کد خبر 1371659
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
حسین شریعتمداری - کراپ‌شده

انتظار آن بود که سفر نماینده ویژه لغو شود تا به قول شهید سلیمانی عزیز برای دشمن کوچه باز نشده و به آمریکا و اروپا اجازه داده نشود از مکانیسم و چگونگی دور زدن تحریم‌ها با خبر شده و آن را سد کنند...

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان «نگذارید مسیر دور زدن تحریم را شناسایی کنند!» نوشت:

۱- در خبرها آمده است که خانم «آلنا دوهان»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مربوط به تحریم‌های قهری و یک‌جانبه، از ۱۷ تا ۲۸ اردیبهشت‌ ماه و به مدت ۱۱ روز برای تحقیق درباره آثار تحریم‌های یک‌جانبه بر حقوق انسانی شهروندان به ایران سفر ‌می‌کند! در برنامه سفر خانم دوهان دیدار با سازمان‌های غیردولتی، جامعه تجاری و جامعه مدنی، دانشگاهیان و سازمان‌هایی که فعالیت‌هایشان ممکن است تحت تأثیر اقدامات قهری یک‌جانبه قرار گرفته باشد و... گنجانده شده است‌، و همچنین ملاقات خصوصی با آژانس‌های سازمان ملل در ایران و سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های منطقه‌ای، نهادهای مالی بین‌المللی، نهاد ملی حقوق بشر و نمایندگان جامعه دیپلماتیک حاضر در تهران نیز بخشی از برنامه سفر ۱۱ روزه او به ایران و چند شهر دیگر کشورمان خواهد بود! این سفر با چه منظوری صورت می‌پذیرد و صورت ظاهری و چهره پنهان آن چیست؟! بخوانید!

۲- ظاهر قضیه آنگونه که اعلام شده، آن است که خانم گزارشگر ویژه قصد دارد درباره آثار تحریم‌های آمریکا و اروپا بر مردم ایران دست به تحقیق و بررسی بزند و گزارش خود را در سپتامبر سال ۲۰۲۲ (شهریور و مهر ماه سال جاری‌) به پنجاه و یکمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کند! این صورت ظاهری مسئله است که درباره آن اشاره به چند نکته ضروری است:

الف- گزارش خانم آلنا دوهان حتی در صورتی که بدون غرض و مرض (که بعید است) نیز تهیه و ارائه شود، هیچ تاثیری در روند تحریم‌ها نخواهد داشت و سازمان ملل خود را ملزم به پیگیری آن نمی‌داند و در نهایت به عنوان یک گزارش در شورای حقوق بشر سازمان ملل قرائت خواهد شد. مانند ده‌ها گزارش مشابه دیگر از آثار تحریم‌ها بر مردم سایر کشورهای درگیر با آمریکا و اروپا که هیچکدام -تاکید می‌شود که هیچکدام- تاثیری نداشته است!

ب- خانم آلنا دوهان پیش از این نیز گزارش‌های مبسوطی درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا و اروپا بر مردم سوریه، ونزوئلا و... به سازمان ملل ارائه کرده بود که کمترین تاثیری درپی نداشته است. گفتنی است که خانم دوهان در گزارش خود از ونزوئلا به صراحت می‌نویسد؛ «‌اتحادیه اروپا چند ماه بعد از گزارش من، تحریم‌های جدیدتری علیه ونزوئلا تصویب کرده و به اجرا گذاشت»! و یا در دسامبر ۲۰۲۰ گزارشی درباره آثار تحریم‌های آمریکا بر مردم سوریه ارائه کرد و نوشت؛ «‌این تحریم‌ها حقوق بشر مردم سوریه را نقض کرده است‌» ولی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گزارش خانم دوهان را غیرواقعی دانسته و نفی کرد!

با توجه به نکات یاد شده این سؤال جدی در میان است که گزارشگر ویژه سازمان ملل با چه منظور و هدف تعریف شده‌ای رهسپار کشورمان شده است؟!

۳- کالیبراسیون «‌CALIBRATION‌» در صنعت به معنای سنجش میزان دقت دستگاه‌ها و ادوات ‌اندازه‌گیری است و در سیاست به معنای سنجش و ارزیابی میزان اثر و نتیجه میدانی یک طرح یا برنامه با اهدافی است که برای آن تعریف و در نظر گرفته شده است. اکنون با در نظر گرفتن مواردی که در بند دوم یادداشت پیش‌روی به آن اشاره شده و در آن از بی‌تاثیر و تشریفاتی بودن اینگونه گزارش‌ها یاد شده است، اهداف واقعی و پنهان سفر گزارشگر سازمان ملل به کشورمان را ارزیابی کنید.

۴- مقامات آمریکایی و اروپایی بارها به صراحت اعلام کرده‌اند که طرح فشار حداکثری آنها به ایران به‌گونه‌ای مفتضحانه با شکست روبه‌رو شده است و از تدابیر دولت سیزدهم در تکیه بر امکانات و ظرفیت‌های داخلی، مقاومت در مقابل باج‌خواهی غرب، خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق گسترش روابط اقتصادی با دولت‌های غیرغربی و دور زدن تحریم‌ها به‌عنوان ۴ عامل مؤثر در شکست طرح فشار حداکثری یاد می‌کنند.

حالا به سفر یازده روزه خانم دوهان، برنامه سفر و مراکزی که برای ملاقات و رایزنی با آنها در نظر گرفته شده توجه کنید. آیا سفر خانم گزارشگر با هدف ارزیابی عوامل شکست طرح فشار حداکثری و یافتن راهکارهای مورد نیاز آمریکا و اروپا برای سد کردن مسیر دور زدن تحریم‌ها (کالیبراسیون- CALIBRATION) تهیه و ارائه نمی‌شود؟! با توجه به ماهیت آمریکا و عملکرد ضدحقوق بشری سازمان ملل، آیا می‌توان در دورترین افق ذهن نیز اهدافی غیر از این را تعریف کرد؟! اگر چنین است که به یقین غیر از این نیست چرا به او اجازه ورود و تهیه گزارش داده شده است؟!

۵- گفته می‌شود که سازمان ملل اصرار داشته است «جاوید رحمان» گزارشگر ویژه حقوق بشر این سازمان را به کشورمان بفرستد که ایران با توجه به دروغ‌پردازی‌ها و نیز رابطه برملا شده او با عوامل موساد، از پذیرش وی خودداری کرده است و حالا مسئولان محترم برای جبران! مخالفت خود با سفر جاوید رحمان، از سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مربوط به تحریم‌های قهری و یک‌جانبه موافقت کرده‌اند! انگار به سازمان ملل (با آن عملکرد زشت و پلشت‌) بدهکار هستیم و حالا که با سفر «جاوید رحمان» عامل موساد مخالفت کرده‌ایم، باید با سفر آلنا دوهان موافقت کنیم! ... جل الخالق!!

۶- طرفه آنکه برای ترغیب ایران به پذیرش گزارشگر مورد اشاره، یازده سازمان به‌اصطلاح حقوق بشری نیز در بیانیه مشترکی اعلام کرده‌اند که ایران «با هدف دور کردن توجه جهانی از موارد متعدد نقض حقوق بشر در این کشور» به این گزارشگر اجازه سفر داده است!!

۷- گفتنی است که « ستاد حقوق بشر قوه قضائیه» به مدیریت برادر عزیزمان آقای غریب‌آبادی میزبان گزارشگر ویژه سازمان ملل است! و هنوز دقیقاً توضیح داده نشده است که این دعوت بر اساس کدام محاسبه منطقی و علمی صورت پذیرفته است؟! دو روز قبل (روز جمعه‌) خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه گزارشی درباره این سفر منتشر کرد در این گزارش از شخصیت علمی! خانم آلنا دوهان یاد شده بود! به اذعان صریح او درباره بی‌اثر بودن برخی از گزارش‌های مشابهی که تهیه و به سازمان ملل ارائه کرده بود، اشاره‌ای نشده بود!

به عنوان مثال خبرگزاری میزان از تهیه گزارش خانم آلنا دوهان درباره سوریه و ونزوئلا به‌عنوان یک اقدام مثبت یاد می‌کند ولی به اظهارات او که گفته بود: «‌اتحادیه اروپا چند ماه بعد از گزارش من درباره ونزوئلا، تحریم‌های جدیدتری علیه ونزوئلا تصویب کرده و به اجرا گذاشت‌»! اشاره‌ای نمی‌کند! و یا به گزارش خانم دوهان از سوریه اشاره می‌کند ولی توضیح نمی‌دهد که نماینده ویژه همان سازمان ملل در امور سوریه، گزارش او را غیرواقعی دانسته و نفی کرده بود! و ... انتظار آن است که برادرانمان در خبرگزاری میزان دقت بیشتری داشته باشند.

۸- جناب غریب‌آبادی نمایندگی دائم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سفارت ایران در هلند را برعهده داشته‌اند و به یقین با ترفندهای آمریکا و متحدانش ناآشنا نیستند و بارها شاهد اقدامات خصمانه آنها در پوشش‌های فریبنده بوده‌اند و به خوبی می‌دانند که سازمان ملل برخلاف ادعای دهان پُرکن آن مستقل نیست و بیرون از آنچه آمریکا به این سازمان دیکته می‌کند هویتی ندارد. از این روی و با توجه به آنچه گذشت، انتظار آن بود که سفر نماینده ویژه لغو شود تا به قول شهید سلیمانی عزیز برای دشمن کوچه باز نشده و به آمریکا و اروپا اجازه داده نشود از مکانیسم و چگونگی دور زدن تحریم‌ها با خبر شده و آن را سد کنند... راهکار برای لغو این سفر، بسیار آسان، منطقی و قانونی است. بخوانید!

۹- آقای غریب‌آبادی می‌توانند و باید چند پرسش، از جمله پرسش‌های زیر را با دبیر کل سازمان ملل در میان گذارده و پاسخ منطقی و قانونی بخواهند؛

اول آنکه؛ چرا سازمان ملل طی چندین و چند سال که از تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا و اروپا می‌گذرد به فکر اعزام گزارشگر ویژه (با برنامه مورد اشاره‌) نیفتاده و اکنون که به اعتراف مقامات آمریکایی و اروپایی فشار حداکثری با شکست مفتضحانه روبه‌رو شده است اصرار بر اعزام گزارشگر ویژه دارد؟!

دوم اینکه؛ چرا تاکنون به اذعان و اعتراف همین خانم آلنا دوهان، به هیچیک از گزارش‌های مشابه نظیر گزارش درباره ونزوئلا و سوریه و ... ترتیب اثر داده نشده؟!

سوم اینکه؛ چرا آقای گوترش، دبیرکل سازمان ملل ابتدا عربستان را به‌عنوان نقض حقوق بشر و جنایت علیه مردم یمن محکوم کرد و سپس به دستور آمریکا و پس از تهدید آل‌سعود به قطع کمک‌های مالی خود به سازمان ملل، نه فقط عربستان کودک‌کش را از فهرست ناقضان حقوق بشر خارج کرد بلکه این کشور را به دبیری کمیته حقوق بشر سازمان ملل نیز منصوب کرد؟!

چهارم آنکه؛ چرا سازمان ملل برای تهیه گزارش از آثار تحریم‌ها بر مردم مظلوم یمن و جنایات هولناک و بی‌شرمانه‌ای که از سوی ائتلاف سعودی و امارات و تحت مدیریت آمریکا و اروپا بر ملت مظلوم یمن تحمیل شده و می‌شود، گزارشگر ویژه نمی‌فرستد؟! و...

۱۰- جناب غریب‌آبادی! ابتدا پاسخ این پرسش‌ها و ده‌ها پرسش مشابه دیگر را از دبیرکل سازمان ملل بخواهند و چنانچه برای این سؤالات منطقی و قانونی پاسخ قانع‌کننده‌ای داشتند (که هرگز ندارند) به گزارشگر ویژه اجازه حضور داده شود و در غیراین‌صورت عذر او را بخواهند و انجام مأموریتش را به دریافت پاسخ رسمی پرسش‌های یاد شده موکول کنند. ضمن آنکه از برادر عزیز و بزرگوارمان حضرت آقای محسنی اژه‌ای که در تعهد و انقلابی بودن کم‌نظیرند نیز انتظار می‌رود که در این خصوص با همان صلابت همیشگی وارد عمل شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • حسین حسین زاده فومنی IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  13 6
  من بارها گفته ام دشمنان خبیث ایران اسلامی برای جمع آوری اخبار و اطلاعات از ایران مقتدر و از پای در آوردن این مملکت و ملت دست به هر کار کثیفی می زند . اما دردناک تر از این موضوع نیست که مسئولین بی تجربه ما هم در سطوح بالا مبادرت به افشای اطلاعاتی می کنند که دشمن بایستی میلیون ها دلار هزینه کند تا آنرا را تحصیل نماید اما با ناباوری کامل تعدادی از مسئولین در مصاحبه های خود چیز هائی را مطرح می کنند که نباید. مثلا چه نیازی است که ما نسبت به صدور افزایش نفت به کشور های هدف . بیائیم آنرا مطرح کنیم و حتی اگر اسم آن کشور را نگوئیم بالاخره دشمن با آن حجم اطلاعاتی کشور های هدف را پیدا و شناسائی می کند و انها را تهدید و تنبیه اعمال می نماید . بنابراین در جنگ اقتصادی بی شماری که دشمن کینه توز برعلیه ما ایجاد نموده است نبایستی در هیچ زمینه موقعیت رشد و موضع مثبت خود را باز گو کنیم و صد البته خصم زبون و دشمن لعین برای مسدود کردن مسیر رشد ما موانع و مشکلات بوجود می آورد . تا ما را به بن بست بکشاند .
  • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   0 0
   نیازی به نقشه نیست.
 • سیامک ۸۵۷۲ IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  13 7
  بابا کجا و چه وقت این مجامع که همگی در خدمت استکبار هستن تابحال دلشون به کشورهایی مثل ایران و یمن سوخته . چرا مسئولین ساده شدن
  • IR ۰۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   6 0
   یکی از میزان سنجش ایمان مسئولان در دولت ما این است که مؤمن از یک رخنه دو بار گزیده نمی شود! اگر بار دیگر غربیان پلشت مسئولین کشور ما را خام کنند، باید در ایمان شان تردید کرد!
 • روشن IR ۰۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  13 5
  این سوالات و اضافه بر آن تجربه هشت سال جنگ تحمیلی بر ایران و واکنش‌های جانبدارانه سازمان های بین المللی از رژیم صدام و امروزه هزاران جنایت آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و ایتالیا و اسرائیل و صربستان و عربستان سعودی و غیره مشکوک بودن و حداقل بی فایده بودن این سفر را کاملاً آشکار می‌کند امیدوارم با نظارت دقیق از رساندن دستورالعمل به غربگدایلن وطنی برای خیانت بیشتر جلوگیری شود اگر هم مقدور این سفر را لغو کنند. ما را به خیر شما امید نیست، شر مرسان.
 • IR ۰۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  11 2
  چه کسی به این زنه اجازه داده که بیاد ایران؟؟ مشخصات ندارند این شخص یا اشخاص اجازه دهنده ؟؟
 • IR ۰۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  12 4
  چه جالب، کالیبراسیون هدف گیری درست در زمان حذف یارانه ها.. برنامه ریزی جدی برای شورش شبیه 88. کی به این زنه اجازه داده بیاد؟؟ قطعا دست پرورده اینتیلیجنت سرویسه.
 • CA ۰۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  9 2
  ها ها گزارشگر ویژه سازمان (صهیونیسم) بین الملل. خخخخخ . اگه میخواد کمک کنه این همه راه لازم نیست بیاد. همون نیویورک که مقر سازمان بین الملله خیلی به واشنگتن که وزارت خزانه داری و سرفرماندهی تحریم های غیر انسانی و غیر قانونی امریکا هست نزدیکتره و از اونجا میتونه دقیقا گزارشی از تحریم ها و نحوه اجرا و .. تهیه کنه قطعا آمار اثراتش رو هم خوب دارن. شاید هم براشون سوال پیش اومده چطور اقتصاد ایران داره میچرخه و در حال ریکاوری هست و تحریم ها بی اثر داره میشه و اومده سردربیاره چطوری تا روش ها رو اصلاح کنن. اگر میخوار کمک کنه اطلاعاتی که تو همون نیویورک و واشنگتن هست برای ارایه به دادگاه و مجکوم کردن جانیان اقتصادی امریکا کافی هست. مثلا شکایت کنه از امریکا بابت جلوگیری از تهیه داروی بیماران خاص و حتی کرونا توسط ایران از کشور ثالث که تحت تهدید و تطمیع و فشار غیرقانونی وادار به این کار میسن. میتوننه تحت دفاع از قوانین تجارت بین الملل باشه یا حقوق بشر یا حقوق بین الملل یا ... همونجا کار ازش زیاد برمیاد نیازی به مصاحبه یک جاسوس خبرنگار با فعالان اقتصادی نیست
 • سید IR ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  15 6
  با سلام درود بر آقای شریعتمداری واقعا" متوجه ترفند دشمنان ایران و اسلام شده اند قوه قضایه و وزارت اطلاعات از ورود افراد مشکوک به کشور جلوگیری کنند
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  6 0
  ایشون ی جاسوس نایس هستن
 • IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  3 2
  آیا مسؤلین - در این جا آقای غریب آبادی - مانند آقایان ظریف و صالحی نمی دانند که تمامی مأمورانی که از سوی سازمان های بین المللی! به کشور ما می آیند جاسوس آمریکا و دیگر کشورهای دشمن ما هستند که تنها برای نشان دادن راه جهت تیز شدن حربه ی دشمنان به ایران می آیند؟ مطمئن باشید که این خانم هم برای این کار به ایران آمده است که با توجّه به شکست آمریکا و هم پیمانان خبیثش، بتواند با بررسی، اطّلاعاتی را جمع آوری کند که آن ها بتوانند قفل های محکم تری را به تحریم ها بزنند. مطلب دوّم ملاقات ایشان با گروه های مختلفی است که از آن ها نام برده شده است. بعید نیست که ملاقات با این گروه ها، روشن نمودن آتش فتنه ای دیگر را در پی داشته باشد. از رئیس محترم قوّه ی قضائیه انتظار می رود که نوشته های آقای شریعتمداری را جدّی بگیرند و اجازه ندهند هرروز به بهانه های مختلف جاسوسی از سوی نهادهای وابسته به آمریکا و اتحادیه اروپا به کشور اعزام گردد و اطّلاعات راه بردی را برای آنان در گزارش خود سوغات برد.
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  2 2
  مسیر دور زدن تحریم لو نره؟! الان مثلا لو نرفته وضعمون اینه؟! #کاسب_تحریم
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  5 3
  درود خدا بر روشن کننده راه جناب شریعتمداری سردار قلم
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  4 2
  دولت انقلابی این چه وضعشه این عجوزه رو سریعا بیندازینش بیرون
 • کارشناس IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  0 3
  مطمئن باش
 • DE ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  8 4
  آره - دادش - کره شمالی بهترین جای دنیا است. کمی مانده به آن جا برسیم با یک افکار متوهم این چنینی بزودی کره شمالی را پشت سر می گذاریم.
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   0 0
   شما کره زتدگی میکنی یا از طریق سایتهای دروغ و دغل اطلاعات بهتان رسیده؟
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  8 0
  وقتی ايران اینترنشنال از سفر این خانم ابراز ناراحتی میکنه حتما باید در آن شک کرد رسانه عربستانی داره نعل وارونه میزنه باید خیلی مراقب بود احتمال داره گزارشی سراسر مغرضانه تحویل سازمان ملل بده نمی‌دانم مسئولان با چه نگاه ساده لوحانه ای اجازه چنین سفرهایی می‌دهند چون‌ یک درصد در تحريم های ظالمانه تغييري ايجاد نخواهد کرد
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  0 0
  بایدطبق اطلاعات آمار دقیق(تعددشغل،مشاغل رسمی ودائمی،موقت،بیکار،بیگار،اموال وداراییها،سهام،بورس،اجاره نشین ومالکیت رسمی وغیر رسمی خانه ملک انواع خودرو درآمد،تعداد شرکت کارکاه کارخانه، وطلا وارز...)دهک بندیها به روز شوند بعدمثلا باتوجه به فراوانی ونتایج اماری دقیق،حداقل ۷۰درصدانواع یارانه به ۵۰میلیون دهکهای اسیب پذیر پرداخت شود-۲۵درصد به دهکهای متوسط که به لحاظ ثبات و امنیت شعلی،روابط سهمیه امتیاز وکار مشکلی ندارند وحداکثر۵درصد به یکی دوتا دهک بالا پرداخت شود
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  3 7
  با هزینه گزاف تحریم ها را دور میزنیم
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   4 0
   اوکراین چرا اینقدر هزینه میکنه، خوب روز اول تسلیم میشد!!
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  2 0
  تا(اطلاعات وامار دقیق نشودوحداقل۹۰درصد ریشه انواع فساد،روابط،سواستفاده،تقلب،جعل،رانت،غارت ..خشکانده نشود)نمیتوانید توزیع انواع یارانه را به درستی انحام دهیدوتا۹۰درصد با خطا روبرو هستید
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  4 2
  جناب اژه ای به شما نمیاد اینقدر ساده باشید!!!!
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  5 2
  یک دبیرستانی هم متوجه میشه این زن جاسوسه چطور آقایان نفهمیدن؟!!!!!!!!!!!!!!!!! نکنه......
 • دبیری ... IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  0 4
  گاهی وقتها با ۱۰۰ بار گزیده شدن هم تجربه کامل نمیشه ... ناراحت نباش حاج حسین ...
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  1 5
  درود و سپاس از آقای حسین شریعتمداری ، به موضوع و نکته مهمی اشاره کردید ، آمریکایی ها تحت هیچ شرایطی دست از دشمنی و نیرنگ علیه ایران و ایرانیان بر نخواهند داشت قطعا" فرستادن این گزارشگر ویژه بخاطر کسب اطلاعات درباره دور زدن تحریم‌ها ست که با اطلاع و آگاهی بیشتری مجددا" اقدام به تحریم‌های سفت و سخت تری علیه ایران بکنند و روزنه ها و راه های دور زدن تحریم ها رو شناسایی و مسدود کنند
 • باران IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  0 2
  دقیقا
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  1 2
  آقای محسنی اژه‌ای که در تعهد و انقلابی بودن کم‌نظیرند نیز انتظار می‌رود که در این خصوص با همان صلابت همیشگی وارد عمل شوند.
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  2 2
  حال که سازمان ملل نتوانسته است جاوید رحمان، گزارشگر ویژه‌ی حقوق بشر آن سازمان و جاسوس موساد را به کشورمان بفرستد، آلنا دوهان را جایگزین وی نموده است! قطعاً ورود چنین افرادی به کشور پر از ضرر است، بی‌آنکه منافعی برای کشور داشته باشد. خانم آلنا دوهان پیش از این نیز گزارش‌های مبسوطی درباره تأثیر تحریم‌های آمریکا و اروپا بر مردم سوریه، ونزوئلا و... به سازمان ملل ارائه کرده است که در عمل نه‌تنها کمترین نفعی برای این کشورها دربر نداشته است، بلکه حتی به اذعان خود همین فرد، باعث افزایش تحریم‌ها بعد از گزارش وی نیز شده است. در شرائط جنگ اقتصادی دشمنان قصد دارند کار ناتمامی را که می‌خواستند از طریق اف‌ای‌تی‌اف انجام دهند، با فرستادن جاسوسانی به کشور برای گرا دادن به ایشان، کالیبره و نقطه‌زن کردن تحریم‌ها، کشف راه‌های دور زدن و خنثی‌سازی آن‌ها، و شناسایی افراد مؤثر در این حوزه، به سرانجام برسانند؛ و از سوی دیگر با آموزش عوامل مخالف داخلی برای راه‌اندازی آشوب و فتنه به بهانه‌ی گرانی و دفاع از حقوق بشر، بعضی افراد ساده‌لوح را تحریک نمایند. لذا از نیروهای اطلاعاتی، وزارت امور خارجه و ستاد حقوق بشر قوه‌ی قضائیه، درخواست می‌کنیم کاملاً به‌هوش باشند و اجازه‌‌ی ورود چنین افرادی را به کشور ندهند.
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  1 0
  در اسرع وقت به مأموریت این جاسوس خاتمه دهید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس