ساله دخترم ازدواج کرده قسط اون هم تاچندسال دیگه هست بااین شرایط یارانه بنده قط شده خدایا چطور فریاد بزنم دادما پیش کی ببرم خواهشن شما منعکس وپیگیری کنید تا به گوش مسئولین برسه
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  سلام چرا یارانه ما رو قطع کردن ماشین که هم دارن خونه نداریم این واقعا بی انصافی
 • یزدان گودرزی اوریمی IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  سلام نمیدونم برچه مبنای پیام اومده دررابطه با اگراعتراض درباره واریز کوک معیشتی دهک بندی دارید اعتراض تازه ماه ارسال کنید من هم بازنشسته هستم هم یارانه وهم معیشتی میدادن الان جیشده
 • نرگس IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  من زن مطلقه داری دو فرزند و نه خونه نه ماشین و نه حقوقی چرا یارانه من بدبخت رو قطع کردین یعنی تو این موندم چجور من رو جزو دهک دهم گذاشتین
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  2 0
  یکی نیست به این وزارتخانه بزرگ بگه شما فرصت نداشتین یک هفته زودتر این سایت اعتراض جاماندگان یارانه رو هم باز می کردین؟چند تا متخصص آی تی تو همون وزارتخانه با حقوقهای خوب درحال استراحت هستند که الان هی میگین سایت درحال طراحی هست؟
 • عزیز راکی IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  بنده یه کارگرم سرپرست یه خانوار 4 نفری غیر از یه ماشین سواری هیچی ندارم توی سامانه میزنه شما در دهک ده هستی حتی سهام عدالت هم به ما ندادن خوب این چه عدالتی است که خیلیا که دارن یارانه معیشتی میگیرن فقط ماشین سواریشون کل زندگی ماست و سهام عدالت هم گرفتن ولی من کارگر شامل حال من نمیشه اگر من جزو دهک ده هستم و پولدارم پس هشتاد میلیون ایرانی که خونه دارن جزو چه دهکی هستن که همه دارن یارانه میگیرن؟؟؟
 • عبدالله شیرزادی IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  یارانهمنقطع شده است
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  صحبت از دور و بر هشتاد درصد از مردم میشه که شامل این طرح می شوند . جالبه . خیلی ها را که ما خبر شدیم و صحبتشان شنیدیم ، شامل نشده ، گفتم حتما شامل دهک دهم هستیم و خود بی خبریم . مثلا فردی با فرزندانش دو سه پراید ده و پونزده ساله عمر دارند که جمعش به اندازه تایر برخی از اتومبیل های دهک پنجاه هم نمیشه . اینگونه چیزها را لطفا دقت کنند . یا اینکه یک وقتی تعاونی باعث شد برای اولین مرتبه با هزاران معرکه و وام و قرض و فروش چیزها . صاحب منزلی شویم که پس از گذشت دو دهه زمان بعنوان جای مثلا مرغوب حساب بشه . حال چه روندی طی شده و حکایاتی پشت این عدد باب منزل بوده کاری نیست . درسته که جز بجز نمیشه بررسی کرده که از ضعف اطلاعات دقیق است . اما توجه بفرمایند . حداقل اگر پول چند ماهه را ندهند ، شامل کالا برگ در آینده حتما بشوند .
 • مجمد IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  یارانه دهندگان فقط درامد رامیبینند اجاره قسط وهزینه را نمی لینند
 • ناشناس IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  یارانه باید بطور مسا وی به همه تعلق بگیره
 • مملکت بی دروپیکر IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  چه فایده ای به ماهم که دادن نفری 260000تومان دادن من تو بهزیستی پرونده دارم چرا یارانه ما که تو بهزیستی هستیم با اونها فرق میکنه به اونها 400 تا 600 هزارتومان دنفری دادن عادلانه نیست
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
  0 0
  یارانه منه کارگر واسه چی قطع شده
 • نام آشنا IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  طبق قانون اساسی اعمال تبعیض تخلف محسوب میشود . دولت موظف است به تمام احاد مردم بدون استثنا یارانه بپردازد حال اگر کسی احتیاج به یارانه نداشت میتواند خودش انصراف بدهد. یک استاد دانشگاه که بیش از سی سال در دانشگاه زحمت کشیده و حقوقش مثلا 25 میلیون تومان است چرا نباید یارانه بگیرد؟ مگر این گرانی های بی دلیل شامل حال او نمیشود یا این فرد از راه دزدی این حقوق را میگیرد که او را از گرفتن یارانه محروم کردید؟ رای گیری هم برای حذف دهک بی معنی و غیر قانونی است!
 • علی IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  بنده یک بازنشسته هستم ودوتا دختر دم بخت دارم که برای تهیه جهاز 5برابر این حقوق داشته باشی باز کم است آیا انصاف است یارانه اینجانب را قطع کردند
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  بازنشسته کارگری هستم باحدود 7میلیون تومان حقوق ماهیانه ویک دستگاه خودروسواری وباوجود دوفرزند پسرباتحصیلات لیسانس وفوق لیسانس که درحال حاضرفاقدشغل ودرآمد هستند وباحقوق ناچیزمستمری من امرارمعاش می نمایند متاسفانه اینجانب را جزء دهک 10 قرارداده ویارانه این ماه ام را قطع نموده اند. آیا این عدالت است ؟ما از رئیس جمهور محترم انقلابی جناب آقای دکتررئیسی عاجزانه درخواست می نماییم باتوجه به تورم موجود و هزینه های سرسام آور زندگی درخصوص استمرار پرداخت یارانه نقدی خانواده هایی که دارای چندین فرزند بالغ غیرشاغل وبیکارهستند،دستور تجدید نظرومساعدت صادر فرمایند. باسپاس فراوان.
 • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 0
  سلام من بازنشسته وجانبازم ۵ سر عالعه دارم بچه هام بیکار وتحصیل کرده هستن رفتم جز دهک ۱۰ این کجاش عدالته..؟ بخاطر شرایط بد اقتصادی ازدواج نکردند با ماشین کار میکنن..عین واصل بی عدالتی هستش..امیدوارم تجدید نطر بشه در دهک بندی...
 • مجید IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  سلام من بازنشسته وجانبازم ۵ سر عالعه دارم بچه هام بیکار وتحصیل کرده هستن رفتم جز دهک ۱۰ این کجاش عدالته..؟ بخاطر شرایط بد اقتصادی ازدواج نکردند با ماشین کار میکنن..عین واصل بی عدالتی هستش..امیدوارم تجدید نطر بشه در دهک بندی...
 • IR ۰۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۱
  0 0
  سلام لطفا برسی بفرمایید یارانه من ودخترم قطع شده زیر صفریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس