فرآیند صادرات نفت‌ از منطقه لاوان ادامه دارد

گوی شناور (SBM) منطقه لاوان با حضور مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و راهبری مستقیم عملیات نجات گوی شناور و انجام عملیاتی پیچیده و متهورانه شبانه‌روزی به حال عادی برگشت.

به گزارش مشرق به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، نشست‌های کارگروه بحران در منطقه با حضور علیرضا مهدی‌زاده، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران برگزار و طرح پیشنهادی واحد تعمیرات برای بازگردانی این گوی شناور قبول واقع شد.

بیشتر بخوانید:

چرا تأمین گاز سال آینده مشکل می‌شود؟

این گوی شناور که در ۵ کیلومتری ساحل جزیره لاوان قرار دارد، در چند روز گذشته به‌دلیل وزش باد شدید و وقوع طوفان دچار آسیب‌دیدگی شده بود و همین موضوع سبب نیمه‌واژگون شدن این پایانه و اختلال در فرآیند صادرات نفت‌خام از منطقه عملیاتی لاوان شده بود.

به همین منظور گروه تعمیرات زیر آب منطقه لاوان به محل اعزام و با عملیاتی متهورانه طبق برنامه به مدت دو روز (ششم و هفتم بهمن‌ماه) شبانه‌روزی موفق شدند گوی شناور SBM را به حال عادی برگردانند.

با توجه به اینکه صادرات نفت‌خام سکوهای سلمان، بلال، رشادت و رسالت از طریق  گوی شناور لاوان انجام می‌شود، اهمیت تعمیر و بازگردانی این پایانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیش از پیش نمایان می‌شود.

در نجات و بازیابی گوی شناور منطقه لاوان، کارکنان واحدهای عملیاتی لاوان شامل تعمیرات، بهره‌برداری، تعمیرات زیر آب و مدیریت و راهبری مدیرعامل شرکت و رئیس منطقه نقش موثری داشتند.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و هیئت‌مدیره این شرکت ضمن بازدید از این عملیات، از نزدیک در جریان روند تعمیرات و بازگردانی این پایانه شناور قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس