پاسخ قاطع ایران به فحاشی نماینده رژیم صهیونیستی علیه سپاه

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو در واکنش به فحاشی نماینده رژیم صهیونیستی علیه سپاه پاسداران گفت: حیات رژیم اشغالگر قدس در گرو ایجاد بی‌ثباتی به قیمت دیگران است.

به گزارش مشرق، نماینده رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در سخنانی که هیچ ارتباط موضوعی با دستورکار اجلاس نداشت، جمهوری اسلامی ایران را به خاطر اقدام موشکی علیه مرکز خرابکاری موساد در اربیل مورد حمله قرار داد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متهم به بی ثبات سازی منطقه کرد.

«اسماعیل بقایی هامانه»، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو، در واکنش به این سخنان موهن، ضمن تبیین ماهیت ایدئولوژی حاکم بر این رژیم، تصریح کرد: صهیونیسم ماهیتاً برای حفظ و توسعه، متکی به «بی‌ثبات سازی» پیرامون خود است و این همان چیزی است که یکی از صاحبنظران شهیر (محمد شهید علام) از آن به عنوان «منطق ثبات زادی صهیونیسم» نام می‌برد.

بقایی افزود: صهیونیسم ذاتاً دارای خصلت ثبات‌زداست و این واقعیت در سراسر عمر کوتاه، اما نکبت بار رژیم صهیونیستی مشهود است. عنصری که تضمین کننده بقای این رژیم بوده است چیزی نیست جز استمرار تنش و برخورد بین غرب و جوامع اسلامی و این یک ویژگی ذاتی و نه تصادفی فلسفه صهیونیسم است.

وی با اشاره به گزارش‌های اخیر سازمان‌های بین‌المللی و گزارشگر شورای حقوق بشر در معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان یک سیستم آپارتاید و نژادپرست، گفت: منطق و مرام صهیونیسم ضرورتاً مولد و مروج ساختاری خودبرترطلب و نژادپرست است که خود را محق می‌داند فلسطینیان بی گناه را قتل عام کند، زمین‌های ان‌ها را تصاحب نماید و خانه‌هایشان را تخریب کند.

بقایی افزود: بر اساس همین منطق ثبات زدا است که رژیم صهیونیستی داعش را شریک مفیدی برای خود تلقی می‌کند چراکه آن‌ها را برای بی ثبات کردن و ناامن سازی جوامع اسلامی مفید می‌داند. نتیجه اینکه بحران سازی و هرج و مرج طلبی به نشان ویژه رژیم صهیونیستی تبدیل شده و دهشت افکنی و ترویج خشونت به عنوان تخصص آن‌ها به شمار می‌آید.

نماینده دائم کشورمان در ژنو، حقیقت مطرح شده در قطعنامه شماره ۳۳۷۹ مورخ ۱۰ نوامبر ۱۹۷۵ که صهیونیسم را مرادف با نژادپرستی و آپارتاید دانسته است، را یادآور شد و تاکید کرد که گزاره مندرج در آن قطعنامه یعنی برابری صهیونیسم با آپارتاید، بیش از هر زمانی اثبات شده است.

سفیر کشورمان ادامه داد: اکنون با این اوصاف جای تعجب ندارد که آن‌ها از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان قاطع‌ترین نیرویی که به ریشه‌کن کردن داعش و افراط‌گرایی خشونت‌آمیز و تروریسم در منطقه همت گمارد، خشمگین باشند. اما به قول مولانا شاعر بزرگ پارسی، ماه درخشان به خاطر پارس کردن سگ‌ها، از نورافشانی متوقف نمی‌شود.

مه فشاند نور و سگ عو عو کند هر کس بر طینت خود می‌تند

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۲ اسفند گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی جنایات اخیر رژیم جعلی صهیونیستی و اعلان قبلی مبنی بر بی پاسخ نگذاردن جنایت‌ها و شرارت‌های این رژیم منحوس شب گذشته «مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها» در عراق مورد هدف موشک‌های قدرتمند و نقطه زن «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» قرار گرفت.

بنا به برخی منابع غیر رسمی، در این اقدام دفاعی کشورمان، تعدادی از مأموران جاسوس رژیم صهیونیستی کشته یا زخمی شده بودند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  27 1
  سپاه بایدکلاهک موشک خیبرشکن رو۱۰برابرقدرتمند کنه نسبت به موشک فاتح۱۱۰،ضمن افزایش نیافتن ابعادبدنه،ببینیم دفعه بعدی فقط یک تیرموشک کار تخریب ازریشه وبن ساختمان مستحکم وضدانفجار صهیونیست کثیف راانجامش بده وچیزی ازدرودیوار ساختمانهای حتی ضدانفجارصهیونیست باقی نگذاره جزیک گودال عمیق ۵۰متری مملوازخونابه وتکه تکه های اجسادموش‌های کثیف دراعماق زمین
 • حجت IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  32 1
  مرگ بر اسرائیل کودک کش خبیث
 • مختار IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  30 0
  غده سلطانی اسرائیل غاصب و کودک کوش را با موشکهای بالستیک سپاه قهرمان ان شاءالله بزودی از روی زمین برخواهیم چید
 • مهدی IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  23 0
  رژیم تروریست اسقاطیل و نوکرش turkey= بوقلمون، بخاطر موشکباران چند روز قبل سپاه به پایگاهشان در اربیل عراق کشته دادند و بسیار درد کشیده اند، چاره ای جز فحاشی و داد و بیداد ندارند. حالا حالا باید درد بکشند و جیغ بزنند
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  12 0
  دم جناب بقایی گرم، حال کردم احسنت!!!!
 • IR ۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  13 0
  حمله روزانه ب سوریه و غیره منطقه را بی ثبات نمیکند؟ کشتن روزانه فلستینی ها منطقه را بی ثبات نمیکند؟ انبار تسلیحات اتمی منطقه را بی ثبات نمیکند، کمک نظامی ب کشورهای عربی منطقه را بی ثبات نمیکند؟ فتنه گری و بحران سازی، جاسوسی و خراب کاری صهیونیس منطقه را بی ثبات نمیکند، اما جلوگیری از خباثت صهیونیست بی ثباتی ب همراه دارد؟
 • محن IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  8 0
  درودبر سپاهیان شیردل.
 • اربابی سید رضا IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  2 0
  از بس ایران سکوت می کند یا بیخیال می شود یا بیعرضه گی از خودش نشان می دهدکه هراحمقی به خودش اجازه می دهد به ایران دهن کجی کند
 • E IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴
  2 0
  دمت گرم خوب سگهونستی ها جواب دادی.
 • ناشناس IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  0 0
  لعنت بر صهیونیزم
 • علی IR ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  0 0
  این رژیم فارق از همه بحران آفریده‌های که انجام میده هیچ آینده‌ای برایش متصور نیست
 • مهران فر IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۶
  0 0
  این توهین به کارگران و مهندسان زحمت کش سایپا و ایران خودرو است، هشدار ای عزیز

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس