کد خبر 1342506
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
افشای اولین اطلاعات از گوشی گوگل پیکسل ۷

برای اولین بار برخی از مشخصات گوشی گوگل پیکسل ۷ منتشر شد.

به گزارش مشرق، طبق اولین گزارش منتشر شده درباره Google Pixel 7 و Pixel 7 Pro، این دو گوشی دارای نام رمزی Cheetah و Panther هستند. برخی دیگر از مشخصات این گوشی‌ها از جمله استفاده از تراشه نسل دوم Tensor و جدول زمانی راه اندازی آن‌ها نیز افشا شده است.


برای اولین بار برخی از مشخصات گوگل پیکسل ۷ به صورت آنلاین منتشر شد. احتمال دارد این گوشی در کنار گوشی هوشمند تاشو گوگل پیکسل در پاییز ۱۴۰۱ معرفی شود. گزارش شده که گوشی‌های سری Google Pixel 7 دارای چیپست نسل دوم Tensor و مودم Exynos 5300 محصول سامسونگ خواهند بود.

اطلاعاتی جدید از گوشی گوگل پیکسل ۷ +عکس

طبق گزارش‌های اخیر، شرکت گوگل سخت در حال کار روی چیپست نسل دوم Tensor است. این چیپست قرار است برای سری جدید گوگل پیکسل ۷ استفاده شود. این سری جدید دارای مودم اگزینوس ۵۳۰۰ محصول شرکت سامسونگ برای اتصال خواهد بود. گفته شده که گوشی‌های Pixel 7 و 7 Pro به ترتیب دارای کد رمزی Cheetah و Panther خواهند بود. برای یادآوری باید اضافه کنیم که گوشی‌های پیکسل ۶ و ۶ پرو مجهز به چیپست Tensor GS۱۰۱ هستند و کدهای Oriole و Raven را دارند. بر اساس گزارشی از وبسایت 9to5Google، یک پردازنده Tensor با شماره مدل GS201 با نام رمز "Cloudripper" در حال آزمایش است.


به جز Cloudripper، سه اسم رمز دیگر با مودم اگزینوس مرتبط هستند. در ابتدا به سراغ دو مورد از آنها، Cheeta و Panther، خواهیم رفت. این دو کد رمزی احتمالا به گوشی‌های Google Pixel 7 و 7 Pro مربوط هستند. در ابتدا دستگاه‌های پیکسل همیشه یک نام رمز مربوط به ماهی یا سایر موجودات دریایی داشته اند. این نام‌ها از Sailfish (ماهی بادبانی) برای اولین گوشی پیکسل آغاز شد و تا نام Redfin (سرخ باله) برای گوشی گوگل پیکسل ۵ ادامه یافت. گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ و ۶ پرو دارای کد Oriole (نوعی مرغ انجیرخوار) و Raven (زاغ) بودند. پس از آن گوشی Pixel 6a با کد Bluejay (زاغ کبود) و Pixel Notepad با نام Pipit (نوعی مرغ انجیرخوار) ارائه شد. چنان که مشاهده می‌شود گوشی‌های گوگل پیکسل سری ۶ همگی با نام پرندگان، کدگذاری شده اند.


این بار در گوشی‌های سری گوگل پیکسل ۷، شرکت گوگل طرح نام‌گذاری رمز خود را به گونه‌ای دیگر از جانوران تغییر داده است و پیشنهاد می‌کند هر نسل از گوشی‌های پیکسل نام رمز جدیدی داشته باشند. نام‌های Cheetah و Panther که برای گوشی سری گوگل پیکسل ۷ در نظر گرفته شده اند به ترتیب به معنی یوزپلنگ و پلنگ هستند که از گربه‌سانان می‌باشند.


اکنون به سراغ سومین نام رمز مرتبط با مودم اگزینوس، یعنی اسم رمز "Ravenclaw" می‌پردازیم. این نام در نگاه اول مشابه نام یکی از خانه‌های جادوگری هاگوارتز است که برای علاقه‌مندان به داستان هری پاتر نامی آشنا است. چنگال زاغ (Ravenclaw) نام یکی از چهار گروه مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز در این داستان است. در ورودی سالن این گروه به جای رمز عبور از سؤال استفاده می‌کنند؛ زیرا افراد این گروه بسیار باهوش هستند و تنها افراد باهوش می‌توانند به این پرسش‌ها پاسخ بدهند. باید دید شرکت گوگل با استفاده از این نام قصد اشاره به چه جادویی را داشته است.

اطلاعاتی جدید از گوشی گوگل پیکسل ۷ +عکس


از طرفی، شاید هدف شرکت از این نام گذاری اشاره به Raven یعنی اسم رمز گوشی گوگل پیکسل ۶ پرو باشد. از سویی بخش دوم این اسم یعنی claw نیز می‌تواند اشاره‌ای به پنجه‌های گربه باشد. چرا که گوشی‌های گوگل پیکسل ۷ با نام گربه سانان (Cheetah و Panther) کدگذاری شده است. مشابه همین اتفاق در نام گذاری اولین چیپست Tensor که برای اهداف آزمایشی جایگزین تراشه اسنپدراگون ۷۶۵ در گوشی پیکسل ۵ شد، نیز دیده شد. در آن زمان از اسم رمز Whitefin استفاده شد که White اشاره به Whitechapel و fin اشاره به Redfin (اسم رمز گوگل پیکسل ۵) داشت.


جدای از گوشی‌های سری گوگل پیکسل ۷، گوشی هوشمند تاشوی گوگل پیکسل (Google Pixel Foldable) در دست ساخت قرار دارد و احتمال دارد، در تابستان ۱۴۰۱ تولید شود و در پاییز همان سال همراه با سری Google Pixel 7 عرضه شود.

منبع: فرارو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس