رئیس پلیس لندن به دلیل رسوایی های پیاپی مجبور به استعفا شد

رئیس پلیس لندن به دلیل بحران اعتماد ایجاد شده در مجموعه اش در پی گزارشی که به رفتارهای نژادپرستانه و تبعیض آمیز در اسکاتلندیارد اشاره می‌کند، مجبور به کناره گیری شد.

به گزارش مشرق، لیست رسوایی های به بار آمده منتسب به پلیس لندن بسیار طولانی شده است.

با این همه خانم "کرسیدا دیک"، رئیس پلیس لندن روز گذشته در مصاحبه ای رادیویی اعلام کرد که به هیچ عنوان تصمیم به کناره گیری ندارد. اما شب گذشته بعد از اینکه صادق خان، شهردار لندن اعلام کرد که دیگر به وی اعتماد ندارد گفت که چاره ای جز کناره گیری دارد.

بیشتر بخوانید:

فرمان نخست وزیر انگلیس برای افزایش تعامل با طالبان

رئیس پلیس لندن شب گذشته اعلام کرد: شهردار برای من چاره ای جز استعفا نگذاشته است و من این کار را با کمال تاسف انجام می‌دهم.

شهردار لندن در بیانیه ای اعلام کرد که از "دیک" درخواست کرده که طرحی را برای مبارزه با مسائل پلیس در لندن از جمله نژادپرستی، تبعیض جنسی، قلدری، تبعیض و زن ستیزی ارائه دهد تا دوباره اعتماد مردم را جلب کند. وی در عین حال پاسخ رئیس پلیس لندن به این درخواست را کافی ندانست.

به گزارش روزنامه "تاگس شاو" آلمان، استعفای رئیس پلیس ۶۱ ساله لندن، به دنبال انتشار یک گزارش توهین‌آمیز نیروی پلیس بریتانیا (IOPC)، در تاریخ اول فوریه مربوط می‌شود که رد و بدل شدن هزاران پیام در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کرده است؛ پیام‌هایی که بسیاری از آنها به رفتارهای جنسی، تبعیض‌آمیز یا خشونت اشاره دارند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از پیام‌های رد و بدل شده به ویژه اشاراتی مستقیم به تجاوز جنسی، اصطلاحات یا ارجاعات همجنسگراهراسی یا نژادپرستانه دارند.

این تحقیقات ابتدا در سال ۲۰۱۸ علیه یک افسر پلیس مظنون به داشتن رابطه جنسی با یک فرد مست در یک ایستگاه پلیس آغاز شد و سپس گسترش یافت.

کرسیدا دیک اوایل اسفند ۱۳۹۵ به عنوان اولین رئیس پلیس زن لندن معرفی و جایگزین "برنارد هوگان-هو" شد.

پلیس لندن همچنین به دلیل کندی فرایند تحقیق درباره افشاگری های اخیر درباره برگزاری مراسم های ضد قواعد قرنطینه در داونینگ استریت موسوم به پارتی گیت که بقای سیاسی بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا را تهدید می‌کند هم مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

حالا این نگرانی وجود دارد که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که به دلیل رسوایی های اخیر تحت فشار شدیدی قرار دارد و تحقیقات درباره این رسوایی ها باید توسط پلیس لندن پیش گرفته شود در انتخاب جانشین برای رئیس پلیس لندن دخالت کند.

منیرا ویلسون، از نمایندگان حزب لیبرال دموکرات در پارلمان انگلیس در گفتگویی با بی بی سی با صراحت اعلام کرد که وزیر کشور انگلیس نباید تحت هیچ شرایطی به جانسون اجازه دهد بر جانشینی "دیک" تاثیر بگذارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس