کد خبر 1329352
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
سیل به 242 مدرسه در جنوب کرمان خسارت وارد کرد - کراپ‌شده

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲۴۲ مدرسه در مناطق جنوبی کرمان در سیل اخیر آسیب دیده‌اند.

به گزارش مشرق، رضا رضایی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش هفت شهر جنوبی استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان منوجان برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده میانگین سرانه فضای آموزشی در مناطق جنوبی استان کرمان از میانگین کشوری و استانی پایین‌تر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان در سفر قبلی وزیر آموزش و پرورش به استان کرمان مصوب شد میانگین فضای آموزشی استان طی مدت سه سال به میانگین کشوری افزایش یابد.

وی با اشاره به تخریبی بودن و نیاز به مقاوم‌سازی برخی از مدارس مناطق جنوبی به ویژه مدارس بلوکی اظهار کرد: مقام‌سازی و استانداردسازی فضاهای آموزشی در مناطق جنوبی لازمه ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در این مناطق است.

رضایی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در یک‌هزار و ۶۱۴ مدرسه مناطق جنوبی استان کرمان گفت: متأسفانه بیش از ۷۰ درصد مدارس این مناطق فاقد حصار هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۲۴۲ مدرسه در سیل اخیر در مناطق جنوبی استان آسیب دیده‌اند، افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد مدارس این مناطق در سیل اخیر دچار خسارت شده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس