کد خبر 1373250
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
آمار جنایات ائتلاف سعودی طی ۲۶۰۰ روز تجاوز علیه یمن

یک مرکز حقوق بشری جزئیاتی از جنایات ائتلاف سعودی طی ۲۶۰۰ روز از آغاز تجاوز به یمن را منتشر کرد.

به گزارش مشرق، مرکز توسعه و حقوق بشر «عین الانسانیه» آماری را از جنایات ائتلاف سعودی طی ۲۶۰۰ روز از تجاوز به یمن منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، این مرکز شمار شهدا و مجروحان طی ۲۶۰۰ روز از تجاوز ائتلاف سعودی به یمن را ۴۶ هزار و ۳۷۴ نفر اعلام کرد که ۱۷ هزار و ۷۷۵ نفر از آنها شهید و ۲۸ هزار و ۵۹۹ نفر هم مجروح شدند.

مرکز مذکور در تشریح جزئیات خود گفت: شمار شهدا و مجروحان کودک طی ۲۶۰۰ روز از تجاوز به یمن ۴۰۲۸ شهید و ۴۵۹۵ مجروح بوده است. از مردان ۱۱ هزار و ۳۰۷ نفر شهید و ۲۱ هزار و ۹۱ نفر مجروح شدند. شمار شهدای زنان هم ۲ هزار و ۴۴۰ نفر و مجروحان ۲ هزار و ۱۹۳ نفر بود.

مرکز عین الانسانیه همچنین ادامه داد که ائتلاف سعودی طی ۲۶۰۰ روز ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندر، ۳۴۲ نیروگاه برق، ۶۱۴ شبکه و ایستگاه ارتباطی، ۲۱۸۵ منبع ذخیره آب، ۲۰۹۵ تاسیسات دولتی و ۶۸۲۷ جاده و پل را هدف قرار داده است.

این مرکز همچنین از حمله ائتلاف سعودی به ۴۰۵ کارخانه، ۳۸۴ تانکر سوخت، ۱۱ هزار و ۹۵۲ مرکز تجاری، ۴۳۴ دامداری و مرغداری، ۹ هزار و ۸۶۸ وسلیه نقلیه و ۴۸۲ قایق صیادی طی این مدت خبر داد.

این گزارش می‌افزاید: متجاوزان طی این مدت ۵۹۰ هزار و ۷۷۰ منزل، ۱۸۲ تاسیسات دانشگاهی، ۱۶۶۲ مسجد، ۳۷۶ تاسیسات گردشگری و ۴۱۳ بیمارستان و درمانگاه بهداشتی را هدف قرار دادند.

ائتلاف سعودی همچنین طی این مدت ۱۲۱۶ مدرسه و مرکز آموزشی، ۹۷۹۹ زمین کشاورزی، ۱۳۹ مرکز ورزشی، ۲۵۴ اثر تاریخی و ۶۰ مرکز رسانه‌ای را مورد حمله و تخریب قرار داده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس