کد خبر 1343641
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
حجم آب سدهای تهران چقدر است؟

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حجم آب سدهای تامین کننده آب شرب استان تهران در حال حاضر ۳۱۰ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره سال گذشته، حدود ۲۵۷ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، بهزاد پارسا با بیان اینکه از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر امسال) تاکنون بیش از ۱۱۲ میلی‌متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد، اظهار کرد: میزان ورودی آب سدهای پنج گانه تامین کننده آب استان، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، حدود ۲۲۲.۹ میلیون مترمکعب است که این مقدار در مدت مشابه سال آبی گذشته  بیش از ۳۳۲ میلیون متر مکعب بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان ورودی آب به این سدها نسبت به روز مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته است خاطرنشان کرد: با این حال نتایج برف سنجی نشان می دهد که ارتفاعات استان تهران از پوشش برفی نسبتاً مناسبی نسبت به سال گذشته برخوردار است.

طبق اعلام وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه بارش ۲۱ میلی‌متری دو روز اخیر در استان تهران میزان بارندگی را در سال آبی جاری از ۹۱ میلی متر به بیش از ۱۱۲ میلیمتر رساند، گفت: با توجه به پیش بینی بارش‌های نرمال از سوی سازمان هواشناسی، امیدواریم با تحقق آن بخشی از کمبود بارش‌های استان طی ماه‌های گذشته جبران شود.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس