رؤسای کنونی قوای سه‌گانه عراق در دوره جدید انتخاب نخواهند شد

یک عضو ائتلاف دولت قانون عراق در سخنانی اعلام کرد که رؤسای کنونی قوای سه گانه این کشور در دوره جدید انتخاب نخواهند شد.

به گزارش مشرق به نقل از المعلومه، «رسول راضی» عضو ائتلاف دولت قانون عراق سخنانی را در خصوص رؤسای کنونی قوای سه گانه این کشور مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، عضو ائتلاف دولت قانون عراق در این زمینه اظهار داشت: رؤسای کنونی قوای سه گانه این کشور در دوره جدید انتخاب نخواهند شد. بنابراین، شخصیت‌های جدیدی در پستهای ریاست جمهوری، نخست وزیری و ریاست پارلمان قرار می‌گیرند.

این شخصیت عراقی در ادامه اظهاراتش یادآور شد: هیأت هماهنگی شیعیان تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا فراکسیون اکثریت در پارلمان را تشکیل دهد. بسیاری از احزاب و جریان‌های سیاسی در پارلمان نیز به سمت هیأت هماهنگی شیعیان حرکت می‌کنند.

چندی پیش «هشام الرکابی» عضو ائتلاف دولت قانون گفته بود: «نوری المالکی» رهبر ائتلاف دولت قانون بر لزوم تحقق استراتژی تشکیل «دولت توافقی» تأکید دارد. طی روزهای آتی تکلیف ائتلاف با طرف‌های اهل تسنن مشخص می‌شود.

وی در ادامه اظهاراتش نیز تصریح کرد: اعضای هیأت هماهنگی شیعیان از جمله ائتلاف دولت قانون هرگز از تلاش برای تشکیل دولت توافقی دست نمی کشند. چندی پیش، «بهاء الدین النوری» عضو ائتلاف دولت قانون از تشکیل «دولت توافقی» به عنوان تنها راهکار خروج از بن بست سیاسی یاد کرد.

این عضو ائتلاف دولت قانون تأکید کرد: تمامی جناح‌های سیاسی کشور آماده‌اند تا منافع شخصی خود را در راستای تحقق منافع جمعی و منافع ملت عراق کنار بگذارند.

این شخصیت عراقی در ادامه اظهاراتش نیز عنوان کرد: اعضای هیأت هماهنگی احزاب شیعی حقی دارند که خواستار دستیابی به آن هستند و این حق بازگرداندن آرایی است که معتقدند از آن‌ها ربوده شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس