رزمایش بزرگ ارتش روسیه در کریمه با مشارکت 3 هزار نیروی هوابرد

رزمایش نیروهای روسیه در تاجیکستان با شرکت بیش از یکهزار نیروی نظامی روس در مناطق کوهستانی تاجیکستان آغاز شد.

به گزارش مشرق، دفتر مطبوعاتی حوزه نظامی مرکزی روسیه روز سه شنبه اعلام کرد: در این رزمایش تاکتیکی بیش از یکهزار نفر از نیروهای پایگاه ۲۰۱ روسیه در تاجیکستان شرکت دارند.رزمایش در میدان های نظامی متعلق به پایگاه ۲۰۱ روسیه در مناطق سمبولی و لیور برگزار می شود و در جریان آن نیروهای شرکت کننده، اقدامات دفاعی، تهاجمی با استفاده از اطلاعات تجسسی و با پشتیبانی تسلیحات سنگین ازجمله توپخانه و هواپیما را تمرین می کنند.

واحدهای پایگاه ۲۰۱ روسیه همچنین از تسلیحات سبک و سنگین ازجمله سلاح های ضدتانک و خمپاره انداز تیراندازی خواهند کرد و تانک ها و توپ های متحرک و نفربرهای زرهی نیز به سوی اهداف تعیین شده شلیک می کنند.

روسیه پایگاه‌های نظامی در تاجیکستان و قرقیزستان دارد و وعده داده که از متحدان مسکو در آسیای میانه دربرابر هرگونه تهدید امنیتی از افغانستان دفاع خواهد کرد و در ماههای اخیر چند رزمایش در این منطقه برگزار کرده است.  

روسیه در ماه اوت سال ۲۰۲۱ میلادی یک رزمایش مشترک را با نیروهای تاجیک و ازبک در نزدیکی مرز با افغانستان به پایان رسانده بود و پیش از آن نیز مانورهای کوچکتر روسیه – ازبک در امتداد مرز ازبکستان با افغانستان برگزار شده بود.

روسیه در ماههای اخیر با شرکای خود در سازمان پیمان امنیت جمعی چند رزمایش در تاجیکستان برای آمادگی نیروها برای مقابله با تهاجم احتمالی تروریست ها از اففانستان به این کشور آسیای مرکزی برگزار کرد که آخرین آن رزمایش با عنوان "تعامل ۲۰۲۱ " بود که اوایل آبان ماه در تاجیکستان به پایان رسید.  

در جریان رزمایش تعامل ۲۰۲۱، نیروهای واکنش سریع سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه سازماندهی و اجرای عملیات مشترک برای مهار درگیری مسلحانه مرزی در منطقه آسیای مرکزی را اجرا کردند.

شبکه تلویزیونی روسی «لایف» درباره این رزمایش به نقل از یوگنی اوخریمنکو رئیس ستاد پایگاه ۲۰۱ روسیه در تاجیکستان اعلام کرده بود که  در این رزمایش بیش از ۵ هزار سرباز که بیش از نیمی از آن‌ها روس بودند، شرکت کردند و نیروهای شرکت کننده، عملیات مناقشات محلی مرزی در منطقه آسیای میانه را تمرین کردند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس