کد خبر 1349965
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
طناب دار

یک‌سال قبل به مأموران پلیس با تماس تلفنی شهروندی در جریان مرگ مشکوک یک زن قرار گرفتند و به خانه وی رفتند.

به گزارش مشرق، با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات آغاز شد. هرچند بوی گاز در خانه پیچیده بود و در ابتدا به نظر می‌رسید او براثر گازگرفتگی جانش را از دست داده است اما با انجام آزمایش‌های متخصصان پزشکی قانونی و فقط کمتر از ۲۴ ساعت از کشف جسد این زن، مشخص شد علت مرگ او نه‌تنها گازگرفتگی نبوده بلکه وی به قتل رسیده است.

یکی از بستگان این زن که موضوع را به پلیس اعلام کرده بود، در تحقیقات گفت: شیدا از شوهرش طلاق گرفته بود و در این خانه تنها زندگی می‌کرد. امروز (روز حادثه) هرچه با او تماس گرفتم، پاسخ نداد و نگرانش شدم. سابقه نداشت که جواب تلفن مرا ندهد. اگر هم یک زمانی کار داشت و نمی‌توانست جواب دهد، خیلی زود خودش تماس می‌گرفت. از روی نگرانی راهی خانه شیدا شدم. هرچه زنگ زدم در را باز نکرد اما همسایه‌ها می‌گفتند ندیده‌اند او از خانه خارج شود. کفش‌های او هم مقابل در ورودی بود و نشان می‌داد او داخل خانه است. به‌ناچار در را شکستیم و با جسد شیدا روی کاناپه مواجه شدیم. به‌محض ورود به خانه بوی شدید گاز به مشامم خورد.

با تأیید وقوع جنایت، تحقیقات برای شناسایی قاتل در دستور کار پلیس قرار گرفت. از آنجایی که در ورودی خانه سالم بود، اولین فرضیه این بود که عامل قتل فردی آشناست و مقتول خود در را روی او باز کرده است. به‌این‌ترتیب تحقیقات ادامه یافت و مأموران به برادرزاده مقتول مظنون شدند. این پسر ۲۴‌ساله مرتب به خانه عمه‌اش رفت‌وآمد داشت و شب قبل از حادثه نیز در خانه او بود. مأموران بعد از به‌دست‌آوردن این سرنخ‌ها پسر جوان را در مراسم تدفین عمه‌اش بازداشت کردند.

متهم در ابتدای تحقیقات ادعا کرد بی‌گناه است و نمی‌داند چه کسی عمه‌اش را به قتل رسانده است اما وقتی با مدارک پلیسی مواجه شد، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و درحالی‌که گریه می‌کرد، گفت از زمان انجام قتل عذاب وجدان شدیدی دارد.

پسر جوان درباره قتل عمه‌اش گفت: او زن مهربان و خوبی بود و خیلی مرا دوست داشت. من هم از بچگی عاشق عمه‌ام بودم. رفتارش با من خوب بود اما کینه‌ای که از پدربزرگ و عمویم داشتم، باعث شد دست به این کار بزنم. پدربزرگم قبل از مرگ تمام اموالش را فروخت و به عمویم داد. او به پدر من که فلج هم هست، هیچ چیز نداد. من از این موضوع خیلی ناراحت بودم اما کاری نمی‌توانستم بکنم.

متهم ادامه داد: روز حادثه من خیلی ناراحت بودم. چند وقت قبل با دختری در اینستاگرام دوست شده بودم. اوایل خودم را پسری پولدار معرفی کردم و برای اینکه به آن دختر ثابت کنم وضع مالی خوبی دارم، خودروهای مدل بالا کرایه می‌کردم و سر قرار با او می‌رفتم؛ اما بالاخره دستم رو شد و آن دختر مرا به‌خاطر وضع مالی بدم رها کرد. بعد از این اتفاق آن‌قدر حالم بد بود که حتی قرص روانگردان مصرف کردم. شب قبل از جنایت به خانه عمه‌ام رفتم. فردای آن روز از سر عصبانیت به عمو و پدربزرگم ناسزا گفتم. چون اگر پدربزرگم حق پدرم را داده بود، من به‌خاطر بی‌پولی از سوی دختر مورد علاقه‌ام طرد نمی‌شدم و در زندگی شکست نمی‌خوردم. عمه‌ام وقتی دید من دارم به پدر و برادرش بدوبیراه می‌گویم، عصبانی شد و یک سیلی به ‌صورتم زد.

من که خودم حالت عادی نداشتم، از این کار عمه‌ام شوکه شدم و یک دفعه دستم را روی گلوی او گذاشتم و آن‌قدر فشار دادم که دیگر نفسش بند آمد. از آنجا که من ورزشکار هستم و در رشته بوکس فعالیت می‌کنم، دستانم خیلی قوی است و به همین خاطر این اتفاق افتاد. به خودم گفتم صحنه‌سازی کنم تا کسی متوجه اصل ماجرا نشود. برای همین گاز را روشن کردم تا به نظر برسد که عمه‌ام مسموم و دچار گازگرفتگی شده است.

با پایان بازجویی‌ها و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه دادگاه اولیای دم برای متهم درخواست قصاص کردند. زمانی که متهم مقابل قضات قرار گرفت گفت: من پشیمان هستم. اشتباه کردم. به‌خاطر شکست عشقی دست به این کار زدم و درخواست بخشش دارم.

بااین‌حال اولیای دم خواسته متهم را قبول نکردند و حکم بر قصاص متهم صادر شد. چندی پیش با تلاش متهم و خانواده‌اش، آنها درنهایت موفق به جلب رضایت شدند و متهم این‌بار به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت. او بازهم اتهام را قبول کرد و گفت: من عمه‌ام را خیلی دوست داشتم و به‌خاطر اینکه عمو و پدربزرگم را مسئول اشتباهات پدرم و شکست عشقی خودم می‌دانستم، فحاشی کردم و بعد هم که با واکنش عمه‌ام مواجه شدم، او را کشتم. من از اولیای دم معذرت می‌خواهم و ممنون هستم که من را بخشیدند.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و متهم را به دو سال حبس محکوم کردند.

منبع: روزنامه شرق

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  14 0
  چرا فقط دو سال حبس برای جنبه عمومی قتل در نظر می گیرند؟؟؟
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   8 6
   چندسال باشه خوبه
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   2 2
   حداقل بیست الی سی سال یا حبس ابد
  • حاجی IR ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
   0 0
   به نطرم این نمیخواسته عمه اش رو بکشه عمه اش هم البته نیست که بگه چی شده ولی اگه حرفهای قاتل درست باشه نباید واکنشی نشون میداد که ماجرا به اینجا ختم بشه عمه میتونست به بچه برادرش دلداری بده واونو ارام کنه حالا یه کی مثلا از سر عصبانیت به پدر من یا دادش من چیزی بگه من باید تنش رو بیشتر کنم یا عاقلانه عمل کنم عقل چیز خوبیه
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  1 3
  درود بر قوه قضاییه
 • پوریا IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  12 2
  تو ایران آدم کشتن چقدر راحت شده. به خاطر یه سیلی، عمش رو کشته و فقط دو سال زندان میره؟؟؟ ایران بهشت قاتلین و اراذل اوباشه
  • هموطن TR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   7 1
   واقعا، مسخره هست، جنبه عمومی جرم، فقط ۲ سال؟
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  4 2
  پدر بزرگ نامردی داره
 • بی نام IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  8 1
  فقط ۲ سال؟!!!!
 • فرزین IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  10 1
  اگر کسی یک موتورسیکلت بدزدد حداقل ۵ سال زندان داره. چطور قتل ۲ سال ؟
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   3 1
   این دفعه بجای دزدی موتور سیکلت برو آدم بکش.
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  2 0
  بیچاره عمه که خونش پایمال شد. حتما برای اولیا دم مرگ عمه بیچاره خوب هم بوده، ارث و میراث هم گیرشون اومده.
 • CA ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  4 1
  واقعا كه چه قاضي احمقي
  • هاشمی IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
   0 1
   لیاقت ما همینه
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  2 1
  با این چیزی که باب شده طرف آدم میکشه بعد میرن به اصرار رضایت خانواده مقتول رو میگیرند واقعا دیگه قاتلان احساس امنیت خواهند کرد. مگر قتل جرم نیست؟ خسارتی که به مقتول و خانواده اش وارد شده چی میشه؟
 • ایرانی معتقد و باز نگاه AU ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  5 1
  ۲ سال زندان برای گرفتن یک زندگی.این قضات چطور میتوانند با این حکم‌ها به خواب بروند؟آیا جان در این مملکت ۲ سال حبس ارزش دارد؟. اگر حکام این مملکت میخا هند این ملت را در جبهه خود نگاه دارند ، باید نگاهی به این قضاوت‌های دوران عصر حجری داشته باشند.کمترین درخواست ملت بزرگداشت زندگی مقتول ، با حکمی در سطح عداوت اسلامی ، و انسانی می‌باشد که زندگی قاتل را در همین سطح جریمه کند
 • محمد IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  3 1
  نتیجه گیری از این حادثه: هر وقت دختری به خواستگاری شما جواب رد داد، عمه خود را بکشید و فقط دوسال زندان بروید. حتی اگه اولیا دم رضایت بدن باز هم از لحاظ جنبه عمومی جرم ده سال زندان داره. این چه جوری فقط دو سال حبس بهش دادن!!!!!!!
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  2 1
  بزودی باید جشن خودکفایی ازنظر تعداد قاتلان بخشیده شده وآزاد را برگزار کنیم
 • IR ۰۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  1 0
  طرف عمه ی خودشو که کلی هم بهش مبحت داشته را برای هیچ و پوچ کشته و خفه کرده بعد فقط دوسال حبس بهش دادن؟؟؟ یعنی در ایران جز اعدام و آزادی حکم دیگه ای واسه قتل نداریم؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس