کد خبر 1320618
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۳
مذاکرات وین متوقف شد

هم‌زمان با برگزاری مذاکرات وین به طرف‌های غربی و آمریکایی مذاکره‌کننده پیام داد که برد و قدرت موشکی ایران تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست و بستن تنگه هرمز چندان هم مشکل نیست و آماده آن روز باشند !

به گزارش مشرق،  دکتر محمدحسین محترم طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: دور هشتم مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها در حالی آغاز شده که هفتمین دور با تثبیت اصول ایران پایان یافت. به گفته دیپلمات‌های حاضر در وین و تحلیلگران، ابتکار عمل تیم ایرانی، طرف غربی را دچار سردرگمی و مجبور کرد تا پیشنهادهای ایران را روی میز وین بگذارند. به‌طوری که علی‌رغم فضاسازی‌های صهیونیست‌ها و رسانه‌های غربی در خارج از اتاق مذاکرات، به گفته برخی منابع اروپایی، در اتاق وین ۸۰ درصد این پیشنهادها از طرف سه کشور غربی پذیرفته شده است.

نماینده روسیه نیز توئیت کرد که «کشورهای غربی گرچه ابتدا مخالفت کردند اما پذیرفتند که این پیشنهادها حق مسلم طرف ایرانی است»؛ با این وجود هرچند هیچ اتفاقی از جمله پذیرش لغو تحریم‌ها از سوی طرف آمریکایی و غربی بعید نیست، اما با توجه به پیشینه فریبکارانه آمریکا و اعتماد بخش نبودن مواضع اروپایی‌ها و هشدار وزیر خارجه ایران به طرف‌های مقابل که «هیچ‌وقت زیر بار گرفتن یک امتیاز و دادن ده امتیاز نخواهیم رفت» و همچنین مخالفت جمهوری اسلامی با درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره مزورانه مستقیم با هدف طولانی کردن گفت‌وگوها و بهره‌برداری از عکس‌های یادگاری، مسیر مذاکرات وین پر چالش و میز دور هشتم صعب‌العبور و پیچیده است.

وزیر خارجه عراق آن‌گونه که از نشست خبری مشترک با همتای ایرانی‌اش در سفر به تهران استنباط شد، حامل پیام هم آمریکایی‌ها برای گفت‌وگوی مستقیم و هم سعودی‌ها برای ادامه گفت‌وگوها با ایرانی‌ها بود. فوادحسین در حالی ‌که میزبان دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان در روزهای آینده در بغداد است؛ در این مصاحبه علناً خواستار مذاکره مستقیم تهران- واشنگتن شد و گفت «صرفاً پیام‌رسان نیستم و موضوع مذاکره مستقیم را با هر دو طرف مطرح کرده‌ام»! که با پاسخ حسین امیرعبداللهیان روبه رو شد که «اگر غربی‌ها خواستار برطرف شدن نگرانی‌هایشان هستند؛ قبل از هر چیز باید تحریم‌ها را بردارند». لذا فعلاً برای قضاوت درباره آنچه که از آن به انعطاف غربی‌ها و پذیرش پیش‌نویس ایرانی‌ها یاد شده، زود است و باید منتظر ماند و دید که آیا در عمل نیز واقعاً شاهد آن خواهیم بود یا نه؟! اما هرچند آمریکایی‌ها و رسانه‌های غربی خیلی تلاش دارند تا با وارونه‌نمایی تحولات منطقه و فضاسازی‌های سیاسی- رسانه‌ای به ادعاهای رژیم صهیونیستی «رسمیت و اعتباربخشی» بدهند و برای گزافه‌گویی‌های این رژیم قدرت‌نمایی القا و از مواضع ایران «اعتبار زدایی» کنند، اما شلیک هم‌زمان ده‌ها موشک هوشمند کروز ضدکشتی، موشک‌های بالستیک زمین به زمین و موشک‌های ضد زره هدایت‌شونده از جمله شلیک هم‌زمان ۱۶ موشک بالستیک به ماکت مرکز هسته‌ای دیمونا در رزمایش اخیر سپاه، همه آن «اعتباربخشی‌های کاذب» را فروریخت و برای تیم مذاکره‌کننده ایرانی «اعتبارزایی» کرد. اهمیت رزمایش سپاه در مقطع کنونی علاوه بر همه دستاوردهایش، در این است که:

اول- جمهوری اسلامی برخلاف صهیونیست‌ها و غربی‌ها که در اتاق‌های شیشه‌ای رسانه‌ها با حرافی فضاسازی می‌کنند، «در میدان عمل» قدرت‌نمایی کرد و این رزمایش نشان داد «میدان پشتیبان دیپلماسی» است و هماهنگی میدان و دیپلماسی می‌تواند دستاوردهای اقتصادی- سیاسی به دنبال داشته باشد.

دوم- جمهوری اسلامی به موشک‌های پیشرفتهِ مانور پذیری با مشخصات موشک‌های هاپیرسونیک دست پیدا کرده که به مخاطبان پیام رزمایش فهماند شلیک موشک‌های ایرانی با اهداف واقعی هزینه‌های گزافی بر مدعیان هر حماقتی تحمیل خواهد کرد.

سوم- نشان داد نه تنها اهداف گوناگون با هر بردی در تیررس موشک‌های ایرانی قرار دارند، بلکه هم صهیونیست‌ها و هم آمریکایی‌ها فهمیدند که ایران همه‌ جای آنها را می‌تواند هدف قرار دهد! لذا هم صهیونیست‌ها فهمیدند که امنیت و منافع آنها دیگر اولویت آمریکا نیست و هم آمریکایی‌ها فهمیدند اولویت بودن منافع و امنیت رژیم صهیونیستی، منافع و امنیت خود آنها را به خطر می‌اندازد.

چهارم- هم‌زمان با برگزاری مذاکرات وین به طرف‌های غربی و آمریکایی مذاکره‌کننده پیام داد که برد و قدرت موشکی ایران تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست و بستن تنگه هرمز چندان هم مشکل نیست و آماده آن روز باشند ! کما اینکه قایق‌های تندرویی که چند هفته قبل از آنها رونمایی شد و در ادبیات خارجی‌ها به «نیش زنبورهای سرخ» معروف‌اند، نیز همین کارکردها را دارند.

پنجم- اما رزمایش پیامبر اعظم علاوه بر اینکه محاسبات خیالی و متوهمانه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را به هم ریخت، فرصت‌طلبی و منفعت‌طلبی منافقانه برخی سیاسیون داخلی را هم به‌هم ریخت. عده‌ای ورشکسته سیاسی و «کاسبان برجام و تحریم» که حقیرانه منافع مالی و اقتصادی خود را در ذبح منافع ملی با پادویی برای آمریکا جست وجو می‌کنند، در مقابل «پیشنهاد بستن تنگه هرمز»، از سر ترس ادعا کردند «چرا برخی در بدترین زمان‌ها، بدترین پیشنهادها را می‌دهند»! اولاً اینکه به جای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها این جماعت ترسیدند، خود جای سؤال است؟! ثانیاً در چند ماه اخیر که ده‌ها بار مقامات آمریکایی و اسرائیلی - قبل و حین و بعد از مذاکرات وین - در گزافه‌گویی‌های متوهمانه ادعای استفاده از گزینه نظامی علیه ایران را داشتند، این جماعت مفلس کجا بودند که خطاب به دوستان آمریکایی و صهیونیستی خود بگویند چرا بدترین پیشنهاد را در بدترین شرایط داده‌اند؟! همین تناقض خیانت‌آمیز آنها نشان می‌دهد که اکنون این «بهترین پیشنهاد در بهترین زمان» بود، هرچند کسی که اندک عقل سیاسی و غیرت ایرانی و شم دیپلماتیک داشته باشد، این موضوع را درک خواهد کرد. لذا این جماعت نگران‌اند با توسل به بهترین پیشنهاد، بهترین نتیجه حاصل شود و کسب‌وکارهای تحریمی و برجامی آنها کساد شود! همچنین ادعا کردند «چرا یک‌بار برای همیشه به این پیشنهاد عمل نمی‌شود تا خیال همه راحت شود؟».

در پاسخ باید گفت: اولاً نکته مهمش همین است که شما درک و فهم آن را ندارید که این پیشنهاد برای همین است که خیال شما و اربابان شما راحت نباشد و شب و روز در فکر آن کابوس ببینید و دست از پا خطا نکنید!

ثانیاً منتظر بمانید هر وقت «بدترین گزینه آمریکا» عملیاتی شد، آنگاه خواهید دید که «بهترین پیشنهاد ایران» هم خودبه‌خود عملیاتی خواهد شد، اما در این فکریم که در آن زمان احتمالی، احتمالاً این جماعت مدعی در کدام سوراخ خزیده‌اند؟!

ثالثاً این جماعتِ سَر در برف کرده اگر قدرت بینایی داشتند، مقدمات و زمینه‌های عملیاتی شدن این پیشنهاد را می‌دیدند، از رزمایش پیامبر اعظم سپاه در جنوب کشور و رزمایش رسول اعظمِ ارتش در دریای عمان و رونمایی از نیش زنبورهای سرخ در تنگه هرمز تا زدن پهپاد فوق سری و فوق پیشرفته آمریکا در خلیج ‌فارس و پس گرفتن نفت‌کش سرقت شده از سوی آمریکا و اسارت نظامیان آمریکایی و ملوانان انگلیسی و زدن عین‌الاسد و...؛ و آنهایی که هنوز رسانه‌ای نشده! و به گفته کارشناس بی‌بی‌سی «ایرانی‌ها سال ‌به ‌سال قدم‌های محکم‌تری برمی‌دارند و توان و دقت موشک‌ها را بالا می‌برند و رزمایش سپاه نشان داد برنامه موشکی ایران به‌خوبی پیش می‌رود» و... . اکنون جای آن است که از جماعت مورد اشاره و سر در برف فرو کرده پرسید دیگر چگونه باید به شما فهماند که گزینه نظامی آمریکا یک بلوف بیش نیست، در غیر این صورت هم خیال شما و هم خیال ملت ایران از وطن‌فروشی‌های منافقانه و سیاسی- رسانه‌ای شما برای همیشه راحت می‌شد! البته بماند که انتشار نقشه سرزمین‌های اشغالی با ۳۰۰ هدف علامت‌گذاری شده با پرچم‌های قرمز ذهن و محاسبات صهیونیست‌ها را به شدت درگیر کرد و به قول محافل خود صهیونیست‌ها، از جمله تحلیلگر نظامی کانال یازده تلویزیون رژیم صهیونیستی و سخنگوی سابق ارتش این رژیم، «ایران با انتشار این نقشه به اهداف خود، از جمله وحشت‌افکنی میان مقامات اسرائیلی با جنگ روانی رسید و این عبرت سیاسی را داد که مقام‌های اسرائیلی باید صدایشان را پایین بیاورند»، به عبارتی خفه شوند! لذا اظهارات رئیس پیشین دایره تحقیقات و تحلیل مرکز اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در بی‌بی‌سی فارسی یک روز بعد از اتمام رزمایش نشان داد صهیونیست‌ها به‌ خوبی پیام رزمایش در بستن تنگه هرمز را دریافت کرده اند. به همین علت در یک عقب‌نشینی آشکار اعلام کردند «خواستار توافق خوب بین غرب و ایران هستند»! مهمان بی‌بی‌سی در ارتباط مستقیم از تل‌آویو نیز اذعان کرد «از بین بردن تأسیسات هسته‌ای ایران غیرممکن و جنگ با ایران و جبهه مقاومت بسیار سخت و از ذهن اسرائیلی‌ها به دور است و راهی جز پذیرش برجام نداریم»! لذا برخلاف توهمات جماعت منافق داخلی، اکنون پیام‌های رزمایش سپاه روی میز مذاکرات وین است و به اذعان رسانه‌های منطقه «این رزمایش بی‌سابقه‌ترین رزمایش نظامی در بی‌سابقه‌ترین برهه زمانی بود که تأثیر خود را بر دور هشتم گفت‌وگوها خواهد گذاشت»!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  19 0
  یعنی استکبار اشغالگر غارتگز مداخله‌ جو....چه کارنکرده گذاشته یا چه خط قرمزی را رد نشده که هنوز مستوجب هزینه جانی ومالی نشده
  • عبدالله مومن IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   10 11
   قابل توجه افساداتیهای ذلیلی که می گفتند شیطان بزرگ به این خاطر از برجام خارج شد که ایران موشک هوا کرد و حالا ببینند که موشک هواکردن در وقت مناسب . باعث ترس و تسلیم بهتر و بیشتر دشمن خواهدشد !!!
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   5 1
   از کسانی که نمی پذیرند که بر روی پرچم نیل تا فرات صهیونی ها پا بگذارند و رد شوند، قطعاً انتظار نداشته باشید که ترساندن و تهدید کردن صهیونی ها را برتابند و قطعاً بیش از آن و پیش از آن که حامی هموطنانشان باشند، به سبب خصلت ذاتی مزدوری شان، حامی دشمنان وطن شان هستند!
  • IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   6 0
   مرگ بر آمریکا اسراییل به زودی نابود خواهد شد.
  • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   2 0
   رزمایش دستاوردهای دیگه ای هم داشته
  • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 1
   یعنی این کارها فقط به خاطر بتن ریزی در صنعت خودمان است؟ از کجا به کجا رسیدیم!
 • IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  24 0
  کجایی شهید سلیمانی
 • IR ۰۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  12 21
  وقتي حتي با ترور ناجوانمردانه سردار سليماني تنگه هرمز بسته نشد ديگر هيچ وقت مع الاسف اين تهديد جدي گرفته نخواهد شد.
 • mojtaba SE ۰۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  21 1
  بسیار علی واقعیتهای موجود رو نقد کردید آقای محترم..البته "اسرائیل" که یک پادگان نظامی بیش نیست و دیگه ارزشی هم برای تمپلیستهای انگلیسی و امریکای نداره.اما بهر صورت تمپلیستهای جهود که 70 سال مزدوری کردن که تو همین یک تکیه زمین موجودیتی رو داشته باشن فهمیدن که در ازای اینهمه جنایت و بچه کشی ,ابر قدرت ایران میتونه در 10 دقیقه نسخه آنها رو بپیچه..و بستن تنگه هرمز یعنی خفه کردن اقتصاد امریکا و انگلیس و پمپ بنزینهای منطقه و جلوگیری از دزدی روزانه 18 میلیون بشکه نفت مجانی که امریکا میدزده و از تنگه هرمز ما رد میکنه.
 • IR ۰۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  20 5
  این سلاح ها تکراری شده لطفا در مانورهای بعدی گزینه های سلاح های الکترومغناطیسی و لیزری و ماهواره ای را رو کنید...به خصوص،که عربستان ،هم در زمینه اتمی با کمک کره جنوبی و هم موشک بالستیک با کمک چینی ها داره تسلیح می شه..‌.
 • DE ۰۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  26 4
  درود خدا بر سپاه عزیز و شجاع.
 • IR ۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  6 8
  درود بر سپاه
  • رویین تن آرش IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 0
   سپاه مایه عزت نفس و اقتدار ماست،خداوند حفظ کند سربازان این مرز و بوم را در هر لباس که خدمت میکنند.
 • IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 3
  مدتهاست که میخواهیم با تهدید کار را پیش ببریم الان سلاح ها داره میشه لیزری دیگه موشک مثل تفنگه باید فکر دیگه کرد
 • IR ۰۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 2
  تحلیل های ذکر شده را قبول دارم غیر از بحث مذاکره مستقیم . الان تیم مذاکره کننده منفعل و ترسو نیست و ما در موضع قدرت هستیم لذا مذاکره مستقیم با آمریکا کاملا به نفع ایران هست و نشان از اقتدار ایران دارد. مذاکره غیر مستقیم با آمریکا از طریق اروپا بها دادن به اروپای ترسو و ضعیف و خودباخته هست. امروز آن مردی که زانو میزد رفته . امروز به لطف رزمایش سپاه زانو نمی‌زنیم لذا با سر بلندی و اقتدار به سمت مذاکره مستقیم با آمریکا برویم و به نوعی آنان را در مذاکره مستقیم تحقیر میکنیم و امتیازات بزرگی خواهیم گرفت.. به اعتقاد من عدم مذاکره مستقیم با آمریکا به نفع ما نیست بلکه به نفع اروپای ترسو و به نفع دیگر کشورهای حاضر در وین هست.
 • IR ۰۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  چرا اونا هر تحریمی رو وقیحانه بر علیه ما انجام بدن ولی ما حتی برای یک ماه هم تنگه هرمز رو نمیبندیم چرا به ما فشار بیاد ولی به مردم آمریکا و اروپا فشار نیاد اونا تحریم میکنن بدون هزینه برای خودشون و مردمشون باید به کشورهای عربی منطقه هم بگیم تنگه هرمز باز نمیشه مگراینکه شما برید به آمریکا بگید تحریم ها رو برداره
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 0
  عالی
 • حمید IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  8 0
  دست بوس سپاه وارتش عزیز هستیم
 • فرهاد IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 9
  درود بر سپاه عزیز
 • حسن IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 1
  سلام و درود برمقام معظم رهبری وشما غیور مردان ولایی وسربازان غیرتمند پهلوان پرور جمهوری اسلامی ایران لعنت برخائنان داخلی که چشم به غرب و آمریکا دوخته اند پیشنهاد من این است به فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری گوش جان بسپارید و طبق فرموده او پیش بروید که آینده از آن ماست و پیروزیم به حول قوه الهی
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 7
  احسنت
 • US ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 3
  عالی
 • علیرضا IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 9
  باسلام،خبرگزاری اقتصادنیوزکه اکثراوقات خبرهایی ازاصلاح طلبان خائن مثل عباس عبدی و...نشرمیدهدوهیچ جای نظری برای مخاطبان هم نگراشته،
  • علیرضا IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 0
   کاملا درسته البته اکثر نشریات اقتصادی دست لیبرالهای کاسه لیس غرب هست
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 0
  توفیق حق رفیقتان باد ای سلحشوران بی باک که چشم و چراغ ملت فهیم ، قدرشناس و همیشه در صحنه امت اسلامی ایران بوده ، هستید و انشائ الله خواهید بود درود بی شمار بر تحلیلگران و پشتیبانان ادبیات سیاسی ایران که همیشه موجبات افتخار ، سربلندبی و اقتدار بی شائبه ایران اسلامی را در اذهان جهانیان مستدل و مستند به تصویر کشیده و بیان نموده اید احسنت بر این همت و ......به همه شما می بالیم
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  3 0
  مگه میشه مگه داریم.. خخخخخخخ
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  ما به هیچ وجه جنگ طلب نیستیم . اما تجربه تاریخی نشان داده که ترسوها و سازشکاران محکوم به فنا هستند .
 • پیروز IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  یه موقعی سردار حاجی زاده در یک مصاحبه تلویزیونی حرف بی رو دربایستی مهمی رو زد و آب پاکی رو ریخت روی دست آقایان متوهم ترسو، گفت اینقدر نترسید، اگه بخاد جنگ بشه که اولا نمیشه ، اون کسی که باید بره جلوی گلوله ما هستیم ، بعد هم وجود صنایع نظامی در کشور باعث پیشرفت بقیه صنایع میشه ، مثلا با رادار ، پهپاد ، خود موتور موشک هاو ...یا در صنعت هسته ای ، اینها باعث پیشرفت جمعی بقیه صنایع ما میشن ، بعضی ها متوهمانه با شلوار خیس کرده در گفتگوها شرکت میکردند و جلوی دانشجوها میومدند از قدرت نداشته خارق العاده آمریکایی ها حرف می زدند ، که آمریکایی ها اگه بخان میتونند در آنی تمام سیستم های ما رو فلج کنند و دیدیم که در آخر بعد کنار رفتن از وزارت اعتراف کردند که نتونستند کاری بکنند و فقط وراجی فرمودند و مردم رو سرکار گذاشته بودند
 • سعادت IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 0
  در دلم یکسره من شوق شهادت دارم**** در سرم ول وله ایست ، حس سعادت دارم**** دلم از ماندن اینجا زار است**** در دلم یکسره من عشق شهادت دارم**** رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است**** و من امشب هوس شهد شهادت دارم**** راه ما را چو بود خامنه ای راهبرش**** دل صیاد همیشه هوس صید شهادت دارد****
  • DE ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   1 0
   سوریه منتظر شماست
  • ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 0
   همینجا چندتا نخاله مال مردم خور که ابرو اسلام را میبرند رسوا کنی و پایین بکشی ثواب جهاد داره
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 0
  چندتااین آتش به اختیارهالازمه
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 8
  ماشالله سپاه عزیز
 • محمد IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  16 0
  این توافق که شد همون توافق عراقچی و ظریف .پس همین گزینه سپاه بود چرا بهار دردشون گرفته بود
 • محمد IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  15 1
  آمریکا همین الانشم به بهانه های مختلف عرضه نفت ایران نیجریه و ونزوئلا رو محدود کرده و در عوض نفت شل آمریکاست که فروش میره.بنظر بستن تنگه هرمز در نهایت به نفع آمریکا تموم میشه
 • a.a.m.rad IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 0
  کاملا موافق این موضوع هستم ترس دنیا از آمریکا قدرت نظامی آمریکاست .امریکا واروپا باتکیه براین مقوله کشورها را مرعوب خود کرده اند .قدرت نظامی پشتوانه قدرت سیاسی ومذاکره هست
 • علی IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  این بود آنچه می خواستیم اقتدار اقتدار اقتدار احسنت بر دلیرمردان و جان برکفان برادران سپاه..
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  وقتی مرحوم سلیمانی رو شهید کردن تنگه هرمز رو ببندید
  • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 0
   مشرق کاملشو پخش کن
 • دانشجو IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 1
  درود بر سپاه که ایرانی را به لطف خدا عزت میدهد.
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 0
  درود بر پاسداران این مرز و بوم
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 0
  کسی در ایران متقاضی جنگ نیست.اما بدانید که اگر شل بگیرید سفت میخورید.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 1
  درخواست ما از دولت و مجلس، مقاومت مقتدرانه در برابر فشار غرب، و مقابله به مثل زیر است: 1- سیاست قطعی اعلام شده از طرف امام خامنه ای در تمام ابعاد ذکر شده که ظرافت های بسیار دقیقی دارد و خط قرمز ماست، کلمه به کلمه و مو به مو به طور شجاعانه اجرا گردد. 2- آمریکا باید تمام تحریم‌ها را با هر بر چسب و به هر بهانه و در هر زمانی که وضع کرده است، برای همیشه و به طور یک جا و در عمل لغو کند. 3- آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان باید هزینه‌ ی تمام خسارت‌هایی را که در این شش سال به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در برجام وارد کرده اند، بپردازند. 4- کل مطالبات منابع ما که به دلیل تحریم مسدود شده یا به هر دلیل دیگر توسط غربی‌ها پرداخت نشده است، در هر کشوری که باشد باید وصول گردد. 5- هیچ تضمینی به جز اجرای عملی موارد فوق حتی اگر در سطح کنگره و سنا باشد، هر چند لازم است، اما کافی و پذیرفته نیست. 6- انجام این موارد باید دقیقاً مورد راستی‌آزمایی طولانی مدت قرار گیرد. 7- تا زمانی که راستی آزمایی کامل صورت نگرفته است، نباید هیچ محدودیتی پذیرفته گردد و صنعت هسته‌ای با سرعت تمام در هر سطح و میزان مورد نیاز ممکن توسعه یابد. دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی که در واقع آژانس جاسوسی صهیونیست‌ها از تأسیسات هسته‌ای است، جمع آوری گردد و اجازه حضور به این جاسوسان صهیونیست ها در کشور داده نشود، تا مجدداً شاهد ترور دانشمندان هسته‌ای یا خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نباشیم. 8- شرط‌هایی فراتر از لغو تحریم ها در تقابل با سیاست‌های استکباری ظالمانه غرب از جمله خروج آن ها از منطقه و عدم حمایت آن ها از رژیم صهیونیستی گذاشته شود، همان گونه که آن‌ها بعد از شش سال عمل نکردن به تعهدات خود در لغو تحریم‌ها شروط جدید هم اضافه می‌کنند. 9- مکانیسم ماشه باید از برجام حذف گردد تا آمریکا نتواند با بازگشت صوری به برجام، از این امتیاز یک طرفه به ضرر ما سوء استفاده کند. 10- مذاکرات نباید فرسایشی و بی ثمر باشد، لذا باید برای انجام موارد فوق ضرب الاجل قرار داد و مذاکرات را تا زمان انجام موارد اشاره شده در عمل، هر یک سال یک بار در روز امضای برجام، به حال تعلیق در آورد. 11- همت اصلی تمام مسئولان کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، خنثی سازی و بی اثرسازی تحریم ها، و حذف دلار از چرخه ی اقتصاد کشور باشد.
 • IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 0
  ایران همیشه از طرف وطن فروشان داخلی ضربه خورده دلسوزان واقعی باید مواظب آنها باشند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس