مشکل ذخایر کالاهای استراتژیک در همین مدت کوتاه دولت سیزدهم حل شده است

عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: در دولت سیزدهم و در همین مدت کوتاه مشکل ذخایر کالاهای استراتژیک مثل گندم حل و سیلوها همگی پر شده است.

به گزارش مشرق، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در اواخر دولت قبل، ذخیره گندم و دیگر کالاهای اساسی ما رو به اتمام بود و اصلا اقدام جدی از سوی آن دولت در این باره صورت نمی‌گرفت اما در دولت سیزدهم و در همین مدت کوتاه مشکل ذخایر کالاهای استراتژیک ما مثل گندم و ... حل شده و سیلوها همگی پر شده است.  

وی افزود: در دولت قبل ۶.۵ میلیون تن کالای اساسی و ... به دلیل عدم هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و کشاورزی دپو شده بود که این کالاها در همین ابتدای کار دولت آقای رئیسی ترخیص شد به طوری که ما برای انتقال این ۶.۵ تن کالا به کشور با کمبود تریلی مواجه شده بودیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر این، بحث تزریق واکسن و واردات آن به کشور در همین مدت کوتاه از سوی دولت یک اقدام انقلابی بود که عده‌ای به دلیل شرایط راحتی که دارند این اقدامات مهم دولتی را نمی‌بینند.  

وی با اشاره به مخالفت مجلس با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: اگرچه ما در مجلس عملکرد دولت سیزدهم را قبول داریم اما علت مخالفت مجلس با ارز ۴۲۰۰ تومانی نگرانی در مورد مشکلات موجود در زنجیره توزیع کالا بود.

یوسفی افزود: باید بستر لازم برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی فراهم و مشکلات در حوزه زنجیره توزیع کالا رفع شود تا بتوانیم ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ما هم می‌دانیم رانت‌هایی در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی وجود دارد و با آن به شدت مخالفیم اما همانطور که گفتم وجود مشکل در زنجیره توزیع کالا ما را بر آن داشت تا با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالفت کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس