از کشف نارنجک ریموت‌دار تا پیش‌ساز و محترقه دست‌ساز/ دستگیری شرور اجیر شده برای ساکت کردن طلبکاران!

کشف انواع و اقسام مواد محترقه از پیش‌ساز گرفته تا دست‌ساز و قاچاق و دستگیری ۲۳۲ نفر از عرضه کنندگان مواد محترقه از جمله طرح ویژه پلیس تهران در چهارشنبه آخر سال است.

به گزارش مشرق، برخلاف طرح‌های قبلی پلیس پایتخت که دورتا دور میدان H را میزهای متنوعی از اقلام و اجناس پر کرده و متهمان بازداشت شده، به صف می شدند این بار در طرح اقتدار پلیس امنیت تهران کمتر از ۱۰ متهم به چشم می خورند اگرچه تعداد بازداشتی ها پلیس در این مرحله حدود ۲۳۲ نفر است که انگار با پرونده تشکیل شده تحویل دستگاه قضایی شده اند.

این بار در دورتا دور محوطه علاوه بر میزها، خودروها نیز به چشم می خورند، خودروهایی با صندوق ‌های باز پر از کالا و وانت بارهایی که تا سقف پر شده اند از جعبه و بسته و مشما! اما آنچه از همه بیشتر جلب توجه می کند قطار شدن این حجم بالا از کشفیات مواد محترقه است که تمام محوطه را به خود اختصاص داده، در شکل ها و فرم‌های مختلف در رنگ‌ها و بسته بندی های متنوع؛ از ایرانی گرفته تا خارجی و از پیش ساز تا دست ساز!

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

هفت ترقه، آبشاری، زنبوری، دینامیتی، کپسولی، سیگارت، اکلیل سرنج، فشفشه ای، منور و هر مدل دیگری که تصور کنید اینجا به صف شده اند؛ اینجا دنیای مواد محترقه کشف شده پایتخت است!

پرده اول: کشف نارنجک ریموت دار!

روی میز در کنار نارنجک هایی که در زرورق های رنگی چشم نواز پیچیده شده اند ریموت و کنترلهای کوچکی به چشم می خورند.

 افسر پرونده درباره جزئیات این پرونده می گوید: این نارنجک‌ها از راه دور عمل می کنند یعنی با یک قطعه سیمی که در آن به کار رفته به ریموت وصل شده و فرد می تواند این نارنجک ها را در فاصله دورتری از خود منفجر کند که خطری برای خود فرد نداشته اما با توجه به میزان چاشنی کار گذاشته می تواند برای سایر شهروندان آسیب ایجاد کند.

افسر پرونده در پاسخ به دیگر پرسشی درباره قیمت محصول می گوید: قیمت نارنجک حدود ۱۵۰ هزار تومان و ریموت را حدود ۳۵۰ هزار تومان می فروختند؛ قدرت تخریب هم به میزان چاشنی بستگی دارد اگرچه این کشفیات همه خنثی سازی شده اند.

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

سرهنگ معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت نیز در خصوص این محموله و همچنین رصد پلیس فتا در فضای مجازی می گوید: اقداماتی که همکاران بنده در فضای مجازی انجام دادند، منجر به شناسایی بیش از ۸۰ صفحه اینستاگرامی و تارنما شد که اقدام به تبلیغ و خرید و فروش مواد منفجره می‌کردند.

وی با بیان اینکه ۱۱ نفر از فروشندگان مجازی موادمحترقه دستگیر شدند، گفت: از بیش از ۳۰ نفر در خصوص عدم فعالیت در زمینه تبلیغ و خرید و فروش مواد منفجره، تعهد گرفته و بالغ بر ۷۰ هزار قلم انواع مواد محترقه غیرمجاز کشف شد.

پرده دوم: کشف ۸ تن مواد پیش‌ساز در کهریزک

گوشه حیاط مقدار زیادی مواد اولیه پیش ساز از جمله اکلیل سرنج از کشفیات پلیس اماکن است.

سرهنگ نادر مرادی رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت می‌گوید: در راستای اقدامات پیشگیرانه در خصوص مراسم چهارشنبه سوری با انجام اقدامات اطلاعاتی و رصد واحد های صنفی و بارانداز های کالا و گشت های هدفمند اطلاعاتی ماموران در منطقه کهریزک از یک باب انبار کالا بازدید کرده و ۸۲۵ کیلوگرم اکلیل سرنج کشف کردند که با توجه به ایام پیش رو و جلوگیری از هر گونه اقدام سوء امنیتی و فروش و همچنین با توجه به لزوم شرایط نگهداری آنها و جلوگیری از خطر انفجار ، کالا در محل نگهداری شد.

 وی گفت: با اخذ اطلاعات و انجام اقدامات پلیسی واحد دیگری در همان منطقه شناسایی شد و از آن واحد نیز ۸تن و ۶۵۰ کیلوگرم اکلیل و سرنج کشف شد.

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

پرده سوم: از احضار تا تعهد/ دستگیری ۲۵۰ متهم

سرهنگ پیام کاویانی رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت به اقدامات این پلیس در برخورد با فروشندگان، عرضه کنندگان و تهیه کنندگان مواد محترقه اشاره و اظهار داشت: ماموران پلیس اماکن در بازدید از ۴ هزار واحد صنفی و انبار که احتمال وجود اقلام غیر مجاز و مواد محترقه در آنها وجود داشت به ۵۵ درصد واحدها تذکر شفاهی داده و از ۴۴ درصد مالکان واحدها تعهد کتبی اخذ داده و یک درصد از انبارها و واحدهای محل عرضه و فروش دپوی اقلام پر خطر را پلمب کردند.

 رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان این مطلب که پلیس امنیت در طرح امسال به ۷۷ نفر از افرادی که در سنوات گذشته فعالیت داشته و منجر به خسارت به خانواده‌ها شده تذکر جدی داده از اخذ تعهد کتبی و تذکر شدید به ۲۶۰ نفر از افرادی خبر داد که بر اساس چتر اطلاعاتی پلیس در این حیطه فعالیت داشتند.

وی گفت: ۲۵۰ نفر از عناصر مسئله‌دار و فعال فقط در حوزه تهران بزرگ در زمینه مواد محترقه دستگیر شدند و با کشف حجم بالایی از مواد محترقه اجازه ندادیم این افراد در چهارشنبه آخر سال امنیت و آرامش مردم و جوانان و نوجوانان را خدشه‌دار کنند.

پرده چهارم: اجیر کردن یک فرد شرور برای ضرب و جرح طلبکاران

چهار پنج نفر از دستگیرشدگان که بلوز و شلوار آبی رنگ به تن دارند متمایز شده و این طرف تر با دستبند بر دست به صف ایستاده اند. 

با نفر اول که قیافه مظلوم تری دارد سر صحبت را باز کرده و دلیل دستگیری اش را می پرسم. می‌گوید: به خاطر خرید مواد محترقه دستگیر شده‌است؛ از یک مغازه آبشار خریده و پلیس دستگیرش کرده اما هنوز حرفش تمام نشده سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت می‌گوید: این فرد از اراذل و اوباش سطح یک است که توسط یک پیمانکار بدهکار استخدام شده و به سراغ طلبکاران رفت و آنها را مورد ضرب و جرح قرار می داد!

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

سرهنگ راستی می گوید: مجتمع مذکور در یافت آباد بود و صاحب این مجتمع پول مردم را پس نمی داد؛ یکسری هم اعتراض کردند اما مالک مجتمع این فرد را اجیر کرده و پول داده بود تا مردم را بزند، این فرد هم ۴ تا ۵ نفر را زخمی کرده بود و در نهایت با تلاش مأموران پلیس امنیت مالک و این فرد اجیر شده دستگیر شدند.

پرده پنجم: پایان کری خوانی اراذل و اوباش در چهارراه ولیعصر (عج)/  دستگیری ۲۱ فرد شرور

آثار ضرب و جرح و تیزی در سر و گردن یکی از دستگیرشدگان خودنمایی می‌کند.

سرهنگ راستی معاون عملیات پلیس امنیت پایتخت می‌گوید: حدود دو هفته قبل در چهارراه ولیعصر عده‌ای از اراذل و اوباش از همدیگر فیلم گرفته و در لایو فحاشی کرده و کری‌خوانی می کردند؛ در حین کری‌خوانی درگیری هم به وقوع پیوسته و از این درگیری نیز فیلم می گیرند. در نهایت با ورود پلیس ۲۱ نفر از آنها دستگیر شدند که این فرد نیز یکی از آن اراذل و اوباش است.

پرده ششم:قطع مچ یک شهروند در درگیری اراذل و اوباش/ ۷ نفر دستگیر شدند

یکی دیگر از متهمان به صف شده، عامل قطع مچ یکی از شهروندان است، درگیری اراذل و اوباش بود در جنوب غرب تهران و در نهایت در این درگیری خشن یکی از شهروندان آسیب دید و مچ وی قطع شد.

 معاون عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت با اعلام این خبر می‌گوید:با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس ۷ نفر از عوامل این درگیری شناسایی و دستگیر شده و این فرد نیز عامل اصلی قطع مچ شهروند مذکور است.

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

اولتیماتوم جانشین فرمانده کل انتظامی به قداره کشان و چاقو به دستان؛ دستشان را کوتاه می‌کنیم

صدای سوت می آید افراد میدان به صف می شوند. سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی برای بازدید وارد محوطه H شده و بعد از بازدید از کشفیات و گفت وگو با مجرمان به جمع خبرنگاران آمده و خطاب به  اراذل و اوباش و افرادی که کارهای رذل انجام می‌دهند اظهار داشت: پیام ما به این افراد، همان پیام قبلی است و قداره کشان و چاقو به دستان بدانند در صحنه، مامور دستشان را کوتاه خواهد کرد.

 وی گفت: اگر اراذل و اوباش در صحنه دستگیر نشوند حتماً بعد از دستگیری در صحنه تنبیه خواهند شد تا مردم بدانند که تکیه گاهی دارند و همچنین افرادی که از این اراذل و اوباش آسیب دیده‌اند.

هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروز، میهمان پلیس هستند

جانشین فرمانده کل انتظامی در خصوص اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت:افرادی که بخواهند هنجارشکنی کرده و حقوق شهروندی را رعایت نکنند با شدت با آنها برخورد شده و حتماً تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهند بود.

 وی گفت: هرگونه تجمع محدودیت داشته و ایجاد راه بندان و رعب و وحشت در پارک ها و معابر و چهارراه‌ها خط قرمز پلیس بوده و با آنها برخورد خواهد شد اما اگر شهروندان دم در خانه خودشان با رعایت حقوق شهروندی و هنجارها در کنار خانواده بخواهند ساعتی خوش باشند مانعی ندارد.

از کشف نارنجک ریموت‌دار تا اجیرکردن شرور برای ساکت کردن طلبکار +عکس

جانشین فرمانده کل انتظامی گفت: رانندگانی که سرعت‌های غیر مجاز و حرکات نمایشی انجام دهند خودروهایشان توقیف شده و تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهد بود.

وی از کشف حدود دو میلیون عدد مواد محترقه پر خطر که می‌توانست حقوق شهروندی و آسایش روحی و روانی مردم را خدشه‌دار کند خبر داد و تصریح کرد: با کشف این تعداد مواد محترقه پرخطر از خسارت های جانی، مالی و روانی پیشگیری شد.

 جانشین فرمانده کل انتظامی اعلام کرد: با تلاش ماموران پلیس های تخصصی و کلانتری ها، ۱۱ تن مواد پیش‌ساز قبل از ورود به بازار و قبل از ورود به انبارها و تبدیل به مواد محترقه کشف و توقیف شد.

از کشف ۲ میلیون مواد محترقه تا دستگیری ۲۳۲ نفر عرضه کننده مواد محترقه

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت نیز به عملکرد پلیس در حوزه مواد محترقه اشاره و اظهار داشت: از زمان اجرای این طرح تا کنون حدود دو میلیون انواع مواد محترقه اعم از مواد محترقه کم خطر و پرخطر از سوی ماموران کشف و ضبط شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی ۹ درصدی را نشان می‌دهد؛ همچنین ۲۳۲ نفر نیز طی این مدت دستگیر شده‌اند که تعداد آنان در مقایسه با قبل رشدی ۴۰۰ درصدی داشته است. 

سردار رحیمی با بیان اینکه ۲۳ دستگاه خودرو نیز توقیف شده است، گفت: در اجرای این طرح ماموران از ۳۹۹۴ واحد صنفی بازدید کردند که از این تعداد به ۲۱۹۵ مورد تذکر داده، از ۲۵۹ واحد صنفی تعهد گرفته و ۴۷ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه امسال پلیس تمرکز ویژه‌ای بر خرید و فروش مواد محترقه در فضای مجازی داشت، گفت: طی این مدت ۸۴ تارنما و شبکه اجتماعی که اقدام به خرید و فروش، تبلیغ و آموزش استفاده و ساخت مواد محترقه کرده بودند مورد شناسایی قرار گرفتند؛ این تارنماها بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دنبال کننده داشتند. 

سردار رحیمی ادامه داد: در این خصوص ۱۱ نفر دستگیر شدند و ۷۰ هزار عدد مواد محترقه نیز از این افراد کشف و ضبط شد. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه اقدامات پلیس در این حوزه پیشگیرانه انجام شده است، گفت: معلوم نبود اگر این تعداد مواد محترقه که درصد قابل توجهی از آن نیز مواد محترقه خطرناک است وارد جامعه شده و به دست مصرف کنندگان که عمدتا جوان و نوجوان هستند می‌رسید چه میزان خساراتی به این افراد و خانواده‌ها وارد می‌شد. 

وی با بیان اینکه اقدامات پلیس برای مبارزه با خرید و فروش مواد محترقه تعطیل نشده گفت: ماموریت‌های ما همچنان ادامه خواهد داشت؛ در روز چهارشنبه سوری نیز همکاران من در آماده باش کامل خواهند بود و از ساعت ۱۴ تا پایان مراسم در نقاط مختلف شهر به شکل محسوس و نامحسوس مستقر شده و اقدام به گشت زنی خواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
  20 3
  فقط اعدام کنید این آشغال های حرامی را
  • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
   4 5
   اعدامه انه، ترقه بازیه دیگه، خودت تاحالا ترقه ننداختی؟
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
  7 1
  من مدت هاست میگم جلو درب خونه ی مردم و کوچه ترقه پرانی میکنن و در این اواخر کار به انفجار رسید گفتم کیست وقیح تراز قبل ادامه داد که انفجار بود #حرام شیر حرام خورده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس