انتشار اسامی ابربدهکاران بانکی از اقدامات مهم دولت رئیسی است

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: انتشار اسامی ابربدهکاران بانکی یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم است و ما منتظریم تا در ماه‌های پیش‌رو نتیجه پیگیری‌ها برای وصول مطالبات از این بدهکاران نیز به مردم اعلام شود.

به گزارش مشرق، احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات مهم دولت آقای رئیسی در ماه‌های گذشته در حوزه بانکی بود که از جمله آن می‌توان به حذف شرط ضامن برای وام‌های زیر یکصد میلیون اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر اقدامات مهم دولت در حوزه مسائل بانکی انتشار ابربدهکاران بانکی است که ما منتظریم در ماه‌های پیش‌رو نتایج پیگیری‌ها برای وصول مطالبات از بانک‌ها و میزان مطالبات وصول شده به مردم اعلام شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: از دیگر اقدامات دولت، سیاست‌های انقباضی در حوزه کنترل نقدینگی است که میزان رشد نقدینگی در کشور بر اثر اجرای سیاست‌ها توسط دولت آقای رئیسی کمتر شده است و سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در این زمینه اقدامات جدی را داشته‌اند.

ارکانی خاطرنشان کرد: در حوزه صادارت غیرنفتی نیز ما شاهد رشد در این حوزه هستیم که امیدواریم در این حوزه پیشرفت‌های بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه صادرات به فولاد تولیدکنندگان در این بخش گلایه‌مندی‌هایی درباره اعمال محدودیت برای صادرات فولاد دارند که می‌طلبد که این محدودیت‌ها برداشته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه اوکراین یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان مهم فولاد در سطح جهان است و امروز این کشور درگیر جنگ شده، ما می‌توانیم خلأ ایجاد شده در بازار را با برداشتن محدودیت‌ها در صادرات فولاد پر کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس