پدافند هوایی نخستین خط مقدم در مقابل تهدیدات دشمن است

فرمانده پدافند جنوب غرب کشور گفت: امروز پدافند هوایی به مرحله‌ای از توان رزم رسیده است که هیچ‌گونه نیازی به کشورهای دیگر نداریم.

به گزارش مشرق، امیر سرتیپ دوم علی ملک اظهار داشت: انقلاب اسلامی از بدو پیروزی تاکنون به دلیل تنش‌های سیاسی با اسکتبار جهانی، خصومت این دشمنان قسم خورده را در  ابعاد سیاسی، اقتصادی فرهنگی و به ویژه نظامی تجربه کرده است و این خصومت‌ها در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها به کار گرفته شده است.

فرمانده پدافند جنوب غرب کشور با اشاره به تهدیدات نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، عنوان داشت: تهدیدات هوایی علیه کشور، مهم‌ترین تهدید از ابتدای انقلاب تاکنون است که به عنوان راهبرد نبرد دشمنان است.

ملک با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین مانع و خط مقدم در برابر تهدیدات دشمن شناخته می‌شود،  بیان داشت: دشمن جرعت حمله هوایی به ما را ندارد.

وی در رابطه با نقش پدافند هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: کارکنان پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از جمله کسانی بودند که به نهضت انقلاب به رهبری امام راحل پیوستند و ارتش جمهوری اسلامی نیز از نخستین یاران انقلاب هم در پیروزی، تثبیت و رشد انقلاب نقش مهمی را ایفا کردند.

فرمانده پدافند جنوب غرب کشور تصریح کرد: کارکنان پدافند هوایی ارتش در روز ۱۲ بهمن همزمان با تظاهرات مردمی علیه رژیم پهلوی با حضور در سایت های پدافندی در سراسر کشور، امینت پرواز امام خمینی که پس ۱۵ سال در تبعید بودند را برقرار کردند.

اولین خوش آمد گویی به امام خمینی(ره) توسط یکی از کارکنان پدافند هوایی ارتش در سایت راداری تبریز به اتفاق می‌افتد، طی مکالمه راداری با خلبان فرانسوی، سلام مردم ایران به امام خمینی ابلاغ شده است و این یک نوع اقدامی بود که کارکنان نیروی پدافندهایی مانند سایر بدنه ارتش جمهوری اسلامی ایران به انقلابیون پیوسته بودند.

سرتیپ دوم ملک اظهار کرد: پدافند هوایی در بحث تامین امنیت هوایی، دفاع از آسمان کشور،   امنیت حوزه های اقتصادی و تولید نقش مهمی دارد.

مهم ترین ماموریت پدافند هوایی ارتش، دفاع از حریم آسمان کشور است

وی افزود: ماموریت پدافند، دفاع از آسمان، صیانت هوایی و جلوگیری از نفوذ دشمن در حریم آسمان کشور و همچنین دفاع از مراکز حیاتی است، در کنار ماموریت اصلی پدافند، مشارکت نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی در طرح های مردم یاری است.

ارتش در تمامی عرصه ها کنار مردم بوده و خواهد بود

امیر سرتیپ دوم ملک گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور همواره در کنار مردم بوده و خواهد بود، در خصوص بحران های طبیعی، نظیر سیل ۱۳۹۸ خوزستان، این منطقه با استفاده از تمامی ظرفیت و امکانات تمامی پایگاه های تابعه پدافندی در خوزستان به سیل زدگان و هچنین در خصوص مبارزه با ویروس کرونا نیز با ارائه خدمات بهداشتی به مردم ساکن مجاورت با پایگاه ها نقش مهمی داشته است.

فرمانده پدافند جنوب غرب کشور ادامه داد: ارتش و نیروهای جهادی پدافند هوایی در تنش های آبی اخیر با اهتمام ورود کرده و با استفاده از تمامی ظرفیت ها خدمات ارزنده ای نظیر تامین آب شرب مردم تا آخرین لحظات کنار مردم محروم بود.

وی تصریح کرد: ما در منطقه در حوزه پدافند هوایی حرف اول را می‌زنیم و در دنیا هم حرف برای گفتن داریم؛ پدافند هوایی در کشور جزو اولویت‌های اول نیروهای مسلح است.

امیر سرتیپ دوم ملک گفت: امروز پدافند هوایی به مرحله‌ای از توان رزم رسیده است که هیچ‌گونه نیازی به کشورهای دیگر نداریم؛ ما هیچ‌گونه گلوگاهی برای ساخت تجهیزات پدافندی در کشور نداریم.

وی در پایان گفت: روز به روز رو به توسعه هستیم؛ با سرعت به جلو می‌رویم و تمامی تجهیزات ما صد در صد بومی است؛  امروز ما مسئله‌ای به نام ندیدن نداریم و هر پرنده‌ای با هر نوع کاربردی را کشف می‌کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس