سخنرانی سردار سلامی در دانشگاه تهران آغاز شد

فرمانده کل سپاه با اشاره به جمله نخست وزیر اسبق انگلیس مبنی بر اینکه باید در جهان اسلام یک جای پا داشته باشیم، گفت: این عبارت کوتاه، فلسفه یک توطئه شوم در جهان اسلام شد.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران اسلامی پیش از ظهر امروز (جمعه) به مناسبت روز قدس در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه روز جهانی قدس میراث ماندگار حضرت امام خمینی (ره) است، اظهار داشت: امام خمینی (ره) در نخستین ماه‌های پیروزی انقلاب شکوهمند خود با ابتکار، اعجاز و حکمتی الهی و بالغه با نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان، قدس شریف و فلسطین را از فراموش شدگی، غربت غم انگیز و مظلومیت خارج کرد.

وی عنوان کرد: از آن روز تا به امروز سیمای فلسطین در صحنه سیاسی عالم هر روز درخشان‌تر، برجسته‌تر و جذاب‌تر در حال حرکت است و بعد از دوران باشکوه امامت امام راحل مان بیرق حمایت از نهضت فلسطین و مبارزه با استکبار و صهیونیسم به دست رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام سید علی خامنه‌ای این نائب امام زمان‌مان برافراشته ماند و حرکت داده شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اسلامی گفت: حضرت امام خامنه ای رهبر انقلاب با ابتکاری در امتداد ابتکار امام خمینی (ره) با تشکیل نیروی قدس سپاه به ایجاد شاکله قدرت و امتداد انقلاب اسلامی در سایر بلاد اسلامی و با هدف در تنگنا قرار دادن رژیم صهیونیستی و به اذن خداوند در آینده‌ای نزدیک به حذف این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم اهتمام کرد.

سرلشکر سلامی با شاره به اینکه ۷۴ سال پیش از سال ۱۹۴۸ میلادی با توطئه جهانی انگلیسی و بعدها با امتداد این توطئه جهانی از سوی آمریکا نقشه سیاسی جدیدی برای زخم نمودن پیکر جهان اسلام طراحی شد، گفت: به تعبیر نخست وزیر سال‌های اول قرن بیستم انگلستان، در آن سال‌ها همه آبراهه‌های راهبردی جهان در منطقه جهان اسلام واقع شده است و ذخایر زیرزمینی همان جاست و اگر جای پایی در آنجا نداشته باشیم باید قید سیادت و آقایی بر جهان را به هم بزنیم و از سیادت بر عالم چشم‌پوشی کنیم.

وی ادامه داد: اما این عبارت کوتاه، فلسفه یک توطئه شوم برای جهان اسلام شد که مستکبران خنجر به نام رژیم جعلی صهیونیستی را در پهلو و پیکره جهان اسلام فرو بردند تا با ایجاد یک زخم ترمیم ناپذیر و یک سمبل امنیتی و سیاسی که امتداد سیاست‌های غرب در جهان اسلام است بتوانند بر این جغرافیایی از ثروت و موقعیت مسلط شوند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: از آن روز تا به امروز سیاست‌های آمریکا، انگلیس و بخشی از کشورهای اروپایی حامی این توطئه بوده است. صهیونیست‌ها، فلسطینی‌ها را از خانه‌هایشان آواره کردند و به جای آن حادثه جعلی هولوکاست را برجسته ساختند تا فلسفه مصنوعی برای جا دادن در قلب جهان اسلام پیدا کنند.

وی تصریح کرد: وقتی که انقلاب اسلامی ظهور یافت و خورشید امامت امام از افق ایران طلوع کرد، فلسطین حامی قدرتمند پیدا کرد. جهاد در فلسطین زنده شد و امام فرمودند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود. این فقط یک عبارت ساده نبود بلکه نقطه آغاز یک سیاست بلند و راهبردی قوی و جدی بود.

سردار سلامی ادامه داد: این عبارت به قدرت و واقعیت تبدیل شد و در سطح هدف، آرمان و آرزو باقی نماند به نحوی که از ۷۴ سال پیش به این طرف با معماری آمریکا و مهندسی اروپا و کشورهای مرتجع عرب متحد آمریکا و رژیم صهیونیستی ۳۸ طرح برای حفظ بقای رژیم طراحی کردند.

وی اظهار داشت: وقتی که فلسطینی‌ها در غیبت قدرت هستند نمی‌توان با قطعنامه‌ها و پیمان نامه‌های سازش با ظالمان به امنیت، استقلال، حریت و آزادی رسید.

سردار سلامی افزود: این درس بزرگی است که تاریخ به همه ما داده است و امامان بزرگ انقلاب ما بر این حقیقت مسلم و واضح عالم کاملاً بصیر، حکیم و آگاه هستند که هرگز سازش با ظالم راه زیستن امن و آزاد نیست و هرگز مستکبران راه غلبه به خودشان را به ما نمی‌آموزند.

راه سعادت مسلمانان در مقابل مستکبران از مسیر جهاد عبور می‌کند

وی عنوان کرد: این منطق، روح جهاد را در فلسطین، لبنان و اقصی نقاط جهان اسلام علیه مستکبران و غاصبان برانگیخت؛ این تفکر که راه سعادت مسلمانان در مقابل مستکبران از مسیر جهاد عبور می‌کند. دشمن زبان شمشیر را خوب می‌فهمند، او به منطق قدرت معتقد است و می‌داند که با قوی شدن می‌توان پیروز شد و به قدرت احترام می‌گذارد و این سررشته نقشه راهی بود که امامان انقلاب ما به خصوص در دوران طولانی امامت و پیشوایی رهبر عظیم الشان ما موجب شکل گیری نقشه راه جدی شد.

فرمانده سپاه افزود: رهبر انقلاب بهترین، قدرتمندترین و مدبرترین فرمانده خود را برای هدایت نهضت مقاومت در جهان اسلام منصوب کرد. پرچمدار مقاومت، حاج قاسم شهید که توانست در فاصله‌های زمانی اندکی در اقصی نقاط جهان اسلام جوانان را به جهاد دعوت و آنها را سازماندهی کند و سد مستحکمی در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دهد.

فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است

سردار سلامی بیان کرد: از آن روز تا به امروز دیگر ارتش صهیونیستی در هیچ جنگی پیروز نشده است. دقت و توجه کنید، قبلاً صهیونیست‌ها بی رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برای آنها عقوبت فراوانی دارد. دیگر فصل آن وقایع غم انگیز برای فلسطین گذشته است و فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: به شما می گویم، اسرائیلی‌ها سخن من را می‌شنوند و به آنها می گویم شما که فکر می‌کردید لایه‌های ضخیم امنیت می‌تواند امنیتی ترین رژیم عالم را که مانند یک پادگان است از خطر حملات فلسطینی‌های قهرمان نجات دهد. دیدید شهیدان محمد حسین، فتحی حازم و شهید ضیا را که چگونه در قلب سرزمین‌های سال ۱۹۴۸ در یک شب تمام ارتش اسراییل و قوای امنیتی او را شکست دادند.

وی خطاب به اسرائیلی‌ها اضافه کرد: شما دیدید چگونه کشتی‌هایتان در دریا می‌خورد. شما بهتر از من می‌دانید، شما شلیک هزاران راکت نیروهای فلسطینی و ناتوانی گنبد آهنی تان را دیدید و حزب الله را همانند اژدها و شیر مسلط بر شمال سرزمینی که اشغال کردید می‌بینید. شما محاصره در قلب جهان اسلام را حس می‌کنید و در هم شکستگی نظام سیاسی تان و پارگی نظام اجتماعی تان را می‌بینید.

کاخ سفید به لانه عنکبوتی تبدیل شده است

فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: شما می‌بینید که دیگر آمریکا تکیه گاه مطمئنی برای شما نیست و کاخ سفید به بیت عنکبوتی تبدیل شده است. بیت الابیض (کاخ سفید) امروز به همراه نظام امنیتی شما یک لانه عنکبوتی است. شما می‌بینید آمریکا از افغانستان می‌گریزد و از عراق در حال گریختن است و در حاشیه سیاست‌های منطقه جای دارد و دیگر نمی‌تواند به شما کمک کند و آمریکا برای شما همانند آمبولانسی است که وقتی مریضی می میرد، به فریادش می‌رسد.

سردار سلامی در ادامه خطابه‌هایش به اسرائیل تذکر داد و گفت: سخن را کوتاه می‌کنم و به شما این نکته را می گویم که شرارت‌های خود را خاموش کنید. شما می‌دانید ما اهل عمل و واکنش هستیم. پاسخ‌های ما دردناک است و شرایط را برای اهداف خود فراهم می‌کنیم. ما شما را رها نمی‌کنیم، منتظر باشید؛ پاسخ‌های ما را دیده‌اید. امروز هم می گویم اگر کوچک‌ترین عمل جاهلانه و شرارت آمیز از شما سر برند بهتر از من می‌دانید چه بر سرتان خواهد آمد.

وی گفت: به فلسطین قهرمان و عزیز هم می گویم ادامه بدهید؛ نصر الهی با شما است. شما چه در غزه، چه در کرانه، چه در صحن مبارک مسجد الاقصی متحد هستید و مطمئن باشید دشمن شما به سمت اضمحلال و زوال پیش می‌رود و قدرت شما در حال جان گرفتن است.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: ما همیشه با شما هستیم و فلسطین در قلب ما است. ما امت جهان اسلامیان همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و با هم برای مقابله با استکبار جهاد می‌کنیم و جهاد راز سعادت ما است. به اذن خداوند متعال سربلند، موفق و پیروز باشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 3
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۹
    2 1
    طرح محرمانه آمریکا و لهستان برای اشغال اوکراین طرح محرمانه آمریکا و لهستان برای تصرف بخشی از اوکراین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت، آمریکا و لهستان در حال طرح‌ریزی برای تصرف و جدا کردن قسمت‌هایی از غرب اوکراین هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس