کد خبر 1360449
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۵
رنگین پوستان آمریکا ۸۴ درصد بیشتر از سفیدپوستان از دریافت وام مسکن محروم هستند

طبق گزارشی که توسط یکی از شرکت‌های املاک و مستغلات در آمریکا منتشر شده, رنگین پوستان آمریکایی حدود ۲۳ درصد بیشتر از سفید پوستان اجاره بها پرداخت می‌کنند.

به گزارش مشرق، طبق گزارش "زیلو", شرکت اطلاعات املاک و مستغلات در کشور آمریکا, سیاهپوستان و اسپانیایی‌ تبارهای آمریکایی‌ در مقایسه با سفیدپوستان، پول بیشتری برای تأمین مسکن اجاره‌ای در ایالات متحده می‌پردازند.

"سی‌بی‌اس" در این باره نوشت, طبق گزارشی که "زیلو" در این هفته منتشر کرد, آمریکایی‌ها به طور متوسط ​​۷۰۰ دلار به عنوان سپرده امنیتی هنگام اجاره یک آپارتمان پرداخت می‌کنند. اجاره‌کنندگان رنگین پوست ۷۵۰ دلار پرداخت می‌کنند, درحالی که اجاره کنندگان سفید پوست ۶۰۰ دلار پرداخت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

قضیه اوکراین و نژادپرستی واضح غرب!

همچنین این توضیح می‌دهد که اجاره کنندگان سفید پوست معمولاً ۵۰ دلار برای هزینه درخواست اجاره پرداخت می‌کنند در حالی که سیاه پوستان آمریکایی ۶۵ دلار پرداخت می‌کنند. متقاضیان اسپانیایی تبار ۸۰ دلار و آمریکایی‌های آسیایی تبار ۱۰ دلار پرداخت ‌می‌کنند.

زیلو نتیجه گرفت که افراد رنگین پوست معمولاً برای یافتن مکانی برای زندگی و همچنین پرداخت هزینه‌های بیشتری نسبت به اجاره کنندگان سفیدپوست باید درخواست‌ اجاره بهای بیشتری ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

سیل تبعیض نژادی و بدرفتاری با مهاجران در مرزهای اوکراین

"مانی گارسیا"، محقق "زیلو" که این گزارش را تهیه کرده است، در مصاحبه با "سی‌بی‌اس" گفت: همه سزاوار این هستند خانه‌ای را که دوست دارند پیدا کنند. با این حال، بسیاری از افرادی که به دنبال مسکن هستند، ظاهراً در هر نوبت هنگام اجاره، خرید، دریافت وام مسکن و موارد دیگر با موانعی مواجه می‌شوند.

"نیکیترا بیلی" عضو اتحادیه ملی مسکن منصفانه در آمریکا با اشاره به میراث طولانی نژادپرستی در مسکن ایالات متحده، مانند خطوط قرمز، گفت که برخی از مالکان همچنان به اعمال برخی موانع نژادپرستی ادامه می‌دهند که در آن افراد رنگین پوست به احتمال زیاد مورد ضرر واقع شده‌اند.

این گزارش توضیح می‌دهد سوگیری در مسکن تا حدی ادامه دارد که افراد در معرض تبعیض اغلب آن را گزارش نمی‌کنند و همچنین قربانیان اغلب هرگز متوجه نمی‌شوند که هزینه‌های بیشتری می‌پردازند یا با نرخ بالاتری نسبت به اجاره‌کنندگان سفید مواجه می‌شوند.

به نظر می‌رسد که رنگین پوستان در زمانی که اجاره بها در سراسر کشور آمریکا افزایش یافته است، هزینه‌های اولیه بیشتری می‌پردازند. طبق گزارش وبسایت "Realtor"، متوسط ​​اجاره ماهانه در سال ۲۰۲۱, ۱۰ درصد افزایش یافت و پیش بینی می‌شود امسال ۷ درصد دیگر رشد کند.

"داریل فیرودر"، اقتصاددان ارشد "ردفین" اخیراً در مصاحبه با ۶۰ دقیقه گفت: اجاره‌ها به این دلیل افزایش می‌یابد که ایالات متحده مسکن کافی نساخت و میلیون‌ها نفر سردرگم هستند.

هزینه‌های اجاره بها تنها یکی از موانعی است که افراد رنگین پوست در یافتن مسکن با آن روبه‌رو هستند. یک گزارش جداگانه توسط "زیلو" منتشر شد که نشان داد سیاه‌پوستان آمریکایی ۸۴ درصد بیشتر از متقاضیان سفیدپوست از وام مسکن محروم می‌شوند. طبق این گزارش سیاهپوستان آمریکایی گفتند که امتیاز اعتباری پایین اغلب آن‌ها را از تضمین وام مسکن باز می‌دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس