ناگفته‌های مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد از اقدامات آمریکا

بثینه شعبان گفت: ایران خودش جزئی از این منطقه است و حضورش در سوریه طبیعی است و این دخالت آمریکاست که غیر منطقی است.

 به گزارش مشرق، در جدیدترین قسمت برنامه «نقش جهان» که با اجرای شروین طاهری به رو آنتن شبکه افق رفت، گفت و گوی اختصاصی با خانم بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رییس جمهور کشور سوریه صورت گرفت.

نیاز محور مقاومت به دیدگاه استراتژی حاج قاسم

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه افق سیما گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی برای من نمونه کامل یک انسان باایمان، فداکار و خدمتگزار مردم بود و ما هرگز فداکاری‌های او در سوریه را فراموش نخواهیم کرد.
وی افزود: از دیدگاه استراتژیک ما برای غلبه بر دشمنان به حاج قاسم نیاز دارشتیم، بشار اسد هم متوجه این مسئله شد که قدرت دشمنان در وحدت آنهاست و قدرت «مقاومت» هم در همین عنصر باید تجلی پیدا کند.
به عقیده بثینه شعبان، جنگ علیه مردم سوریه از 2012 تاکنون مراحل مختلفی داشت، از تبلیغات و نبرد روانی توسط رسانه‌های غربی و با القای سقوط دولت سوریه شروع شد و در ادامه به ورود سلاح و تروریست‌ها به منطقه انجامید.
وی در ادامه اظهار کرد: می‌دانستیم تروریست‌ها در منطقه دارند چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهند، ولی خودشان نمی‌دانستند در حال تخریب چه چیزی هستند! در حالی که سران آن‌ها به این موضوع واقف بودند و هدف آن‌ها تخریب میراث فرهنگی سوریه بود.
مشاور بشار اسد افزود: آن‌ها فکر نمی‌کردند که مردم سوریه بتوانند در برابرشان مقاومت کنند، اما با کمک دوستانمان، یعنی ایران، حزب الله و روسیه توانستیم بر فتنه تکفیری‌ها و تروریست‌ها غلبه کنیم.

پیام مهم مشاور بشار اسد به آمریکا از طریق شبکه افق

بثینه شعبان گفت: بعد از اینکه دیدند نیروهای مستشاریشان کاری از پیش نمی‌برند، اردوغان از یک سو و آمریکا هم از سویی دیگر، به صورت میدانی وارد معرکه سوریه شدند تا مقاومت را ساقط کنند، ولی باز هم موفق نشدند و به همین دلیل جنگ اقتصادی را شروع کردند.
وی با لحن محکمی بیان کرد: از طریق شبکه افق به همه آن‌ها می‌گوییم هر کاری کنند به نتیجه نمی‌رسند!
مشاور بشار اسد با بیان اینکه ایران اولین کشوری بود که به کمک سوریه آمد، گفت: در جنگ اخیر، اولین کشوری که به کمک ما آمد ایران بود و نیروهای مستشاری این کشور وارد سوریه شدند؛ حضور شهید سلیمانی خودش بزرگ‌ترین کمک بود.
وی تصریح کرد: در زمینه نفت و دارو هم کمک‌های زیادی از سوی ایران به مردم سوریه شد و مردم سوریه هیچ وقت این یاری‌گری ملت ایران را فراموش نمی‌کنند. رابطه ما با ایران، عراق و لبنان، خیلی مهمتر از روابطمان با کشورهایی است که هزاران کیلومتر از ما فاصله دارند؛ همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است.
به گفته مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه، بازگشت ایران به منطقه معنا ندارد، ایران خودش جزئی از این منطقه است و حضورش در سوریه هم طبیعی است و این دخالت آمریکاست که غیر منطقی است.

حضرت زینب (س) الگوی مشاور بشار اسد

بثینه شعبان در پایان خاطر نشان کرد: 10 سال با مرحوم حافظ اسد کار کردم و از نزدیک مشکلات او و راهکارهایش برای حل آن‌ها را لمس کردم. ما به اهل بیت (ع) اعتقاد داریم و از آن‌ها الگو می‌گیریم، افراد بزرگی که در مقابل دشمنان پایداری کردند؛ و شخصیتی مثل حضرت زینب (س) و این برای ما درسی بزرگ است که افرادی از این نسل برای همیشه در تاریخ می‌مانند و دشمنان از بین می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس