وزارت بهداشت از محققین دانش بنیان در حوزه سلامت حمایت می کند

وزیر بهداشت در پیامی فرا رسیدن سال ۱۴۰۱ را تبریک گفت و تاکید کرد: وزارت بهداشت در تمامی بخش‌ها از دستاوردهای محققین و دانشمندان شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت حمایت می کند.

به گزارش مشرق به نقل از وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی در پیام تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۱، فرارسیدن سال نو را تبریک گفت.

در این پیام آمده است: «سالی دیگر را همراه با عطر دل انگیز نرگس و رستاخیز عظیم طبیعت به پیشواز می رویم و این تحویل و تحول و دگرگونی شگرف فرصتی است تا جامعه بشری به دگرگونی خویش بیندیشد و هیچ تحول و تغییری بی تکیه بر درس آموخته های پیشین و نگاه دقیق و عمیق به آینده میسور و ممکن نخواهد بود.

در سال‌های اخیر آنچه در سرزمین سرافرازمان رقم خورده صحنه ای از حضور موثر و مومنانه، تعاون اجتماعی، جهاد، امید، موفقیت و افتخار بوده است.

دشمنان ملت ایران و دولت های استکباری بر این خیال بودند که اگر با تحریم ها و فشارهای ظالمانه اقتصادی، تحرکات مذبوحانه‌ی نظامی و تروریستی و هجمه های ذلیلانه‌ فرهنگی راه به جایی نبرده اند اکنون در بحران همه‌گیری کرونا با سیاه نمایی به وسیله ابزار رسانه های مزدور و پاشیدن سم نامیدی و بی اعتمادی می توانند خدشه ای در عزم راسخ این ملت بزرگ وارد کنند.

براساس معادلات و قواعد دانش بشری در این هجمه چند وجهی، امیدی برای رهایی وجود نداشت؛ اما خوشبختانه ملت مومن و انقلابی ایران با درک و تکیه بر مفهوم وحی الهی « إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ» توانستند در بزنگاهی سخت، مشمول نصرت الهی شوند.

آری ملت فهیم ایران در پرتو اتکال به قدرت لایزال الهی و هدایت‌ها و حمایت های مقام معظم رهبری و با بهره گیری از درس آموخته ها و آبدیدگی سال‌های متمادی جهاد پس از انقلاب خصوصا دوران دفاع مقدس توانستند از این آزمون دشوار سربلند بیرون آیند.

شاهد بودیم که در این حماسه، همیاری حوزه های حاکمیتی، نهادهای انقلابی، گروه‌های خود جوش جهادی، تشکل های مردم نهاد و حوزه های دانش بنیان کار ساز شد و تجربه‌ موفق دیگری را بر دستارودهای کشور افزود.

علیرغم وجود تمامی تنگناهای پیشگفت، مصون سازی جامعه در پی واکسیناسیون گسترده با اقبال و اعتماد مردم به خادمین خود ثمرات بزرگی را برای میهن‌مان رقم زد، به گونه ای که پوشش واکسیناسیون نوبت اول با بالغ بر ۹۰ درصد و نوبت دوم بالغ بر ۸۰ درصد در کشور ما زمانی اتفاق افتاده که بسیاری از کشورهای دنیا در کسب اعتماد مردم خود توفیق لازم را نداشته و در حدود ۲۵ درصد پوشش واکسیناسیون را بدست آورده‌اند که نتیجه آن ایجاد کانونی پایدار از بیماری و واماندگی در منجلاب عواقب سلامتی، اجتماعی، اقتصادی و... این بیماری است.

این توفیق در کشور ما با مصونیت بخشی به جامعه هدف، فروکش کردن قابل ملاحظه مرگ و میر، کاهش موارد وخیم، بستری و موارد ابتلاء، ارتقاء دانش و مرجعیت پزشکی، دستیابی به فناوری تولید و عرضه فراورده های بیوزیستی، تشخیصی، درمانی و تولید واکسن به عنوان یک محصول راهبردی مواجه شده و موجب شد، ایران در زمره معدود کشورهای موفق در این معرکه جای گیرد. به گونه ای که ضمن حصول خود اتکایی و تامین نیازهای کشور، هم اکنون زمینه صادرات انواع محصولات و فناوری های یاد شده در دسترس است.

در پرتو این توفیقات، امکان بازگشت هوشمندانه به عرصه کار و تولید و تحصیل در کشور فراهم گردیده است. اکنون نیز خادمان ملت در عرصه سلامت کشور، مصمم هستند تا با محوریت «طرح عدالت و تعالی نظام سلامت» و با هدف توسعه کمی و ارتقاء کیفی خدمات، تسهیل در دسترسی و برقراری عدالت در توزیع خدمات سلامت محور و زیرساخت های مربوطه، به این آرزوی دیرینه جامه عمل بپوشانند. بی تردید تحقق چنین هدف بزرگی وسعت نظر و همراهی از سوی تمامی حوزه های حاکمیتی و قوا را طلب می کند.

به سهم خویش، آغاز سال نو که از سوی رهبر معظم انقلاب با نام سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین مزین و معین شده و همزمانی این عید با حال و هوای اعیاد شعبانیه بخصوص میلاد منجی بشریت، مهدی موعود (عج) را به فال نیک گرفته و ضمن تبریک این اعیاد به عموم ملت شریف ایران، امیدوارم همه ما در سایه الطاف ویژه ولی عصر (عج) و تحت فرمان ولی امر مسلمین با همتی جهادی و عزمی راسخ در مسیر تحقق شعار سال و توفیق و پیشرفت کشور عزیزمان گام برداریم.»

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال که از سوی معظم له به نام «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» نام‌گذاری شده است، با تاکید و توجهی ویژه این مهم را سرلوحه امور قرار داده و در تمامی بخش‌ها از دستاوردهای محققین و دانشمندان شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت حمایت کرده و بیش از پیش حمایت خواهد کرد.

در پایان عزت و سربلندی روز افزون ملت بزرگ و شایسته ایران به عنوان الگویی مترقی و امید آفرین برای کشورهای تحت ظلم در جهان را در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی از درگاه ایزد منان خواستارم.»ش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس