دادگاه نوری

دادگاه اروپایی اسناد خود را بر پایه خاطرات باند تروریستی مهدی هاشمی بناکرده است. در دادگاه استکهلم تروریست‌ها یکدیگر را به‌خوبی پیداکرده‌اند!

سرویس سیاست مشرق- روز گذشته مرکز رسانه قوه قضائیه در بیانیه‌ای قابل‌توجه به بررسی وضعیت یک زندانی ایرانی در سوئد پرداخته است. در این بیانیه آمده است که دولت سوئد مشغول محاکمه شهروندی ایرانی با نام حمید نوری بر اساس ادعاهای یکی از جنایت‌کارترین گروه‌های تروریستی تاریخ معاصر ایران است.

حمید نوری تا به امروز در ۵۷ جلسه از دادگاه قرون‌وسطایی اروپایی‌ها شرکت کرده است؛ اما در تمامی این جلسات حتی یک برگ سند علیه او به مقامات دادگاه ارائه نشده و شاکی و شاکیان ماجرا با داستان‌سرایی برخی ادعاهای خیالی را به ایشان نسبت داده‌اند.

حمید نوری آبان ماه سال ۹۸، زمانی که برای حل‌وفصل اختلاف خانوادگی به سوئد سفر کرده بود، هنگام ورود به فرودگاه استکهلم ربوده و به زندان انفرادی برده شد. شواهد نشان می‌دهد که نقشه بازداشت این شهروند ایرانی با یک توطئه خانوادگی پیش رفته و دخترخوانده نوری در همدستی با یکی از اعضای سابق سازمان منافقین او را به سوئد کشانده و با پرونده‌سازی در دادستانی استکهلم حکم بازداشت برای او گرفته‌اند. حمید نوری در ۲۶ ماه گذشته را در سلول انفرادی به سر برده در طول دوران بازداشت در کشور سوئد بارها توسط مأموران امنیتی این کشور به‌اصطلاح متمدن اروپایی مورد ضرب‌وجرح قرار گرفته است و در طول دادگاه نه‌ تنها از داشتن وکیل معتمد و ارتباط با خانواده محروم بوده بلکه حتی به ایشان اجازه نداده‌اند از عینک مطالعه نیز استفاده کند.

پشت پرده محاکمه کارمند سابق قوه قضائیه در سوئد/ وحشت «مادر تروریست‌ها» از سپاه پاسداران!

دولت سوئد می‌گوید با اهداف حقوق بشری نوری را دستگیر کرده، اما این ادعا تماماً بر پایه شهادت اعضای گروهک تروریستی منافقین است که مدعی هستند این فرد زندانبان آن‌ها بوده است. مرکز رسانه قوه قضائیه در بیانیه خود نوشته است که آقای نوری یک کارمند ساده قوه قضاییه بوده که از سال ۷۰ خود را بازنشسته کرده و ۳۰ سال است که شغل آزاد دارد.

نکته قابل‌توجه آن است که این شهروند ایرانی در تمامی طول دادگاه غیرمنصفانه اروپایی در سوئد دفاعیات سنگینی علیه ادعاهای مطرح‌شده توسط منافقین مطرح کرده است، نوری در طول این دادگاه غیرقانونی بارها بر تروریستی بودن گروهک نفاق تأکید داشته و آن‌ها را عامل شهادت بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی‌گناه از کودک سه‌ساله تا پیرمرد ۹۰ ساله خوانده است. نهادهای اطلاعاتی غربی تلاش کردند با راه انداختن یک دادگاه نمایشی جای جلاد و شهید را عوض کرده و به سیاه نمایی علیه انقلاب اسلامی بپردازند، شواهد نشان می‌دهد این دادگاه هیچ آورده‌ای برای طرف غربی نداشته است.

برگزاری این دادگاه در ماه‌های اخیر دارای چند اثر مهم است:

۱- در حالی اروپایی‌ها با یادآوری دادگاه‌های قرن نوزدهم یک شهروند ایرانی را بدون رعایت ضوابط قضایی محاکمه می‌کنند که هم‌زمان با آن دادگاه یک تروریست بین‌المللی در تهران در حال محاکمه است. حبیب اسیود یا همان حبیب چعب بنیان‌گذار و رهبر گروهک تروریستی الهوازیه پس از سال‌ها شرارت با رصد نهادهای امنیتی دستگیر و به داخل کشور هدایت شد؛ او در آخرین عملیات تروریستی زنان و کودکان را در ماجرای رژه اهواز به شهادت رسانده است. حبیب اسیود پیش از دستگیری در سوئد زندگی کرده و سال‌ها مقر فرماندهی عملیات او استکهلم بوده است.

۲- اروپا مقر دفاتر گروه‌های تروریستی چون پژاک، کومله، حزب دموکرات کردستان، منافقین؛ چریک‌های فدایی خلق و بسیاری دیگر از این گروهک‌های ورشکسته و سیلی خورده از ملت ایران در اروپا بوده و باوجود اسناد روشن از جنایت‌های سریالی این تروریست‌های نشان‌دار؛ هیچ‌گاه فرانسه؛ آلمان، سوئد، بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی حاضر نشده‌اند این افراد را فراخوانده و حتی یک اخطار کوچک به آن‌ها بدهند. بسیاری از اعضای این باندهای جنایتکار توسط پلیس ایران با اخطار قرمز به اینترپل معرفی‌شده، اما هیچ اقدام عملی برای تحویل دادن آن‌ها به دولت جمهوری اسلامی ایران انجام نشده و حتی برایشان محافظ گذاشته ‌اند. برخی از این تروریست‌ها با انتقال به پایگاه‌های نظامی در منطقه توسط افسران آمریکایی و رژیم صهیونیستی آموزش‌دیده و برای عملیات خرابکارانه به داخل اعزام‌شده‌اند.

۳- دولت سوئد پیش از ادامه دادگاه نوری باید پاسخگوی اقدامات خود در ایجاد پناهگاه برای افراد رده‌بالای منافقین و نیز گروه تروریستی اهوازیه باشد. سفارت ایران در آن کشور بارها اسناد جنایت این گروه‌ها را برای دادستان آن کشور ارسال کرده است، پاسخ سوئد به این اقدام دادن امکانات بیشتر به تروریست‌ها ازجمله حمایت مالی و رسانه‌ای به این افراد است.

۴- وزارت امور خارجه وقت در دوره ظریف با بی‌توجهی به دو پرونده ضد ایرانی در استکهلم و بروکسل زمینه پرونده‌سازی علیه شهروندان ایرانی را فراهم کرده است. در آن زمان حتی تجار ایرانی نیز توسط اروپایی‌ها بازداشت و به جرم دور زدن تحریم به آمریکا استرداد می‌شدند. جا دارد وزارت خارجه دولت سیزدهم با دقت نظر و حمایت دیپلماتیک، بار دیگر در بخش حقوقی این دست پرونده‌ها را بررسی کرده و با جبران اهمال‌کاری ظریف و دستیارانش، زمینه استرداد ایرانیانی که با حکم‌های سیاسی در کشورهای اروپایی بی‌گناه به زندان افتاده‌اند را فراهم کند.

۵- تنها شاهد پرونده در این دادگاه چند فایل صوتی و کتاب خاطرات منتظری از وقایع دهه شصت است، همین نکته برای رد تمامی ادعاهای وارده به حمید نوری کافی است. دادگاه اروپایی اسناد خود را بر پایه خاطرات باند تروریستی مهدی هاشمی بناکرده است. در دادگاه استکهلم تروریست‌ها یکدیگر را به‌خوبی پیداکرده‌اند!

پشت پرده محاکمه کارمند سابق قوه قضائیه در سوئد/ وحشت «مادر تروریست‌ها» از سپاه پاسداران!

۶- کشورهای غربی در حالی علم دادخواهی و دموکراسی برای ایران را بالابرده‌اند که همین چند ماه قبل و در هنگام انتخابات ریاست جمهوری مزدوران خود را در اطراف اماکن رأی‌گیری رها کرده تا با ایجاد رعب و وحشت و چماق کشی مانع از رأی دادن شهروندان ایرانی شوند، این اقدام با همکاری پلیس اروپایی همراه بود.

۷- ماجرای دادگاه سوئد بخشی از «جنگ روایت» علیه انقلاب اسلامی است؛ استراوب تالبوت مدیر دفتر مطبوعاتی مجله تایم که بعدها معاون وزیر خارجه آمریکا شد می‌گوید؛ در کشورهای هدف طوری باید جای شب و صبح را در رسانه عوض کنیم که حتی یک نفر هم آن را کتمان نکند! دادگاه نوری مشتی از نمونه خروار جنگ علنی و تبلیغاتی دشمن است. روایت دادگاه سوئد به‌گونه‌ای تنظیم‌شده است که پلیدترین گروه تروریستی علیه مردم ایران را سفیدسازی می‌کند.

پشت پرده محاکمه کارمند سابق قوه قضائیه در سوئد/ وحشت «مادر تروریست‌ها» از سپاه پاسداران!

هم‌زمان بااینکه اروپایی‌ها میز مذاکره را در وین مستقر کرده و توقع دارند در یک‌ضرب الاعجل کوتاه با تهران به تفاهم برسند؛ تحلیل سرویس‌های امنیتی غربی آن است که اگر سطح فشار سیاسی را بالا برود، می‌توان طرف ایرانی را تسلیم کرد. این نقشه نخ‌نما شده در این بازه جواب نداده و جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام دشمن به‌صورت عملیاتی پاسخ می‌دهد. اروپایی‌ها هنوز در یاد دارند که چگونه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقر ستاد فرماندهی تروریست‌های گروهک تروریستی دموکرات کردستان را به تلی از خاک تبدیل کرد. در این جنگ بین‌المللی علیه مردم ایران دست ما پر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • عبدالله مومن IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  40 15
  چند تا سوئدی زواردررفته را به جرم جاسوسی بگیرند تا این دولت خبیث. غلط اضافه نکند
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  32 14
  این خارجی ها را باید نشوند سرجاشون که خیال برشون نداره انگار کی هستند که به خودشون اجازه این غلطا را میدن. باید سفیر سوئد را بگیریم
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  26 6
  بعد از دو سال حالا یادتون امده پس اقتدار وزارت خارجه کجاست
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   14 5
   ببخشید این دوسال رو از کجا آوردی؟؟! منظورت دولت روحانیه نه؟؟
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  39 7
  چرا باید یک کارمند قوه قضاییه خانوادش در سوئد زندگی کنند
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   8 10
   اولا کارمند اشکال نداره،ثانیا گفته دخترخوانده نه دختر خودش
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   6 5
   خودش که نرفته. تو بخوای بری به بقیه ی اعضای خانواده ت چه ربطی داره؟
 • عافیت MZ ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  23 9
  بنام خدا. خیلی سال هست که سفیری خارجی از ایران اخراج نشده. بهمین خاطر، بعضی هاشون وقیح وجسور شدند.جا داره که یه تنوعی به اوضاع داده بشه تا حساب کار دستشون بیاد. لابد دوباره نقشه کشیدن برای بالا کشیدن پولهای ما.تاهمین الان فاکتور پنجاه میلیونی صادر کردن.
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   5 0
   دقیقا
 • محمد IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  24 3
  خوش به حالش خودش بازنشسته کرده کارمند عادی قوه قضائیه
  • محمد IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   4 4
   متن را خوب نخوندی الان شغلش آزاده
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  2 2
  عالی
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  17 14
  باز بی آبروی شدن ایران
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   8 7
   اصلا مطلب رو خوندی، حرف مفت می زنی؟
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  21 13
  ملت ایران باید سالها تاوان خیانتهای جواد ظریف و حسن روحانی خائن را بدهد.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  12 14
  امریکا و اسراییل ئدرحد سپاه نیست . بلکه در حد گروه های تروریستی هستند
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  16 6
  خوب باید بعد از دو سال تازه از این گروگان‌گیری اطلاع بدید؟
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  13 7
  بعد از یکسال مشرق بیدار شد .
 • IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  11 5
  خانوادش چرا تو بهشت ایران نبودن؟؟؟؟
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  3 1
  بنده خدا آقای نوری...
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  5 3
  چرا وقتی به او گفتن به سوئد نرو ایشان رفته و چرا باید اعضای خانواده اش در سوئد باشند
 • وطن پرست DE ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  3 1
  اورده ای برای طرف غربی نداره ولی برای منافقین قطعا خواهد داشت. بهتره بجای تمسخر کردن جلو این حرکتی که داره شکل می گیره رو گرفت. این کار یعنی هزینه تراشی برای افرادی که برای افراد جمهوری اسلامی فعالیت می کنند. این هدف اصلی منافقین هست که با این دادگاه ها داره بهش هم می رسه.
 • حمید یاوری IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  5 2
  مرگ بر انگلیس مرگ بر منافقین
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  4 3
  مرگ بر انگلیس
 • باغبان پیر FR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  6 1
  در دادگاهی در سوئد افرادی به عنوان شاکی و شاهد با گریه و سخنانی سازمان یافته به دنبال سر پوش گذاشتن به جنایت هایی هستند که خود در ان سهیم بوده اند برای آشکار شدن چهره منافقانه و ضد بشری این افراد برخی از جنایت هایی که در انها سهیم بوده اند بیان میشود و باید پاسخ گو باشند. میدان : اسفند ۱۳۶۰ بمبگذاری در عشرت اباد ۱۱ شهید و ۲۵ مجروح از مردم عادی مهر ۱۳۶۱ , بمبگذاری میدان امام خمینی کنار هتل. بیش از ۶۰ شهید و ۸۰۰ مجروح از مردم عادی شهریور ۱۳۶۱ , بمب گذاری خیابان خیام آتش گرفتن یک اتوبوس شهید و مجروح شدن دهها نفر در آتش از مردم عادی شهریور ۱۳۶۳ , بمبگذاری میدان راه آهن ۱۷ شهید و بیش از ۳۰۰ نفر مجروح از مردم عادی که ۲ کودک نیز در میان آنها بود اردیبهشت ۱۳۶۴ , بمبگذاری ناصر خسرو ۹ شهید مهر ۱۳۶۰ شیراز آتش زدن اتوبوس ۱۷ شهید و مجروح از مردم عادی از ان میان سوختن کودکی ۳ ساله لیلا نوربخش ۳ ساله به چه گناهی در آتش فتنه و نفاق منافقین و هواداران منافقین در آتش سو خت ؟ تیر ماه ۱۳۶۰ بوشهر آتش زدن کانتینر . در آتش سوختن فاطمه سعادت طالقانی ۲ ساله به چه گناهی فاطمه سعادت ۲ ساله به دست منافقین سنگدل سوخت. تیر ۱۳۶۰ , ترور نا فرجام آقای خامنه ای در مسجد ابوذر ۷ تیر ۱۳۶۰, بمبگذاری در حزب جمهوری اسلامی و شهادت ۷۲ نفر و شهید بهشتی و مجروح شدن ده ها نفر : ۸ شهریور ۱۳۶۰ بمبگذاری : ساختمان نخست وزیری شهادت رییس جمهور رجایی و نخست وزیر باهنر اسفند ۱۳۶۳, بمبگذاری در نماز جمعه تهران . ۱۴ شهید و ۸۸ مجروح از مردم عادی شکنجه مرداد ۱۳۶۱, شکنجه ۳ جوان به دست منافقین در خانه تیمی سهروردی و زنده به گور کردن ۳۰ خرداد ۱۳۶۰, اعلام جنگ مسلحانه و لشکر کشی مسلحانه در خیابان های تهران, به آتش کشیدن شهر, کشتار مردم. ۱۷ شهید و بیش از ۱۶۰ نفر مجروح مرداد ۱۳۶۷, منافقین کور دل دیوانه وار بیمارستان اسلام آباد غرب را به آتش کشیده و تمامی بیماران را به رگبار بسته بستند آنها در سراسر ایران دست به چنین جنایتی زدند و شخصیت ها سیاسی, مذهبی, فرهنگی و مردم را ترور کردند . حتی سبزی فروش و نفت فروش و بقال این فقط بخشی از جنایات افراد این گروهک های تروریستی میباشد مورد حمایت کشور هایی مثل سوئد قرار گرفتنه اند
 • باغبان پیر FR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  5 1
  اگر یک گروهک تروریستی مثل منافقین خلق در سوئد پادشاه و ملکه سوئد و چند نماینده مجلس سوئد و و چند افرد فرهنگی و علمی تدای سوئد و مردمادی را در خیابانها ترور میکرند آنوقت دولت و پلیس و سازمان اطلاعات سوئد با آنها چه رفتاری میکردند آیا ان ها را به اشد مجازات کیفری در سوئد محکوم نمیکردند ؟ آیا از کسانی که با چنین گروهکی تروریستی مقابله و امنیت جانی مردم را حفظ کردهاند تقدیر و تشکر نمیکردند ؟
 • باغبان پیر FR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  3 0
  بازماندگان ترورها و بمب گذاری های سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ و به بعد مثل رژه اهواز نیز نیز باید خواهان حضور در ان دادگاه باشند تا علیه خشونت و افراطگری و جنایات و دروغ گویی این افراد شهادت بدهند و اعتراض به ان دادگاه داشته باشند که کشور مطبوع شان لانه تروریست ها و هواداران تروریسم شده و و در کشور سوئد به باز تولید ترور و ترویسم پرداخته اند تهیه یک گزارش کامل تصویری از جراید و فیلم های ان زمان چهره داعشی این مظلوم نمایان را نشان خواهد داد که در ان سال ها چه فضای خشونت و تروری را در ایران بوجود آورده بودند
 • محسن FR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  0 0
  خدا خیرتون بده منتظر بودم یه نفر یه تحلیل درست از این ماجرا بزنه
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  0 0
  کره شمالی به همان اندازه روی موشک پرانی تاکید دارد
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  0 0
  چند تا سوئدی زواردررفته را به جرم جاسوسی بگیرند تا این دولت خبیث. غلط اضافه نکند. این ره که تو می روی به ترکستان است.
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  0 0
  دو تا كشتي سوئدي كه باعث آلودگي خليج فارس مي شوند رو براي عبرت ساير كشتي ها، به داخل ايران راهنمايي و تفهيم اتهام كنيد!
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  1 0
  خدا لعنتشان کند. دروز پری روز هم یکی از دوستان کانادایی من برگشته میگه میدونستی ایران تو کانادا چهار ساله پیش به جرم دست داشتن تو یازده سپتامبر محکوم به پرداخت چندین میلیون دلار شده؟
 • mojtaba SE ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  2 0
  وزارت خارجه قبلی در دوران نظام اسلامی بقول شما قجری بود . پس چرا این وزارت خارجه انقلابی جدید کاری نمیکنه..؟
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  دم دخترش گرم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس