وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران دومين اطلاعيه پيرامون دستگيري تروريست‌هاي وابسته به رژيم اشغالگر قدس را منتشر كرد.

به گزارش مشرق ، متن اين اطلاعيه به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

بدنبال اطلاعيه‌ي مورخ بيست و پنجم و مصاحبه‌ي وزير محترم اطلاعات در بيست و هشتم خرداد ماه گذشته، به استحضار ملت شريف ايران مي رساند:

1- كليات اقدامات اين وزارتخانه از زمان صدور اطلاعيه‌ي ياد شده تا كنون بشرح ذيل بوده است:

الف) روند فشرده‌ي جمع آوري‌هاي اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با شدت هرچه بيشتر استمرار يافته است.

ب) تخليه‌ي اطلاعاتي متهمين بازداشت شده و نيز انجام انواع تحقيقات پيرامون اعترافات متهمين و يافته‌هاي جديد اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با جديت ادامه داشته است.

ج) مبتني بر آخرين يافته‌هاي اطلاعاتي، تعدادي ديگر از عناصر هسته‌هاي تروريستي مورد بحث، اعم از عوامل عملياتي و پشتيباني، شناسايي و بازداشت شده‌اند.

د) برخي از كشورهايي كه خاك، تسهيلات يا اسناد هويت اتباع آنها مورد سوء استفاده‌ي تيم‌هاي تروريستي وابسته به موساد قرار گرفته بود، اطلاعاتي در اختيار رابطين رسمي اين وزارتخانه قرار داده‌اند.

2- خلاصه‌يي از اطلاعات حاصله‌ي قابل انتشار به شرح ذيل مي باشد:

الف) سازماندهي عمليات ترور شهداي هسته‌يي كشور در قالب سلول‌هاي سازمان يافته در چندين لايه‌ي حفاظتي متشكل از عناصر « شناسايي، لجستيك، عمليات» بوده است كه با عنايات الهي، كليه‌ي عوامل دخيل در ترور شهيدان شهرياري، احمدي روشن و قشقايي، مورد شناسايي قرار گرفته و بازداشت شدند.

ب) از عوامل ترور شهيد دكتر علي محمدي، قبلا تنها عامل بمب گذاري (معدوم مجيد جمالي فشي) بازداشت شده بود. در سلسله عمليات اخير سربازان گمنام امام زمان(عج)، كليه‌ي مزدوران و جنايتكاران دخيل در آن واقعه، اعم از عناصر شناسايي شهيد، عوامل تداركات، نيروهاي تأمين پوشش‌هاي عمليات، عوامل مراقبت مستقر در صحنه‌ي عمليات و عامل اصلي فعال سازي بمب، شناسايي شده و جملگي آنها بازداشت شدند.

ج) تعدادي از عوامل ترور آقاي دكتر فريدون عباسي رئيس محترم سازمان انرژي اتمي كشور، از جمله بازداشت شدگان مي باشند.

د) اماكن استقرار عناصر سازمان تروريستي موساد در يك اقليم هم مرز كشور و پادگان‌هاي آموزشي دشمن صهيونيستي در آن اقليم شناسايي گرديد. همچنين تعدادي از فرماندهان ستادي ترورها اعم از طراحان عمليات، متوليان آموزش تروريست‌هاي بازداشت شده و مأموران ارتباطات فني و عناصر نقل و انتقال نفر و تجهيزات متردد در منطقه‌ي غرب كشور( اعم از نيروهاي سازمان جاسوسي_ تروريستي موساد، عناصر اطلاعاتي اقليم مورد بحث و قاچاقچيان منطقه) شناسايي گشته، بعضا تصاويري از آنها در گريم‌هاي مختلف تهيه شده و براي تعدادي ديگر، چهره نگاري به عمل‌ آمد كه فعلا براي آنها تشكيل سابقه شد.

ه) مشخص گرديد كه متهمين بازداشت شده علاوه بر ترورهاي مورد بحث، اقدامات و جنايت‌هاي ضد مردمي ديگري نيز انجام داده بودند كه در زمان مقتضي اعلام خواهد شد.

و) متهمين مورد نظر اعتراف نموده‌اند كه پس از ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، سازمان تروريستي موساد طي دستورالعملي، انجام چند عمليات خرابكاري و انفجار در اماكن زيارتي و محل‌هاي عمومي پرازدحام را به آنها ابلاغ و در حال فراهم آوردن مقدمات آن مأموريت‌هاي شيطاني بودند كه با عنايات الهي، پيشگيري بعمل آمد.

ز) تعدادي از تروريست‌هاي بازداشت شده، محصول قريب به يك دهه تلاش و سرمايه گذاري و آموزش توسط سازمان‌هاي جاسوسي و تروريستي وابسته به استكبار بوده و پيش از عمليات تروريستي پيشگفته، مشغول به جاسوسي به نفع آن سازمان‌ها بوده‌اند.

ح) برخلاف تلاش فراوان رژيم اشغالگر قدس و حاميان غربي آن براي ارائه‌ي تصوير سرويسي مقتدر از سازمان تروريستي موساد، واقعيت‌هاي صحنه، اعترافات متهمين و ساير يافته‌هاي دقيق اطلاعاتي گوياي جبن و زبوني مفرط آن سازمان مي باشد. اطلاعات و مستندات موجود گوياي اتكاي تمام عيار آن ساختار تروريستي به اطلاعات، ارتباطات، پايگاه‌ها و ساير امكانات حمايتي چند سرويس پر ادعاي غربي و در رأس آنها CIA و MI6 و تعدادي از مزدوران منطقه‌اي آنها مي باشد. قطعا همكاران رژيم صهيونيستي در هرگونه عمليات تروريستي عليه اتباع و منافع كشورمان به منزله‌ي شريك جرم تلقي شده و اين موضوع فراموش نخواهد شد.

3- وزارت اطلاعات خود را موظف به اطلاع رساني مقتضي در مورد اين پرونده به ملت شريف ايران مي داند و در هر مرحله از پيگيري‌ها، به محض رفع ملاحظات امنيتي، بلافاصله اقدام به ارائه‌ي يافته‌هاي جديد خواهد شد. در همين راستا انشاء الله ظرف روزهاي آينده، تعدادي از بازداشت شدگاني كه تخليه‌ي اطلاعاتي شده‌اند را معرفي خواهد نمود.

4- سربازان گمنام امام زمان (عج)، مصداق آيه‌ي شريفه‌ي « ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي» و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالي (جلّ و علا) را با همه وجود خويش و در جاي جاي اين مأموريت خطير و در كليه‌ي موفقيت‌هاي حاصله، مشاهده كرده اند و ادامه‌ي اين راه و به سرانجام رسيدنش را جز با دعاي مؤمنين، امكان پذير نمي دانند.

ماه مبارك شعبان المعظم و طنين سحرگاهي مناجات شعبانيه، مغتنم‌ترين فرصت‌هاست تا ملت شريف ايران، موفقيت سربازان خاموش و فرزندان مجاهد خود را در رويارويي سترگشان با شياطين وابسته به جبهه كفر و ظلم و نفاق و استكبار از درگاه احديت، مسئلت نمايند.

                                                                                  روابط عمومي وزارت اطلاعات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
  0 0
  khodaeesh haghe ke boodjeye in vezarat 10 barabar beshe.dametoon garm
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
  0 0
  درود خداوند بر سربازان گمنام امام زمان-عجل الله تعالی فرجه الشریف-
 • حامد ر ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
  0 0
  خدا حفظتون کنه. خدا دشمنان داخلی و خارجیتونو محو و نابود کنه. لطف خدا، عنایت امام زمان و دعای همیشگی مردم پشت و پناهتون
 • علي ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
  0 0
  خدايا به حق زهراي اطهر (ع) سربازان گمنام امام زمان ما از جميع بليات ارضي و سماعي محفوظ بدار به خدا نوكرتونم كه اين پستان روزگار را با بهترين شيوه دستگير ميكنيد