تهیه پیش‌نویس بخش مهمی از سند حاصل‌شده در وین ادامه دارد

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی اعلام کرد: ایران، تروئیکای اروپا، روسیه و چین امروز به تهیه پیش‌نویس از بخش مهمی از سند حاصل‌ شده از مذاکرات وین ادامه دادند.

به گزارش مشرق، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی امروز دوشنبه در پیامی توییتری از ادامه تهیه پیش‌نویس توافق در مذاکرات برچیدن تحریم ها در شهر وین خبر داد.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در این خصوص گفت: ایران، تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس)، روسیه و چین امروز به تهیه پیش‌نویس از بخش مهمی از سند حاصل شده از مذاکرات وین ادامه دادند.

«میخائیل اولیانوف» در این باره اضافه کرد: این یک کار کم و بیش موفق بود، اگرچه برخی از مسائل قابل توجه هنوز در بخش مربوط به تهیه یک سند نهایی باقیمانده است.

تهیه پیش‌نویس بخش مهمی از سند حاصل‌شده در وین ادامه دارد

وی ساعاتی پیش به پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل از محل پولهای بلوکه شده در کره جنوبی واکنش نشان داد و در پیامی توئیتری نوشته بود: این اقدام (بلوکه کردن پول های ایران) غیرقانونی و ناقض قوانین بین الملل است. دارایی های ایران در نتیجه تهدید به اعمال تحریم علیه کره جنوبی، در بانک های این کشور مسدود شده است. این ظالمانه و عملاً مصداق راهزنی است.

اولیانوف: بلوکه کردن دارایی ایران در کره جنوبی غیرقانونی است

روسیه و چین بارها از اقدام آمریکا مبنی بر توسل به تحریم های ثانویه برای اخلال در روند تعاملات تجاری با کشورهایی که خارج از حلقه مریدان واشنگتن هستند، انتقاد کرده اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
    2 0
    بارها تجربه کرده‌ایم که آمریکا شیطان بزرگ است و وعده‌هایش جز دروغ و فریب‌کاری نیست. اخیراً هم دیدیم که آمریکایی‌های عهد شکن، در برجام بسیار وقیحانه عمل کردند. کشورهای اروپایی همراه با آمریکا هم، از لحاظ عهدشکنی و بداخلاقی کمتر از آمریکا نیستند؛ اما در مقام زبان‌بازی و حرف‌زدن همیشه طلب کارند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. تجربه‌ی برجام در دولت قبل به ما نشان داد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد، لذا ما به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم که به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. البته از آنجا که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ می دانیم که وجود تحریم‌ها گرچه ظاهراً مشکلاتی جزئی را برای ما ایجاد می‌نماید، اما سبب می‌شود که ما به اقتصاد مقاومتی اهمیت بیشتری بدهیم و در نتیجه با قوی شدن در حوزه‌ی اقتصاد بتوانیم تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر سازیم؛ در حالی که اگر تحریم‌ها به فرض محال برداشته هم بشود، باز هم بالاخره باعث رخوت و شرطی شدن اقتصاد نفتی کشور شده و ما را به دشمنان وابسته نگه می‌دارد. لذا اطمینان داریم که سازش و وابستگی هیچگاه مشکلات ما را به‌طور اساسی حل نخواهد کرد؛ و با این وصف هیچ علاقه و عجله‌ای هم برای یک توافق جدید، حتی اگر مثلاً خوب هم باشد، نداریم. اما چنانچه بنا باشد توافقی حاصل شود، باید نه یک توافق خوب، بلکه یک توافق عالی و در حد شأن ملت مقاوم، صبور و سلطه‌ناپذیر ایران باشد. در این توافق باید بر اساس سیاست قطعی، تمام تحریم‌ها لغو شود؛ زیرا معتقدیم تمام تحریم‌ها به هر بهانه و با هر برچسبی که وضع شده است ناعادلانه، ظالمانه، مؤثر و غیرقانونی است. نمی‌توان تحریم‌ها را تقسیم بندی به حوزه‌های مختلفی مثل هسته‌ای و غیر هسته‌ای نمود؛ یا آن‌ها را به تحریم‌های قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام تقسیم نمود. سیاست قطعی اعلام شده از طرف رهبر معظم انقلاب در تمام ابعاد ذکر شده که ظرافت‌های بسیار دقیقی دارد و خط قرمز ماست، باید کلمه‌به‌کلمه و موبه‌مو به‌طور شجاعانه اجرا گردد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس