سرلشکر باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما در سطح راهبردی قصد تجاوز به کسی را نداریم، گفت: اما در سطح عملیاتی و تاکتیکی آمادگی پاسخ قاطع و تهاجم موردی سریع وسخت با دشمنان را داریم.

به گزارش مشرق، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه، با تشریح وضعیت و شرایط خطیر تاریخی و تحولات منطقه ای و بین المللی و تاکید بر اهمیت هماهنگی ،همراهی ، هم‌افزایی و همپوشانی راهبردها و اقدامات نیروهای مسلح و سیاست خارجی کشور گفت: در ۴۳ سال اخیر با زنجیرهای از توطئه ها  و تهدیدات دشمنان از جمله جنگ تحمیلی م تحریم  و آنچه در دوران آغاز دفاع مقدس بر پیکره سازمان دفاعی آن روزهای کشور وارد شد  مواجه بودیم اما این تحریم و فشار در مقابل موجب ایستادگی و شکل‌گیری روحیه اتکاء به خود و اعتماد به نفس و بستن کمربند همت و تلاش در مجموعه دفاعی کشور شد.

وی افزود: در مقابل و در پاسخ به دشمنی های جهانی علیه کشور عزیزمان سلسله اقدامات و راهبردهایی در دستور کار حوزه دفاعی کشور قرار گرفت که به برکت خون شهیدان، تحت تدابیر و رهبری های حکیمانه حضرت امام (ره) و سپس مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) صنعت دفاعی کشور ما به نقطه‌ای از رشد، ارتقا، بالندگی و بازدارندگی رسیده است که امروز قدرتی جرات تعدی و تعرض به میهن  اسلامی رآ به خود  نمی‌دهد.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه راهبردها و اهداف ما در حوزه بازدارندگی بیش از آنکه موشک ساز باشد بر پایه اندیشه ، تفکر، دکترین، سیاست ها، روش ها و تاکتیک های هوشمندانه  بومی و ایرانی و متناسب با مقتضیات فراروی انقلاب اسلامی و سطح و نوع تهدیدات متصور علیه کشور شکل گرفته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: نیروهای ما برغم اعتماد از وضعیت بازدارندگی کشور هیچگاه در رویارویی با دشمن ، تهدید را کوچک نشمرده و برای تهدید حداقلی در حوزه راهبردی آمادگی و هوشیاری حداکثری متناسب با وضعیت دشمن را دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما در سطح راهبردی قصد تجاوز به کسی را نداریم ، اما در سطح عملیاتی و تاکتیکی آمادگی پاسخ قاطع و تهاجم موردی سریع وسخت با دشمنان را داریم، خاطرنشان کرد:  آنچه جهانیان در سال‌های اخیر از جمله در عین الاسد و نیز هدف قرار گرفتن پهپاد راهبردی متجاوز رژیم تروریستی آمریکا در آب های سرزمینی کشور با سامانه های بومی و ایرانی مشاهده کرده‌ است، بویژه برای دشمنان ماجراجو آموزنده و عبرت انگیز است.

وی راهبرد همسایگی جمهوری اسلامی از جمله نیروهای مسلح در قبال کشورهای همسایه را مبتنی بر همگرایی و هم افزایی و فاصله گیری از هرگونه تنش و سوء تفاهم و در عین حال تقویت و توسعه مناسبات و همکاری‌های همه‌جانبه به ویژه در حوزه دفاعی و امنیتی دانست و تاکید کرد : اعتماد سازی حداکثری، تنش زدایی ، امنیت سازی و تولید قدرت از اصول اصلی راهبردها و سیاست های کلان دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و ما همواره به تقویت و گسترش مناسبات و همکاری های دفاعی و منطقه‌ای با کشورهای جهان به ویژه در منظومه همسایگان خود می اندیشیم.

سرلشکر باقری ضمن ابراز خرسندی از  اراده و اهتمام موجود برای ارتقای هماهنگی‌ها و هم افزایی ها بین وزارت امور خارجه و نیروهای مسلح و اعلام آمادگی برای توسعه و تقویت روندهای جاری، از  ظرفیت‌سازی لازم برای نقش‌آفرینی در صحنه صلح خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های ایجاد شده در نیروهای مسلح و تربیت یگان ها و نیروهای ورزیده و آموزش دیده ، آماده حضور و نقش پذیری در فرآیندهای صلح و آتش بس در مناطق درگیرجنگ و تنش در منطقه و فراتر از آن هستیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
  1 7
  واقعا اوضاع داغونی دارم کار نیست چند ساله ولی در حال حاضر هیچ کاری نیست با ابزار صد برابر امیدوارم قبل از اینکه یک کار احمقانه انجام بدم اسراعیل به ایران حمله کند تا چند سال وحشتناک جنگ بعد وضعمون درست بشه
  • مبین IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   0 0
   اولا اسرائیل غلط می‌کند حمله کند. بعد هم مشکلی نیست که آسان نشود. مرد آنست که هراسان نشود.
  • ایرانی DE ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   0 0
   بعد از حمله اسرائیل وضع درست نمیشه. جنگ رو ما میبریم البته با خیلی خرابی. اگه هم اونا ببرن که ما رو به عصر حجر میفرستن که دیگه کسی صدایی ازمون نشنوه
  • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   0 0
   غصه نخور همه چی درست میشه.
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   1 0
   آلبانی نشین
  • محمد علی IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   1 0
   کی گفته با جنگ دشمن‌ اوضاع بهتر میشه.؟! جنگ ویران کننده است نه سازنده.!
 • علی IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
  0 0
  سلام خدا بر سرداران سرافراز سپاه. خداقوت خسته نباشید.
 • حسینی IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۷
  0 0
  برای نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما بستن راههای نفوذ اجانب بخصوص اسرائیلی ها و ستون پنجم آنها به مراکز هسته ای باید در اولویت قرار گیرد هرچند دشمن از نارضایتی معیشتی مردم نهایت استفاده را برای جلب و استفاده ابزاری از آنها بعنوان ستون پنجم می کند ولی باید سطح هوشیاری خود را بالا ببریم و در کنار آن در بهبود سطح معیشتی مردم کوشا باشیم، انسجام داخلی نیز بسیار با اهمیت است زیرا دشمنان فروپاشی از داخل را با جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای از مدتها شروع کرده اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس