برخی از تروریست‌های عامل حمله به فرودگاه «بغداد» را شناسایی کردیم

نخست وزیر عراق امروز سه شنبه در سخنانی از شناسایی برخی از تروریست های عامل حمله راکتی به فرودگاه بغداد خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از روسیا الیوم، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز سه شنبه در سخنانی تصریح کرد: هفته گذشته شاهد یک حادثه تأسف بار بودیم. یک گروه بی قانون در اقدامی تروریستی، فرودگاه بین المللی بغداد را هدف قرار داد.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر عراق افزود: این گروه‌ها بر اساس منطق تروریستی رفتار می‌کنند. آنها از ابزارهای گروه‌های تروریستی استفاده می‌کنند. تمامی جریان سیاسی با تمامی گرایشاتی که دارند باید در قبال گروه‌های مذکور وحدت کلمه داشته باشند.

الکاظمی با بیان اینکه تروریسم در عراق هیچ جایی ندارد، یادآور شد: نیروهای امنیتی عراق در جریان تحقیقات خود سرنخ‌های مربوط به حمله راکتی به فرودگاه بغداد را دنبال کردند تا اینکه به برخی عناصر تروریستی رسیدند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر، تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. من به ملت عراق اطمینان می‌دهم که تمامی عاملان حمله مذکور شناسایی و بازداشت خواهند شد. هیچیک از مجرمان نمی‌تواند از چنگ قانون بگریزد.

منابع رسانه‌ای جمعه هفته گذشته از حمله راکتی به فرودگاه «بغداد» خبر دادند. گفته شد که این فرودگاه با ۶ راکت هدف حمله قرار گرفته است. در همین راستا، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای جزئیات حمله راکتی به فرودگاه بین المللی بغداد را منتشر کرد. در بیانیه رسمی این واحد عنوان شد که ۶ راکت کاتیوشا به سمت فرودگاه بین المللی بغداد شلیک شد که به مکان انتظار هواپیماهای مسافربری خطوط هوایی العراقیه اصابت کرد و به ۲ هواپیمای مسافربری آسیب زد.

حمله مذکور واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت. در همین راستا، «ابو علی العسکری» مسئول دفتر امنیتی کتائب حزب الله عراق تصریح کرد: «سیاست فریبکاری و هدف قرار دادن فرودگاه بغداد نتیجه‌ای نخواهد داشت. مقامات دستگاه امنیتی عراق و حشد شعبی باید مجریان این اقدام و عواملی که در ورای این حادثه قرار دارند را مورد پیگرد قرار دهند. اقدامات این چنینی علیه دستگاه امنیتی از سوی برخی خائنان و مقامات بالادستی در ساختار مدیریتی کشور حمایت می‌شوند».

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس