کد خبر 1333412
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
سجادی: پولادگر به انتخابات برنمی گردد/ منتظر پاسخ نهاد هستیم

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سرنوشت انتخابات تکواندو گفت: برای تعیین تکلیف این انتخابات منتظر پاسخ نهاد ریاست جمهوری هستیم.

به گزارش مشرق، حمید سجادی عصر امروز یکشنبه در واکنش به اتفاقی که برای انتخابات فدراسیون تکواندو رخ داده است و این که سرنوشت این انتخابات چه خواهد شد گفت: موضوع انتخابات تکواندو برای ما مهم است. هر فدراسیونی که انتخاباتش برگزار می‌شود، رئیس را به اتاق خود دعوت و حکم او را تقدیم می‌کنم تا فدراسیون معطل نماند. الان هم فدراسیون تکواندو در حال فعالیت است. همین حالا هم «محمد پولادگر» معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش حواسش به فدراسیون تکواندو هست.

وی ادامه داد: نمی‌گوییم این وضعیت خوب است اما منظورم این است که این فدراسیون تعطیل نیست. ۵۷ نفر عضو مجمع بودند و ۵۶ نفر رای دادند. در اساس‌نامه نوشته شده که نصف به علاوه یک اعضای حاضر در مجمع حد نصاب رای دادن برای ریاست هستند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: جایی دیگر نوشته شده که نصف به علاوه یک اعضای رای دهنده در مجمع که این تعداد ۵۶ رای بوده که نصف به علاوه یک آن می‌شود (۲۹ رای) رایی که «هادی ساعی» دوست خوب من آورده است.

سجادی در ادمه خاطرنشان کرد: فردای آن روز تعداد ۱۶ یا ۱۷ نفر امضا جمع کرده بودند که این رای‌گیری شائبه دارد . سوالشان هم این بود که کدام روش را باید در نظر بگیریم؟ تعداد کل اعضا یا تعداد رای دهندگان؟ از طرفی این موضوع صورت‌جلسه داشته و مجمع تمام شده و خبر برنده شدن آقای ساعی نیز در رسانه ها منتشر شده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه اشاره به نامه اعتراضی تعدادی از اعضای مجمع گفت: من شنیده ام می‌گویند حتی به دیوان عدالت اداری نیز این شکایت رفته است. می‌گویند اساس‌نامه رعایت نشده است. با این حال این موضوع در حال بررسی حقوقی است و آخرین اقدام ما این بوده که این موضوع را با معاونت حقوقی ریاست جمهوری مطرح کردیم تا بررسی شود. منتظر پاسخ هستیم.

حمید سجادی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت باطل شدن انتخابات محمد پولادگر که الان معاون وزارت ورزش است به انتخابات بازخواهد گشت؟ گفت: نه، آقای پولادگر الان معاون ماست و نقشی در این شکایت نداشته است. او معاون وزارت ورزش است و اگر خدایی نکرده این انتخابات ابطال شود، پولادگر کمک ماست. ما آبروی خود را دوست داریم. هر چه بپرسید من شفاف آن را می‌گویم. لطافت و پاکی ورزش همین سادگی آن است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس