کد خبر 1333491
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
رزمایش هسته‌ای آمریکا در بحبوحه تنش با روسیه - کراپ‌شده

فرماندهی راهبردی آمریکا رزمایشی را با هدف آزمایش آمادگی شرکت در جنگ هسته‌ای طراحی کرده است.

به گزارش مشرق، فرماندهی راهبردی آمریکا، که کنترل زرادخانه هسته‌ای آمریکا و هر چیری که مربوط به استفاده از آن بوده را در اختیار دارد، رزمایشی را با هدف آزمایش آمادگی شرکت در جنگ هسته‌ای طراحی کرده است.

در حالی که این رزمایش‌های جنگی از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده و موضوعی معمول به شمار می‌آید اما زمان بندی برگزاری این رزمایش نمی‌تواند بهترین باشد.

آمریکا طی ماه‌های اخیر به طور مستمر روسیه را متهم کرده که به دنبال حمله به اوکراین بوده و مسکو را به اقدامات تلافی جویانه تهدید کرده است. آخرین رزمایش آمریکا برای آمادگی استفاده از تسلیحات هسته‌ای، آوریل سال گذشته میلادی برگزار شد و طی آن از تسلیحات هسته‌ای آمریکا به عنوان یک بازدارنده در تقابل فرضی با روسیه استفاده شده است.

البته رزمایش سال جاری آمریکا با هدف پاسخ احتمالی به درگیری هسته‌ای با چین طراحی شده است. این رزمایش شامل هیچگونه استفاده از سلاح هسته‌ای یا حتی پرتاب یا بمباران نبوده بلکه فرماندهی راهبردی آمریکا به بررسی فرماندهی هسته‌ای و حلقه‌های کنترل می‌پردازد.

مقام‌های دولت غربگرای اوکراین، آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از متحدان غرب طی هفته‌های اخیر بارها مدعی «تدارک روسیه برای حمله به اوکراین» شده و همزمان ضمن درباره تبعات تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی آنها علیه مسکو هشدار داده‌اند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین به انتشار گزارش‌ها در رسانه‌های غربی و ادعاهای درباره تدارک روسیه برای حمله به اوکراین واکنش نشان داد و آنها را «توخالی» و «تشدید بی اساس تنش‌ها» خواند. به گفته او، روسیه تهدیدی برای هیچ کسی (و کشوری) نیست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس