چین "دروغ‌های بی‌اساس" آمریکا و ژاپن را محکوم کرد

سخنگو وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) گفت که پکن به دلیل اینکه روسای جمهور آمریکا و ژاپن در یک نشست مجازی، حمله‌ای "بی‌اساسی" به چین کرده‌اند، "شکایت شدیداللحنی" را صادر کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام رسمی دولت آمریکا درخصوص این نشست مجازی عنوان داشت که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن "بحث بسیار عمیقی" درخصوص چین داشتند و نگرانی‌های خود را درباره اقدامات "غارتگرانه" چین در تجارت و سایر حوزه‌ها به اشتراک گذاشتند و همچنین این مقام رسمی افزود که کیشیدا به خصوص نگران مسئله هسته‌ای چین بود.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد: آن‌ها باری دیگر به طور "بی‌اساس" علیه چین دروغ بافته‌اند و از قصد در امور داخلی چین مداخله کردند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: آمریکا و ژاپن به ذهنیت‌های جنگ سرد پایبند هستند و تضاد ایدئولوژیکی را تحریک می‌کنند.

این نشست مجازی که نخستین نشست مهم و رسمی جو بایدن و فومیو کیشیدا از زمان انتصاب کیشیدا در این پست در اکتبر ۲۰۲۱ محسوب می‌شود، به دنبال مذاکرات "دو بعلاوه دو" در ماه جاری میلادی برگزار شد؛ مذاکراتی که در جریان آن وزرای دفاع و امور خارجه این دو کشور نگرانی‌های جدی خود را درباره قدرت در حال رشد چین مطرح کردند و متعهد شدند در صورتی که لازم شود به فعالیت‌های "بی‌ثبات‌کننده" در منطقه هند-اقیانوس آرام پاسخ دهند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس