مشکل معیشتی پرسنل قوه‌قضاییه دغدغه مسئولان دستگاه قضا است

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه پرسنل قوه قضاییه خود را مدافع نظام و ولایت می دانند، گفت: مشکل معیشتی و رفاهی پرسنل قوه‌قضاییه دغدغه مسئولان است.

به گزارش مشرق، نشست تخصصی مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران با حضور یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، مدیران ستادی محاکم و کلیه مدیران دفاتر کل مجتمع‌ها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

جعفری در این نشست ضمن تشکر از همه مدیران دفاتر کل در مجتمع‌های قضایی تهران گفت: در این مدت که خدمت شما بزرگواران بودیم و هر آنچه که رقم خورده و زحمت کشیده شده، ماحصل تلاش شبانه روزی و حضور پر رنگ شما بزرگان در مجموعه بوده است که با همراهی مخلصانه، دوشادوش سرپرستان مجتمع‌های قضایی زحمت کشیدید و عملکرد شاخص و قابل دفاعی را ارائه کرده اید، به طوری که توسط رئیس قوه‌قضاییه این عملکرد مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت که از عنایت ایشان کمال سپاس را داریم.

رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در این نشست ضمن تبریک انتصاب القاصی مهر به عنوان رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: در این مدت کوتاه  از دو مجتمع باهنر و عدالت بازدید کردیم و همکاران دیدند رئیس کل دادگستری استان، شعبه به شعبه تا جایی که وقت اجازه می‌دهد، وارد می‌شوند و عملکردها، نوع بایگانی‌ها، سیاست‌های کنترل ورودی، سیستم سمپ، ابلاغ الکترونیک و ... را بررسی می‌کند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران شناسایی و بکارگیری همکاران با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های آنان را هنر مدیران دفاتر کل دانست و بیان کرد: باید با اشراف بر کار سعی کنید از همه ظرفیت‌های همکاران در راستای وظایف محوله استفاده شود و همکاری در محل کار احساس نکند که از توانمندی و تجربیات کاری او کمتر استفاده می‌شود.

جعفری ادامه داد: در بعضی از مجتمع‌ها مدیران دفتر کل ماندگاری زیاد دارند و ما این را با لحاظ وسعت تهران و کارها، فی نفسه عیب نمیدانیم، ولی انتظار داریم که این توقف طولانی مدیران دفتر کل در مجتمع‌های قضایی تبدیل به روزمرگی نشود و کار نباید عادی انگاری شود کار خود را آسیب شناسی کنید و در کارها از مدیران دفتر، همکاران قضایی، اداری و سرپرستان مشورت بگیرید و نواقص را به روز محاسبه و به روزرسانی و رفع کنید و همواره عملکردها باید سیر نزولی به خود بگیرد.

 جعفری تصریح کرد: استدعا و خواهش ما از مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران این است که با همت مضاعف و تلاش جهادی، به عنوان یک الگوی عملی در محل کار انجام وظیفه کنند و در نظر داشته باشند که چنین عملکردی در مجتمع باعث تقویت روحیه جهادی همکاران قضایی و اداری خواهد شد.

رئیس کل محاکم خطاب به مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران گفت: نظارت بر زیر مجموعه خود را جدی بگیرید و باید این را سرلوحه کار خود قرار دهید که نظارت به معنی عدم اعتماد نیست چرا که همه پرسنل و خود ما نیاز به نظارت داریم و انتظار ما این است که مدیر دفتر کل در یک مجتمع بر همه امور مجتمع و شعب اشراف کامل داشته باشند.

وی گفت: تمامی پرسنل باید به مدیر دفتر کل وصل باشند و درد خود را به او بگویند و درمان بخواهند، مشکلاتشان را مطرح کنند و مدیران نیز بالعکس با مراجعه به همکاران رفع و رجوع کنند و مشکلاتشان را حل کنند و این امر در یک فضای کاملا صمیمی و در عین حال بسیار جدی و کاری می‌تواند راهگشا باشد و نباید فاصله‌ای بین مدیران مجتمع و پرسنل و جود داشته باشد و نباید شائبه توجه به برخی و عدم توجه به برخی دیگر ایجاد شود.

جعفری کنترل ورود و خروج همکاران، نظم و انضباط بایگانی شعب، تکریم ارباب رجوع، اشراف بر پرونده‌های مهم، تردد افراد  را از مقوله‌های نظارت در مدیریت دانست که می‌طلبد هوشمندانه و با احترام در فضای اخلاقی و صمیمی با اشراف کامل صورت پذیرد.

رئیس کل محاکم با بیان اینکه پرسنل قوه قضاییه خود را مدافع نظام و ولایت می دانند، گفت: مشکل معیشتی و رفاهی پرسنل قوه‌قضاییه دغدغه مسئولان است.

در این نشست محمد ملایی معاون قضایی و اجرایی رئیس کل محاکم به ارائه نکات کاربردی و انتظارات ستاد محاکم در راستای عملکرد مثبت و مطلوب مدیران دفاتر کل در مجتمع‌های قضایی پرداختند، ایشان ضمن تشریح اهداف و برنامه‌های پیش رو از جمله برنامه عملیاتی ابلاغی استان از همه مدیران دفاتر کل خواستند با همدلی و برنامه ریزی در رسیدن به نتایج این برنامه در راستای تاکیدات سرپرستان مجتمع‌ها و مدیران محاکم و استان تلاش و کوشش کنند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت دادن به نتیجه ارزیابی از مجتمع‌ها، رفع نواقص اعلامی را خواستار شد.

در این جلسه فلاح مدیر دفتر کل محاکم و نصرالله مدیر مالی و پشتیبانی محاکم، با بیان ایرادات و نقاط قوت و ضعف در حوزه کاری خود به سوالات و درخواست‌های مدیران دفاتر کل پاسخ دادند.

 در این نشست تخصصی، همه مدیران دفاتر کل مجتمع‌های قضایی تهران با بیان دیدگاه ها، نظرات و اهم اقدامات و فعالیت‌های اجرایی صورت گرفته به تبین مشکلات و نیازهای حوزه تحت مدیریت خود پرداختند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس