کد خبر 1339912
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به فلسطین اشغالی می رود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای رایزنی درباره مسائل مختلف از جمله مذاکرات رفع تحریم ها در وین به فلسطین اشغالی می رود.

به گزارش مشرق، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار است طی روزهای آینده برای گفت وگو درباره مسائل اوکراین و همچنین مذاکرات رفع تحریم ها در وین به فلسطین اشغالی سفر کند. 

روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داده پلوسی ریاست هیئتی از کنگره را به عهده خواهد داشت که قرار است چهارشنبه از کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) بازدید به عمل بیاورند. از سفر قبلی پلوسی به بیت المقدس بیش از دو سال می گذرد و هاآرتص نوشته مذاکرات وین از جمله مسائلی است که قطعاً در دستور کار قرار خواهد داشت. 

قانونگذاران ارشد کمیته های روابط خارجه، اعتبارات و اطلاعات در این سفر نانسی پلوسی را همراهی خواهند کرد. این سفر در حالی انجام می شود که تحرکات ضد ایرانی نماینده های کنگره در حین انجام مذاکرات رفع تحریم ها در وین افزایش یافته است. 

هاآرتص نوشته برخی از قانونگذران ارشد حزب دموکرات از جمله رابرت منندز علنا با رویکرد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران مخالفت کرده اند. گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری خواه هم تهدید کرده اند چنانچه به قدرت برسند توافق هسته ای احتمالی با ایران را مجددا باطل خواهند کرد. 

سفر پلوسی چند روز بعد از گفت و گوی تلفنی نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره ایران انجام می شود. بعد از آن گفت وگوی تلفنی، «اوال هولاتا»، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به واشنگتن سفر کرد و دیداری با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید داشت.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس