کاهش قیمت ارزی واردات دارو در دستور کار وزارت بهداشت است

وزارت بهداشت در پاسخ به اظهارات نماینده تبریز تاکید کرد که کاهش قیمت ارزی واردات دارو در دستور کار این وزارتخانه بوده و نتایج خوبی هم حاصل شده است.

به گزارش مشرق، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به اظهارات حجت الاسلام میرتاج الدینی نماینده تبریز در مجلس با عنوان «رانت هفت هزار میلیارد تومانی واردات دارو به کشور در نتیجه ارز ۴۲۰۰ تومانی» توضیحاتی را ارائه کرد.

متن کامل این توضیحات به شرح ذیل است:

صدور مجوز واردات دارو و ارز تخصیص یافته در سال های اخیر با بررسی مبسوط و دقیق کارشناسی، نیاز سنجی دقیق میزان واردات با لحاظ کردن توان تولید صورت پذیرفته و در این راستا محدودیت واردات برای فرآورده های دارویی دارای مشابه تولید داخل اعمال گردیده است.

همچنین ارز ترجیحی صرفا به داروهای فاقد مشابه تولید داخل اختصاص یافته و با حذف ارز ترجیحی داروهای وارداتی که تولید داخل آنها قادر به پوشش کامل نیاز بازار است از واردات خارج از ضابطه، ممانعت به عمل آمده است.

لازم به تاکید است تخصیص ارز ترجیحی با اولویت تامین مواد اولیه فاقد تولید کننده داخلی و حمایت از تولید کارخانجات تولید کننده دارو صورت پذیرفته است. از طرفی کاهش قیمت ارزی واردات داروی ساخته شده و مواد اولیه همواره در دستور کار اداره کل دارو قرار داشته و در این زمینه نیز نتایج خوبی حاصل شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس