کد خبر 1353124
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۱
وضعیت ترافیکی پایتخت در روز طبیعت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، آخرین جزئیات نحوه کنترل مسافران نوروزی را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای بیش از ۵۶ میلیون نفر از مردم عزیز که دو دز واکسن تزریق کرده‌اند، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی برای سفر و همچنین استفاده از اماکن اقامتی، مجاز است.

بیشتر بخوانید:

نباید در مورد کرونا پیش‌بینی بیش از ۲ هفته‌ای داشته باشیم

وی افزود: روش نظارت بر این تصمیم، بر اساس سامانه «ایران من» است که هم مجموعه‌های اقامتی و هم دوربین‌های نظارتی به آن متصل هستند و شماره پلاک وسایل نقلیه شخصی و کد ملی راننده را چک می‌کنند تا دو دز واکسن تزریق کرده باشد. از طرفی برای خرید بلیط وسایل حمل و نقل عمومی و اقامت در هتل‌ها نیز موضوع تزریق واکسن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

سفرهای نوروزی با ۲ دوز واکسن/ ۵۶ میلیون نفر امکان سفر دارند

وی تاکید کرد: اگر راننده دو دز واکسن را تزریق کرده باشد، از نظر دوربین‌های نظارتی، جریمه نمی‌شود اما در استفاده از مجتمع‌های اقامتی، سایر اعضای خانواده هم از نظر واکسن بررسی می‌شوند.

شیراوژان، درباره عدم کنترل واکسیناسیون سایر سرنشینان خودرو، گفت: ۸۳ درصد از مردم جامعه هدف، دز دوم واکسن را تزریق کردند و تقریبا ۱۰ درصد جمعیت هدف هم هستند که یک دز واکسن را زدند و اگر در روزهای باقی‌مانده آن‌ها هم واکسن بعدی را هم تزریق کنند بدون مشکل می‌توانند به سفر بروند. کنترل تک‌تک افراد ممکن است در مباحث ترافیکی جاده‌ها مشکل ایجاد کند و بررسی فقط درمورد راننده اتفاق می‌افتد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: چاره‌ای جز کنترل کد ملی متصل به پلاک خودرو نداریم و صرفا همین موضوع ملاک کنترل جاده‌ها است. پلاک خودرو باید به نام شخص باشد و اگر الزام به سفر دارند باید نقل و انتقال را انجام دهند تا پلاک به نامشان باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس