یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد خاک سوریه شد

منابع محلی سوریه از ورود یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به خاک سوریه برای تقویت بیشتر پایگاه های نظامی این کشور و پشتیانی از نیروهای قسد در درگیری های حسکه خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نظامیان اشغالگر آمریکایی در راستای تقویت بیشتر پایگاه‌های خود در سوریه، یک کاروان نظامی شامل چندین تانک و تجهیزات نظامی و سلاح را به حومه استان حسکه وارد کردند.

منابع محلی به خبرنگار سانا اطلاع دادند کاروان نظامی آمریکایی متشکل از ۶۶ کامیون از جمله ۳۵ کانتینر حامل تجهیزات نظامی و سلاح، ۲۵ کامیون حامل تانک و ۶ خودرو زرهی از خاک عراق و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید وارد خاک سوریه شده است.

این منابع افزودند: در بین تجهیزات نظامی تانک‌های مدرنی وجود داشت که نیروهای آمریکایی از آن برای پشتیبانی از نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت خود با هدف تسلط دوباره بر زندان «الصناعه» در شهر حس که که شاهد انفجارها و فرار دسته جمعی زندانیان داعش از آن بوده است، استفاده خواهند کرد.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد: جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی مواضعی را در اطراف زندان «الصناعه» و مقبره «غویران» در شهر «حسکه» سوریه هدف قرار دادند. نیروهای قسد نیز که تا کنون از ورود به زندان الصناعه ناکام مانده‌اند، با بلندگو از عناصر داعش که در زندان سنگر گرفته‌اند، می‌خواهند سلاح‌های خود را تحویل و تسلیم شوند.

این تحولات در حالی است که جنگنده‌های آمریکایی روز جمعه ساختمان مجتمع فنی شهر «حسکه» را به بهانه پناه بردن زندانیان فراری زندان الصناعه به آن، بمباران و کاملاً تخریب کردند. گزارش‌ها حاکی است جنگنده‌های آمریکایی همچنین قصد داشتند دانشکده اقتصاد را به بهانه تعقیب و پیگرد فراریان زندان «الصناعه» که تحت سیطره شبه نظامیان قسد قرار دارد، بمباران و تخریب کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس