کد خبر 132039
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۱

یکی از اهداف مهم دستگاه های اطلاعتی آمریکا (سیا) اسرائیل (موساد) و انگلیس (MI6 ) در این سال های اخیر با توجه به پیشرفت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران و دانشمندان کشورمان، ترور این عزیزان بوده و خواهد بود.

به گزارش مشرق به نقل از الف، قدرت دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حتی در جهان بر کسی پوشیده نیست همانطور که وزیر اطلاعات کشورمان نیز در این خصوص گفت: "توانمندی های اطلاعاتی که ما در جمهوری اسلامی ایران داریم را شاید هیچ کشوری حتی کشورهایی که ادعای ابرقدرتی دارند نداشته باشند و ما باید این توانمندی و قدرت را در راستای اهداف انقلاب به کار گیریم.

امروزه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشورهای غربی بخش زیادی از توان و وقت خود را صرف جاسوسی،  ایجاد نا امنی و خرابکاری در منطقه خاورمیانه به خصوص کشور ایران با هدف رسیدن به اهداف خود می کنند.

در چند سال گذشته موفقیت های دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان بیش از پیش چشم قدرت های غربی را به خود معطوف کرده است.

دستگیری عبدالمالک ریگی تروریست خطرناک شرق کشور آن هم نه روی زمین بلکه در اسمان ! پروژه الماس فریب و نفوذ در ضد انقلاب خارج نشین، دستگیری عامل ترور شهید علی محمدی، پروژه هدیه برگشتی و در این اواخر نیز دستگیری عموامل ترور شهدای هسته ای کشورمان، شهیدان شهریاری، احمدی روشن و قشقایی شاهد دیگری بر این مثال است و البته پروژه های دیگری که شاید هنوز توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در طول شبانه روز پیگیری می شود و در آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

یکی از اهداف مهم دستگاه های اطلاعتی آمریکا (سیا) اسرائیل (موساد) و انگلیس (MI6  ) در این سال های اخیر با توجه به پیشرفت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران و دانشمندان کشورمان، ترور این عزیزان بوده و خواهد بود.

همانطور که سران رژیم صهیونیستی هم بارها رسما اعلام کرده اند که ترور دانشمندن هسته ای ایران در دستور کار جوخه های ترور موساد قرار دارد.

از سویی ترور چهار دانشمند هسته ای کشورمان در طول دوسال اخیر بیش از اینکه قدرت دستگاه های اطلاعاتی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی را نشان دهد ضعف برخی نهاد های داخلی را در حفاظت از جان دانشمندان هسته ای کشورمان به رخ می کشد.

منکر این نیستیم که به برکت خون این شهدا جوانان بیشتری با شور علاقه ی فراوان تر به این سو کشیده شده و در موضوع هسته ای بیش از پیش پیشرفت خواهیم کرد. اما نباید غافل شویم که فقدان و از دست دادن هر کدام از این دانشمندان جوان کشورمان، که جمهوری اسلامی ایران را در این چند سال اخیر در زمره چند کشور دارای فناوری هسته ای در جهان قرار داده اند به سختی قابل جبران است.

اما در این بین با توجه به موفقیت های چشمگیر دستگاه های اطلاعاتی در شکار عوامل ترور دانشمندان هسته ای کشورمان و کشف گروهک های تروریستی مرتبط باسرویس های غربی و اسرائیلی، این سوال از سر دلسوزی پیش می آید که چطور وقتی می توانیم در سخت ترین شرایط، بزرگترین کارها را انجام دهیم و علم به این داریم که دشمنان در کمین نشسته اند تا دانشمندان هسته ای کشورمان را ترور کنند شاهد ضعف در حفاظت از جان این عزیزان هستیم.

تروریست ها بعد از عملیات ترور و خرابکاری با برنامه ریزی های پیچیده سعی درفرار از کشور و پنهان شدن خود دارند تا مبا دا در طور دستگاه های اطلاعاتی کشور رقیب گرفتار شوند اما شاهد آن هستیم که در اوج این پیچیدگی سربازان گمنام موفق می شوند عوامل ترور را دستگیر کنند.

باز هم میگوییم این کار بزرگ وزارت اطلاعات و سربازان گم نام امام زمان (عج) به عنوان چشم نظام که شبانه روز برای تامین امنیت کشورمان زحمت می کشند  قابل تحسین است. اما چرا باید از کار آسانتر که حفاظت از جان دانشمندان متخصص، متدین و متعهد است غافل شویم تا مجبور باشیم بعد از اینکه نظام و کشورهزینه ای به خاطر از دست دادن این گونه افراد بپردازد و بعد دستگاه های اطلاعتی و امنیتی کشور که باید وقت و توان خود را صرف مسائل مهم ترکنند، ماه ها درگیر به دام انداختن عوامل ترور شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس