۶ کیلومتر از ساحل قشم به نفع مردم آزاد شد

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با تخریب سازه های غیرمجاز در ۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم، این اراضی به نفع مردم رفع تصرف و آزاد شد.

به گزارش مشرق، مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در پی تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه در خصوص مقابله با ساحل خواری و برخورد با متعدیان به منابع طبیعی، با صدور دستور قضائی برای تخریب سازه‌های غیرمجاز در ۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم، این اراضی به نفع مردم رفع تصرف و آزادسازی شد.

بیشتر بخوانید:

بازرسی میدانی نماینده ویژه رییس جمهور از سواحل مازندران

قهرمانی در ادامه افزود: با تخریب مستحدثات غیرمجاز در حدفاصل روستای پی پشت تا محدوده اسکله لافت به طول ۶ کیلومتر، این زمین‌های ساحلی برای استفاده در دسترس عموم مردم قرار گرفته و از دستگاه‌های متولی نیز خواسته شده است که با تشدید نظارت‌ها، تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند تا سواحل آزادشده، بار دیگر تصرف نشوند.

وی با بیان اینکه مستحدثات تخریب شده واقع در حریم ۶۰ متری این سواحل، شامل دیوارچینی، پی سنگی، سازه‌های غیر مسقف و سد و بند خاکی و بتنی بود، تصریح کرد: آزادسازی این اراضی به دستور دادستان عمومی و انقلاب قشم و با همکاری دولت توسط یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات منطقه آزاد قشم و مأمورین انتظامی این شهرستان صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به روند مطلوب آزادسازی سواحل در این استان، تأکید کرد: تلاش برای رهاسازی کامل سواحل و حریم ۶۰ متری دریا در نقاط مختلف استان هرمزگان با جدیت در حال پیگیری است و ضمن تهیه لیستی از نقاط تصرف شده، اقدامات قانونی و قضائی برای صدور حکم و اجرای آن با سرعت خوبی در حال انجام است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس