عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: با توجه به اینکه اقتصاد امارات شکننده و نیز مبتنی بر امنیت و ثباتی است تا زمانی که به تجاوزگری خود ادامه دهد، هرگز از این امنیت و ثبات بهره مند نخواهد شد.

به گزارش مشرق، «حزام الاسد» تصریح کرد عملیات مبارک «طوفان یمن» کاملا با قوانین بین المللی انسانی و شرایع الهی منسجم و همسو است و به عنوان حق طبیعی مردم یمن و پاسخ مشروع به گسترش تجاوزگری دولت کوچک امارات به ملت یمن است.

وی افزود تشدید تجاوزگری امارات در میدان نبرد همزمان با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ابوظبی و نیز جذب و گسیل داشتن گروه‌های تکفیری سلفی و همچنین بمباران مستقیم یمن با صدها حمله هوایی و ادامه اشغال جزایر و بنادر یمن است، این در حالی است که امارات بارها مدعی شده بود که از عملیات نظامی خصمانه علیه یمن دست کشیده است، با این حال این دولت کوتوله تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشت از جمله هشدارهای پیاپی رهبران یمن را نادیده گرفت.

الاسد تاکید کرد: عملیات طوفان یمن یک پیام کوتاه و  اولیه به دولت کوتوله امارات داشت مبنی بر اینکه فورا عملیات نظامی خصمانه خود در یمن را پایان داده و از آزار و اذیت ملت یمن دست برداشته و به حاکمیت جمهوری یمن احترام بگذارد و سریعا به آغوش عربی برگردد و  اگر چنین کارهایی را انجام ندهد، در آینده پاسخ‌های کوبنده‌تر و سخت‌تری دریافت خواهد کرد.

 البته  امیدوارم وضعیت این دولت کوتوله به مرحله‌ای نرسد که تاسیسات حساس و اقتصادی و نظامی‌اش به باند موشک‌ها و پهپادهای یمنی تبدیل شود، به ویژه با توجه به اینکه اقتصاد آن شکننده و مبتنی بر عوامل سست و ضعیف و نیز مبتنی بر امنیت و ثباتی است که تا زمانی که به تجاوزگری خود ادامه دهد، هرگز از این  امنیت و ثبات بهره مند نخواهد شد.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله خاطر نشان کرد کشورهای متجاوز باید به خوبی این نکته را درک کنند که وضعیت یمن و توانمندی‌های نظامی آن دیگر همانند گذشته نیست و گزینه‌های فراوانی روی میز دارد.

وی افزود تلاش دولت کوتوله امارات برای کاستن از حجم عملیات طوفان یمن و تاثیرات و پیامدهای آن بر واقعیت نظامی و اقتصادی و سیاسی خود، تلاشی شکست خورده است و ممکن است نیروهای مسلح یمن را به وارد کردن شدیدترین ضربات و عملیات‌ها در صورت ادامه تجاوزگری و دخالت آشکار در یمن سوق دهد.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله تاکید کرد  ادامه سرسپردگی دولت کوتوله امارات به دستورات و دیکته های آمریکایی اسرائیلی و ادامه مشکل آفرینی و آتش افروزی در منطقه و ادامه تجاوزگری به ملت یمن، ممکن است منطقه را به گرداب هرج و مرج تمام عیار و فراگیری سوق دهد که هیچ کس از آن در امان نخواهند ماند و آمریکا طعم تلخ پیامدهای حمایت خود از امارات و سعودی را خواهد چشید و این کشورها جز ناامیدی و شکست چیزی برداشت نخواهند کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس