کرونا در جهان/ مرگ ۲۶۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از یک میلیون و ۲۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۶۹۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۹۱ میلیون و ۹۰ هزار و ۱۹۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۴۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۲۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۳۸۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۰ هزار و ۶۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۱ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۳۷۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک میلیون و ۸ هزار و ۱۵۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۲۸ هزار و ۱۳۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۱ هزار و ۳۷۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۰ هزار و ۴۷۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۶۳۸ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۶۰ هزار و ۱۹۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان, روسیه و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۲۵ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۸۶، ۲۱ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۶۱۴، ۲۱ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۸۷۴، ۱۷ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۳۸ و ۱۴ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۷۱۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۱۴ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۸۰۶ مبتلا و کره جنوبی نیز با ۱۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۲۱۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۶۵ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۹۷۴، ۴۲ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۷۷۳ و ۲۸ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۶۷۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • بشار عبدالواحد IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۴
    1 0
    کرونا نعمت خداست. با این کرونا انسان از غرور دست می کشد و انسانیت به خرج می دهد و از قالب چهارپایان بیرون می آید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس