۹ اولویت بسیج در سند راهبری ۱۰ ساله

رئیس سازمان بسیج: بزرگترین ویژگی سند راهبری ۱۰ ساله و اعتلای بسیج این است که بسیج را از سلیقه محور شدن باز می‌دارد این سند مصوب رهبری بوده و با برنامه و آینده نگری و تمرکز بر بیانه گام دوم انقلاب است.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج در جلسه هم اندیشی مسئولین و مدیران بسیج سازندگی و سپاه‌های استانی که به مدت دو روز در مشهد مقدس در حال برگزاری است اظهار داشت: پیشرفت یعنی سازندگی و محرومیت‌زدایی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی باید موارد را اعلام کند تا با پیگیری و ابلاغ در سازمان بسیج که به عهده ماست، پیگیری کنیم.

وی افزود: سردار سلامی بارها فرمودند که اصل اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی و سازندگی باید از مسیر بسیج سازندگی وارد شود.

بیشتر بخوانید

نامه قدردانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین از فرماندهی معظم کل قوا

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: نماینده سپاه در دولت، سازمان بسیج سازندگی است، سپاه این مسئولیت را پذیرفته ولی به زمان لازم برای تحقق این مهم نیاز دارد، سند راهبردی ۱۰ ساله بسیج همه امور را حل و فصل کرده است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح این سند به دفتر رهبری رسیده و ما ذیل این سند گزارش‌گیری می‌شویم، اما عملیاتی کردن برخی سیاست‌ها طبیعتا زمان بر بوده که باید تسریع شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیج تشکیلاتی به عرض و طول ملت ایران است،‌ گفت: نوع سازماندهی تشکیلاتی آن با سایر تشکیلات سازمانی فرق می‌کند و اینگونه نیست که کسی با این تشکیلات رقابت کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه توانمندی‌های بسیج باید افزایش پیدا کند، بیان‌کرد: در مورد این نوع کارهایی که با نظر سیاسی انجام‌ می‌شود،‌ باید به این نکته اشاره کرد که ملت ایران  باهوش هستند که قبل و بعد از انقلاب گول احزاب را نخوردند، حتی در دوران اخیر احزاب تاثیر نداشتند و این افراد بودند که اثرگذاری می‌کردند.

سردار سلیمانی عنوان کرد: باید مراقب بودو موارد را پیگیری کرد، پشتیبانی از ظرفیت‌های جهادی و سازندگی را باید گسترش داد، تقویت‌ و حمایت کرد.

وی بیان کرد: بزرگترین ویژگی سند راهبری ۱۰ ساله و اعتلای بسیج این است که بسیج را از سلیقه محور شدن باز می‌دارد؛ این سند مصوب رهبری بوده و با برنامه و آینده نگری و تمرکز بر بیانه گام دوم انقلاب است.

رئیس سازمان بسیج تاکیدکرد: ما می‌خواهیم دولت اسلامی را تکامل بخشیم تا وارد مرحله جامعه سازی شود و آغازگر امت اسلامی باشد.

وی با اعلام اینکه در این سند راهبردی ۹ اولویت وجود دارد،‌ اظهارکرد: تشکیل و تحقق بسیج، تعلیم و تربیت، جهاد فرهنگی، اجتماعی و تولید قدرت نرم، اقتصاد مقاومتی، سازندگی پیشرفت و آبادانی، فضای مجازی، تعالی  بسیج و جهاد علمی و فناوری از جمله این موارد است.

سردار سلیمانی گفت: عرصه‌های ۷ گانه ،گام دوم در قالب این ۹ محور است؛ بر اساس سند راهبری ۱۰ ساله بسیج، شرایطی در کشور پیش آمده و نظام و انقلاب اسلامی از لحاظ نظامی بر دشمن پیروزی بدون تردید و شبهه داشت، هم در نبرد سیاسی پیروز شد و منطق انقلاب اسلامی در دنیا پذیرش یافت.

رئیس سازمان بسیج اعلام کرد: درست است که نظام‌ سلطه زورگویی می‌کند ولی در منطق کم می‌آورد؛ محرومیت‌ها، کاستی‌ها، توزیع غلط ثروت، فاصله طبقاتی فاحش و سایر مشکلات در این حوزه ناشی از اجرای مدل‌های نظام سلطه در کشور است که هوشمندانه عرصه اقتصاد را در دست گرفته است.

وی افزود: این مسیر با فرهنگ جهادی درست می‌شود، بیشتر از آنکه نگهداری و توان جهادی شما موثر باشد،‌ الگو و پرچمی که مهیا ساختید، موثر است.

سردار سلیمانی ادامه داد: جهاد سازندگی را مردم و نیروهای داوطلب به وجود آوردند که به مناطق محروم رفتند؛ درست است که حاکمیت رسالتی دارد اما این مسائل با تکیه بر دستگاه‌های دیوان سالار حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه علمی که امروز برافراشته شده به واسطه انقلاب بوده است، افزود: فرهنگ بسیج فرهنگ خیانت و خباثت را در هم می‌شکند و فرهنگ اسلام‌ ناب را جایگرین می‌کند.

رئیس سازمان بسیج افزود: باید خدا را شاکر باشیم که در این مسیر خدمتگزاری می‌کنیم‌؛ اعتلای بسیج سازندگی و گروه‌های بسیج منجر به تحقق هدف گذاری در بیانیه گام دوم انقلاب می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۵
    0 0
    با سلام با تغییر اقتصاد سیاسی و پذیرش تولید بمثابه راهبرد اقتصاد ملی و الگوی عمل اجتماعی ، کشور عملا وارد یک دوره تغییرات ساختاری شده است که این دوره اولا نیازمند پارادایم و محتوی متناظر با تحول موصوف است‌ . بدون تردید نهادسازی و فرآیندهای نهادی از مقتضیات این پارادایم و دوره تحولی است‌ . بنظر می رسد سردار سلیمانی عزیز با این برداشت در حال مدل سازی نهادی از بسیج به اقتضای این تحولات است‌. این اقدامات هوشمندانه و از سطح عمومی مدیریت دولتی بالاتر است . پس جای تقدیر و حمایت دارد‌ . خسته نباشید دلاور.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس