دشمنان ما در «حقیقت قدرت» شکننده هستند

فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان ما به رغم برخی برتری ها درحوزه های فیزیک قدرت ، اما در «حقیقت قدرت» شکننده بوده و به زودی فرو می ریزند.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم تجلیل و تکریم استادان و مربیان سپاه که در سالن همایش های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، فلسفه آموزش در سپاه را تربیت پاسدارانی با قلب های مستحکم و آرمان های بزرگ توصیف و تصریح کرد: استکبار جهانی و دشمنان جامعه بشری در تلاشند تا ذهن جوانان از داده‌ها و اطلاعات آنان تغذیه شده و از این طریق تسلط فکری بر جوامع پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تقابل دشمنان با انقلاب اسلامی امروز تمامی ابعاد و عرصه ها از نظامی و امنیتی تا عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی ، فرهنگی و عملیات روانی را شامل می‌شود، گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در پیچ و خم نبردهای سنگین با دشمنان بزرگ با طول و عرض جهانی قوام یافته و بزرگ شده است.

وی افزود: در چنین شرایطی به پاسداران و نیروهای مسلحی نیازمندیم که در عرصه جهاد کبیر مستحکم ایستاده و از شکوه پوشالی امپراطوری های بزرگ هراسی به دل راه ندهند و برخورداری از این مهم وجه تمایز سپاه و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با سایر نیروهای نظامی دنیا است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح بر شاکله معنوی خود استوار هستند، گفت :شخصیت یک پاسدار ترکیبی از استحکام جسمانی، مقاومت فیزیکی ،ذهن خلاق و متفکر و قلب مومن و سرشار از ایمان است و میدان آموزش در سپاه میدان تربیت چنین انسان هایی می باشد.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه برای غلبه بر دشمن در ابتدا باید دشمن را به خوبی شناخت تصریح کرد: طول و عرض نبرد ما با دشمن، گستره استکبار است از این رو قلب های پاسداران هم باید وسیع باشد.

وی با بیان اینکه امروز جنگ در تمامی ابعاد در حال تغییر است وتکیه بر قاعده های ثابت محکوم به شکست می باشد اظهار کرد: اگر می خواستیم بر کلیشه‌ها تکیه کنیم باید تمامی عملیات ها را در دوران دفاع مقدس متوقف می کردیم و در برابر دشمن عقب می نشستیم اما با تکیه بر آموزه های قرآنی و بهره‌گیری از الگوی مقاومت، بر دشمن بعثی غلبه کردیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عالم میدان تصادف نیست و پیروزی‌ها اتفاقی حاصل نمی شوند، بر اهمیت و ضرورت بهره مندی از دانش های نوین و ابزارهای جدید تاکید و تصریح کرد: دشمن را باید در شکوه خودساخته خود شکست ؛ انقلاب شکوهمند اسلامی و امامین انقلاب هیمنه دشمن را در قلوب مومنین شکستند و امروز دشمنان ما به رغم برخی برتری ها درحوزه های فیزیک قدرت ، اما در «حقیقت قدرت» شکننده بوده و به زودی فرو می ریزند.

سرلشکر سلامی در پایان اظهار کرد: آموزش ها شخصیت سپاه را شکل می دهند و آموزش های عقیدتی و بصیرتی نقش مهمی در شکل گیری این شخصیت ایفا می کنند.

گفتنی است، در این مراسم از جمعی از خانواده های معظم شهدا و اساتید و مربیان برتر سپاه تجلیل شد.
 

منبع: مهر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس