کرونا در جهان/ فوت ۹ هزار و ۷۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از ۳ میلیون و ۵۷۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۹ هزار و ۷۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۴۹ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۶۴۱ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۲۷۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۷۸ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۹۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۰۰ هزار و ۷۰۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۱ میلیون و ۷۲۸ هزار و ۵۵۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۸۸ هزار و ۶۲۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۳۳ هزار و ۵۳۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۹ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۲۶۴ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۹ هزار و ۴۲۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۰۲ هزار و ۴۶۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۳ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۲۰۷ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۲۲ هزار و ۹۷۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۱۶ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۸۱۸، ۱۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۴۸۸، ۱۱ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۸۶، ۱۰ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۶۲۶ و ۹ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۱۹۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۸ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۴۵۸ مبتلا و آلمان نیز با ۸ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۸۶۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۴ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۲۰۰، ۳۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۵۰ و ۲۱ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۹۲۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس